• Advertisement

Дата и час: 20 Януари 2017, 11:51:32

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Cемейни помощи (Familienbeihilfe) за новородени деца

Улесняват получаването на семейни помощи за новородени деца

От 1-и май 2015 г. родителите на новородените деца вече няма да има нужда да ходят във финансовата служба и да подават декларация (Antrag auf Familienbeihilfe).

Данните за детето ще се взимат директно от централния регистър за гражданско състояние и по електронен път ще се предават в IT системата на финансовата служба (Finanzamt). В случай, че липсва информация (напр. банкова сметка), от службата ще се свързват директно ...
Още : Cемейни помощи (Familienbeihilfe) за новородени деца | Преглеждания : 4937 | Отговори : 0

Пътеводители за мигранти - първоначална информация за важни теми от ежедневието в Австрия

Заглавието на темата говори достатъчно. Ще бъде добре, ако публикувате материали/линкове от официални източници, които са написани на българки език. Моля ви да ограничите до минимум препращането към материали от Wikipedia или статии от вестници. Ако попаднете на полезна информация, представена в подобни източници, то постарайте се да намерите и публикувате първоначалния източник на информацията.

Ето и първият материал: Социалната сигурност в Австрия

Етикети към темата: Австрия, работа, осигуровки, социално, здравно, пенсионно, осигуряване, емигрант, ...

Oфис във Виена

Здравейте, търся офис във Виена и попаднах на http://www.virtuellesbuero.at. Някой знае ли какви са тези офиси и има ли опит с тях? Какво предлагат?
Още : Oфис във Виена | Преглеждания : 3611 | Отговори : 1

Стая в Куфщайн, Тирол, Австрия Стая в Куфщайн, Тирол, Австрия

Здравейте,
Казвам се Васил Андреев и съм един ERASMUS-студент във Fachhochshule Kufstein. Търся за една пълна учебна година (зимен и летен семестър) едно светло и напълно обзаведено жилище, което да е в близост до университета. Мога да платя до 360 € на месец. Ако всички комунални услуги са включени в цената би било чудесно. За мен е важно да имам една собствена стая, другите стаи (тоалетна, баня и кухня) мога да ги споделям с някой. ...
Още : Стая в Куфщайн, Тирол, Австрия | Преглеждания : 2751 | Отговори : 0

Такси във Виена

Здравейте , налага ми се да пътувам след 2 сни със самолет до Виена .
Интересува ме цената на такси услугите във Виена и дали си заслужава . При мен проблема е ,че имам нает апартамент без рецепция , който таксува по-късно пристигащите гости с допълнителни 20 ойро и за това си мисля,че с такси ще е по-удобно . Дайте съвет моля.
Още : Такси във Виена | Преглеждания : 3863 | Отговори : 0

Европейска здравна карта

Здравейте,

февруари се местя в Инсбрук, необходима ли е Европейска здравна карта за започване на работа в Австрия? В момента има проблем с издаването им в България, който не се знае кога ще се разреши...

Благодаря предварително.
Още : Европейска здравна карта | Преглеждания : 3024 | Отговори : 2

Цени на някои стоки?

Може ли някой да ми каже няк'ва средна цена на следните стоки?

Big mac
литър бира
0.5л кола
кутия цигари
билет за транспорт
Още : Цени на някои стоки? | Преглеждания : 3091 | Отговори : 2

Регистрация на БГ кола в Австрия

Здравейте :)
Предстои ми преместване с цялото семейство в Австрия. Ще пътуваме с колата и смятаме да я регистрираме там, защото пише, че може да се кара с БГ номера само един месец. Четох в нета, но не ми стана много ясно как става регистрацията. Когато колата идва от БГ това Eigenimport ли се води илио не ? Този Ако може някой да разясни къде трябва се ...
Още : Регистрация на БГ кола в Австрия | Преглеждания : 3691 | Отговори : 2

Начинаещ...

Здравейте, от 2 месеца съм в Австрия. Жената започна работа , но за мен няма. Незнаем Немски и ни е много трудно. Намерих ме си квартира и на 15. 08 . се нанасяме. Има ли тук български фирми които могат да ни съдействат и евентуално да ни помогнат. Ние сме в Bad Hall. Моля който може да ни помогне по какъвто и да е начин да ни пише. Нужна ни е информация ... кое ?... ...
Още : Начинаещ... | Преглеждания : 9687 | Отговори : 30

Ще има ли новобранци тази година във Виена? Жилища?

Здравейте,
смятам да кандидатствам в Hauptuni Wien за зимния семестър 2012/2013. Има ли и други такива тук? Какви подготовки правите? Аз вече кандидатствах за няколко общежития, но ми отговориха, че няма как да ми дадат единична стая. Има ли място, освен WG, където да получа?
Още : Ще има ли новобранци тази година във Виена? Жилища? | Преглеждания : 2899 | Отговори : 0

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 175674 • Общо теми 17917 • Общо членове 38117

• Advertisement