• Advertisement

Дата и час: 29 Юни 2017, 04:08:35

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

социално подпомагане

Здравейте,бихте ли ми отговорили на въпрос за парично обезщетение при временна безработица.

Случаят е такъв: трудов стаж от 16 месеца в Швейцарска фирма с плащани за периода здравни и социални осигуровки. Веднага след този период настъпва временна безработица поради настъпил край на трудовият договор с последващ постоянен престой в България.Имам ли право да получавам помощи за безработица на базата на спираните в Швейцария
социални осигуровки и ако да ,то как се изчислява размерът на сумата ...
Още : социално подпомагане | Преглеждания : 3764 | Отговори : 1

Пенсиониране

Здравейте.

За последните 2 години имам 15 месеца стаж на речен кораб плаващ на територията на Европейски съюз,.като за периода съм социално и здравно осигуряван в Швейцария.Живея в България.
Въпросът ми е - ще имам ли право на Швейцарска пенсия на основата единствено на този 15 месечен стаж когато навърша пенсионна възраст .?Ако този стаж е малък и недостатъчен то какъв трябва да е минимумът за получаване на пенсия от там и има ли значение ...
Още : Пенсиониране | Преглеждания : 5191 | Отговори : 1

Амбиция като ИТ специалист в Швейцария

Здравейте!
Все още съм 12 клас , но пък имам амбицията да стана ИТ специалист и най-вече да работя в Швейцария. Мога да кажа , че се справям уникално добре с АЕ ( има още някои неща , които трябва да се оправят, но и на тях ще им дойде времето).След 12 клас мисля да уча в Техническия университет в Пловдив и след това може би в Швейцария.Какво мислите? Имам ли изобщо някакъв шанс?Знам , ...
Още : Амбиция като ИТ специалист в Швейцария | Преглеждания : 11147 | Отговори : 20

работа и живот в швейцария

Здравейте, :flower:
може ли някой да ме осведоми какви са отдръжките на месец от работната заплата, която се получава в Швейцария. Казаха ми, че ако работят двама човека ще имат отдръжки в размер на 15 000 CHF на година.Така ли е в действителност?
Благодаря много!!!!! :) :)
Още : работа и живот в швейцария | Преглеждания : 4804 | Отговори : 2

Мед. сестра - търся работа като болногледачка

МЕД. СЕСТРА СЪМ С БОГАТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ОПИТ ,висше, специалист- 27 ГОД . РАБОТА В ОТДЕЛЕНИЯ - КАРДИОЛОГИЯ, ХИРУРГИЯ, ОРТОПЕДИЯ ,ДЕТСКО ОТДЕЛЕНИЕ.
В МОМЕНТА СЪМ В ИТАЛИЯ ОТ 2 ГОД. И ПОЛОВИНА и РАБОТЯ КАТО АСИСТЕНТ НА ВЪЗРАСТНИ.
ТЪРСЯ РАБОТА В ШВЕЙЦАРИЯ КАТО БОЛНОГЛЕДАЧКА С ГОВОРИМ ИТАЛИАНСКИ ЕЗИК.
Е-mail; v.st@abv.bg
tel 0039 3245811799
Още : Мед. сестра - търся работа като болногледачка | Преглеждания : 3962 | Отговори : 1

Гледане на възрастни хора-заплащане

Здравейте. Интересува ме какво е ориентировъчното заплащане за гледачка на възрастни хора в Швейцария. И какво е нужно за да да е легално на работа като гледачка?
Още : Гледане на възрастни хора-заплащане | Преглеждания : 4208 | Отговори : 0

Възможност за работа

Здравейте, изчетах доста теми тук в форума и в общи линии ми научих някой неща... но информацията е доста стара от 2009,2010,,2011 . Та има ли промени относно разрешителните за работа. Вече изминаха 2 месеца от отпадането на ограниченията за работа, но Швейцария не е в ЕС дали са отпаднали ограниченията там. Чух, че наскоро е имало референдум относно работната ръка от България и Румъния, но не разбрах резултатът.
Ще съм благодарен на всякаква информация ...
Още : Възможност за работа | Преглеждания : 4433 | Отговори : 4

Акушерка в Швейцария

Здравейте,нова съм в този сайт,интересувам се от Швейцария и имам едно питане:Аз по диплома съм акушерка,но нямам стаж като такава.Работя като мед.сестра в детско интензивно отделение.В момента уча немски (на ниво Б1 съм)и имам желание да кандидатствам за работа в Швейцария на позиция мед. сестра( за начало в старчески дом),дали с тази диплома е възможно това.В страните членки на ЕС и от няколко год. и в България това вече не е възможно ,щом съм акушерка ...
Още : Акушерка в Швейцария | Преглеждания : 4469 | Отговори : 0

регистрация на фирма и стартиране на малък бизнес

Здравейте на всички много полезен форум, поздравления.
Въпроса ми е свързан с регистрация на фирма мисля ЕТ в Швейцария.
В България съм собственик на малък автосервиз от 7 години но последно време много се потъпква малкия бизнес в България и започвам да мисля за пренасяне извън границите на BG.
Някой ако знае какви са възможнжстите и перипетите за стартиране на малък автосервиз занимаващ се с автомобилна електроника и компютърна диагностика в Швейцария.
В Швейцария имам ...
Още : регистрация на фирма и стартиране на малък бизнес | Преглеждания : 15553 | Отговори : 26

Търся работа в Швейцарияпри съдействие заплащане

Търся работа в Швейцария/ без значение къде и в кой сектор / дойде време да не подбираме :)
Мъж На 33 г ,книжка Б категория и личен автомобил . С малки но прогресиращо нарастващи познания по немски.
При съдействие съм задължен да ви се отблагодаря и заплатя :)
Още : Търся работа в Швейцарияпри съдействие заплащане | Преглеждания : 4308 | Отговори : 0

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 178326 • Общо теми 18095 • Общо членове 38546

• Advertisement