• Advertisement

Дата и час: 28 Март 2017, 04:18:22

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

заминаване при приятелката ми без брак

Здравейте на всички.Казвам се Йордан Цачев и имам един доста заплетен казус.Приятелката ми живее и работи в швейцария от известно време.Нямаме брак и затова се явява заминаването и намирането на работа в тази държава доста объркващо.Тя си работи легално има и разрешение за престой от една година(но е в процес и на специализация така че по всяка вероятност ще и го удължат).Заедно сме с нея от 5години .Моля някой ,ако има полезна информация да ми ...
Още : заминаване при приятелката ми без брак | Преглеждания : 3486 | Отговори : 0

Престой във френскоговорящaтa чaст

Здрaвейте, Бих искaлa дa Ви попитaм къде могa дa престоя в френскaтa чaст -Лозaнa, Ньошaтел или някое по-мaлко грaдче в френскоговорящтaтa чaст, нуждaя се от квaртирa, стaя или студио зa, един,двa месецa, по повод търсене нa рaботa. Кaкви сa условиятa зa нaемaне нa квaртирa? Необходимa ли ми е aдреснa регистрaция? Другият ми въпрос е може ли дебитнa кaртa от бългaрскa бaнкa (сметкa в левове, или е необходимо в евро) дa се използвa тaм -с цел ...
Още : Престой във френскоговорящaтa чaст | Преглеждания : 3919 | Отговори : 3

Права на социална сигурност

Вашите права на социална сигурност в Швейцария

Настоящият наръчник предоставя общо описание на режима на социална сигурност:

- Социална помощ
- Здравни грижи
- Безработица
- Минимални средства
- Парични обезщетения за болест, за майчинство и бащинство, за инвалидност, oбезщетения при трудови злополуки и
професионални болести

P.S. На сайта EURES, избирайки една от държавите, в подточка "Условия на живот и труд" ще намерите такава информационна брошура за всяка една държава.
Още : Права на социална сигурност | Преглеждания : 3765 | Отговори : 0

Дебитна карта от Швейцария към България и обратното

Не знам дали е точното място,моля модераторите да ме извинят.Имам следния въпрос.Възможно ли е да си изкарам от Швейцарска банка дебитна карта,на която да си вкарвам пари и да си ги тегля навсякъде из ЕУ,примерно в БГ? Как стоят нещата с таксите?
Още : Дебитна карта от Швейцария към България и обратното | Преглеждания : 5511 | Отговори : 3

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 177031 • Общо теми 18014 • Общо членове 38337

• Advertisement