• Advertisement

Дата и час: 22 Септември 2017, 09:53:56

Последно от форума Последно от Образование

Преглед на Образование » Форум : Образование

Напред, науката е слънце!

Специализация във Франция

Здравейте!
Интересувам се, относно... специализирането във Франция?! Някаква информация затова, как трябва да се процедира? !
Възможно ли е един специализант да се издържа сам във Франция?! Благодаря Ви!!
Още : Специализация във Франция | Преглеждания : 4574 | Отговори : 0

Ще кандидатствам в Ница?

Здравейте,бих искала да попитам дали някой от този форум учи в Ница.
Още : Ще кандидатствам в Ница? | Преглеждания : 4643 | Отговори : 2

Mагистратура във Франция

Здравейте! Искам да запиша магистратура във Франция, учила съм френски в бакалавърската степен. Хората с опит нека да ми кажат дали смятат, че трябва да запиша някакъв курс по езика или веднага да започна с обучението? Благодаря

Здравей k2424,

добре дошла между нас. Желая ти успех при търсенето на отговори на въпросите си. Искам в същото време да те помоля и да се придържаш към Правилата на форума - в случая използването на кирилица.

До ...
Още : Mагистратура във Франция | Преглеждания : 6726 | Отговори : 4

Конкурс за млади български поети пишещи на френски език Конкурс за млади български поети пишещи на френски език

КОНКУРС “ПРОВАНС” ЗА МЛАДИ БЪЛГАРСКИ ПОЕТИ 2014
12то издание

Асоциация „Прованс-България” в Екс ан Прованс, южна Франция, организира за дванадесети пореден път конкурс за млади български поети, пишещи на френски език.

Същност:
В конкурса могат да се включат само ученици в българските гимназии. Всеки от тях може да изпрати една негова поема, написана на френски език с дължина от не повече от една страница.

Темата на настоящия конкурс е «ОГЛЕДАЛО» като дума не трябва да ...
Още : Конкурс за млади български поети пишещи на френски език | Преглеждания : 4701 | Отговори : 0

Information et communication

Здравейте, уча в 9 ФЕГ и съм 12 клас. Тази година кандидатствам във Франция Info-com в няколко университета, за които ви моля да ми дадете отзиви:
Sorbonne nouvelle (Paris 3)
Paris 8 Seine- Saint Denis
Montpellier 3
Toulouse 2 Le Mirail

За последния чух доста лоши отзви, разгледах квартала в гугъл, не ми хареса, но унито добър вариант ли е (като ниво на преподаване, стденти, преподаватиели) ако не живея в квартала? Много малко инфорамция намирам ...
Още : Information et communication | Преглеждания : 7529 | Отговори : 1

Дайте ми съвет за специалността Les langues étrangères appliquées

Здравейте!!Тази година искам да кандидатствам във Франция...Спряла сам се на специалността les langues étrangères appliquées.Предпочитам градовете на юг като Tolouse,Marseille..Но не сам много наясно как стоят нещата със специалността , понеже до сега получавам противоречива информация...Моля ви,за помощ!...Знам ,че френският е задължителен като 1-ви език,вторият искам да е английски,а за третия не сам решила все още.За френския имам В2 , но по английски нямам сертификат..Интересувам се дали е задължително да притежаваш сертификат по английски..Ще сам ...
Още : Дайте ми съвет за специалността Les langues étrangères appliquées | Преглеждания : 4845 | Отговори : 1

Относно кандидатстване във Франция

Хора,адски много се рових в нета,но за съжаление голяма част от сайтовете,които ме интересуват са изцяло на френски...та се чудех ако случайно някой знае нещо по въпроса,бих се радвала да сподели. Та въпросът ми е - има ли държавни университети независимо къде във Франция с програми на английски език? Безплатно обучение и да не е задължително знанието на френски,(което впоследствие се придобива разбира се,ако има и подготвителна година супер). Кандидатстване с диплома и ieltc/toifl,без проверяване ...
Още : Относно кандидатстване във Франция | Преглеждания : 5343 | Отговори : 2

Как да избера университет във Франция? Как да избера университет във Франция?

Здравейте.Много ще съм благодарна ако някой ми помогне как да си избера университет във Франция.Ореантирала съм се към специалностите ''management et marketing'' ili ''gestion'' , ''communication'' ( още се колебая между тези и незнам по какви критерии да избирам ) Разбрах , че повечето университети за ''management'' не били добри,но незнам дали е така...?Ако има някой , който да е учил или учи подобни специалности или знае нещо повече точно как да избера най-подходящия , ...
Още : Как да избера университет във Франция? | Преглеждания : 5367 | Отговори : 2

Гарант за общежитие

Здравейте.Слагам тази тема тук,защото след месец заминавам да уча във Франция и ме приеха на общежитие.Обаче ми искат cautionner за l'acte de caution solidaire.Получих уклончиви отговори по имейла от резиденцията-те не отговориха на въпроса ми дали баща ми,работещ в България може да ми стане гарант...тъй като работи в държава от европейския съюз.Искам да попитам някого,който има представа дали това е възможно или да търся някакви други начини
Декларацията започва така:ACTE DE CAUTION SOLIDAIRE CITÉS TRADITIONNELLES ...
Още : Гарант за общежитие | Преглеждания : 5182 | Отговори : 0

Bourses!!!

Здравейте!

Искам да ви попитам - знаете ли как стоят нещата със стипендиите във Франция?
Първият път, когато отидох в CROUS ми казаха, 4е имам право на стипендия след 2 години престой???.
Вторият път, потърсих информация в интернет,обадих се пак на CROUS и ми казаха, 4е законът бил променен и срокът е 1 година.
И все пак, все още се съмнявам!
Ако някой знае с точност какво е положението и дали има българи, които взимат ...
Още : Bourses!!! | Преглеждания : 5379 | Отговори : 1

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 179652 • Общо теми 18162 • Общо членове 38679

• Advertisement