• Advertisement

Дата и час: 26 Юни 2017, 02:14:02

Последно от форума Последно от Образование

Преглед на Образование » Форум : Образование

Напред, науката е слънце!

Информационна брошура: Добре дошли в австрийското училище!

1. Може ли детето ми да ходи на училище?

Всички деца на възраст от 6 до 15 години, които живеят в Австрия, трябва да ходят на училище, т. е. те са в задължителна училищна възраст. Това важи и за децата на търсещите убежище и бежанците.

Държавните училища са безплатни. Но има и частни училища, за които се плащат такси.

Трябва да запишете детето си в училището по местоживеене. Отидете да запишете детето си в училище ...

ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА ДЕТЕ В Австрийско училище по средата на годината

ЗДравейте, някой запознат ли е може ли да се прехвърли дете в 2 клас
по средата на годината от България в Австрийско училище.

Въпрос за прехвърляне на ученик след 3 клас

Здравейте, бих искала да попитам някой дали е запознат с това какво се случва ако трябва да се премести дете след завършен 3 клас от България в училище в Австрия. Признават ли се предмети, класове предполагам трябва и приравнителни изпити да се държат. Благодаря!
Още : Въпрос за прехвърляне на ученик след 3 клас | Преглеждания : 4314 | Отговори : 1

Следване по Еразъм в Залцбург

Здравейте на всички! :)

Студент съм трета година във Великотърновския университет, специалност Право. Преди това съм учил в гимназия с преподаване на чужди езици с първи език немски.
Реших тази година да кандидатствам и, ако ме приемат, да следвам в университета в Залцбург за един семестър. Въпросът ми е дали случайно има някой тук, който да е ходил по Еразъм в точно този университет и евентуално да ...
Още : Следване по Еразъм в Залцбург | Преглеждания : 6254 | Отговори : 0

прехвърляне на следване от германия в австрия

Здравейте, може ли някой да ми помогне и да сподели опита си?
Уча в Германия, но имам проблеми с изпит и може би няма да мога да завърша там.
Каква е възможността, редът за прехвърляне в Австрия? Ще ми признаят ли изпитите, които съм взел до момента?
Благодаря на всеки, който може да ми помогне със съвет и информация.
Още : прехвърляне на следване от германия в австрия | Преглеждания : 4235 | Отговори : 0

Архитектура в Австрия - Виена

Здравейте,
много се извинявам, че отново преповтарям стари теми, но да си призная не ми станаха ясни нещата за това и реших да попитам лично.
В момента съм 11 клас, уча рисуване, искам да кандидатствам архитектура като първо се бях насочила към българските вуз-ве, но след обсъждане на темата с родителите ми решихме, че е по-добре да продължа в чужбина. Но съм ужасно объркана, ще ходя тази седмица във фирма Интеграл за да могат от ...
Още : Архитектура в Австрия - Виена | Преглеждания : 4181 | Отговори : 0

Грац?

Здравейте, интересувам се някой от вас следва ли или следвал ли е в Грац..Ако може някаква по- подробна информация за таксите, общежитията, работа и тн. Също ме интересува горе долу каква трябва да е дипломата ти, за да те приемат и дали някой е карал така наречената "нулева година" . Благодаря предварително и съжалявам, ако подобна тема и пусната преди това, просто дори и да има такава информацията е доста стара :/ ...
Още : Грац? | Преглеждания : 3887 | Отговори : 0

Оценки на тест ДАф

Искам да попитам , някой знае ли какви оценки се изискват на Тест даф за прием във Ценралния Виенски университет?
Още : Оценки на тест ДАф | Преглеждания : 3941 | Отговори : 0

Биология в WIEN UNI

Имате ли впечатления от специалността "Biologie" в Uni Wien?
Още : Биология в WIEN UNI | Преглеждания : 3905 | Отговори : 0

Архитектура във Виена

Здравейте! Доста теми изчетох в този форум , но така и не можах да си отговоря на въпроса : какви документи са нужни , за да кандидатствам архитектура в Техническия университет във Виена . Интересува ме дали мога да кандидатствам само с брой часове немски ( 12 клас немска гимназия съм ), задължително ли е да се явявам на матура по немски и какво трябва да съдържа портфолиото ми ( предполагам се иска такова ) ...
Още : Архитектура във Виена | Преглеждания : 4671 | Отговори : 3

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 178278 • Общо теми 18094 • Общо членове 38540

• Advertisement