• Advertisement

Дата и час: 25 Май 2017, 10:49:49

Последно от форума Последно от Документи

Преглед на Документи » Форум : Документи

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Изгубени документи

здравеите преди 2 седмици си загубих протмонето с ли4ните докоменти и шофиорската книшка в Испания.От посолството ми казаха 4е ли4на карта мога да си искарам но шофиорска книшка не ,мойело само в БГ.МОЙЕ ЛИ НЯКОИ ДА МИ КАЙЕ КАК ДА СИ Я ИЗВАДА БЕЗ ДА СЕ ПРЕБИРАМ В БГ

ред. Stela85
Моля, спазвайте правилата и пишете на кирилица, за да не се получават писания като настоящето.
И аз сега съм в интернет кафе и проблеми ...
Още : Изгубени документи | Преглеждания : 5764 | Отговори : 0

Придобиване на испанско гражданство

И сега разбира се, очаквахте точно от мен да получите информация по въпроса ;-) Съжалявам,че ще ви разочаровам.. Необяснимо е обаче, при наличието на толкова много четящи "испанци", че никой (освен всеотдайната Модераторка), не е задавал този въпрос.
Надявам се, с това "пришпорване", все някой да се престраши и "да подкара коня"- но не в реката.
И така, вие сте!
Още : Придобиване на испанско гражданство | Преглеждания : 7077 | Отговори : 2

Шофьорски книжки

И така- ако има някой да се чуди дали му важи българската шофьорска книжка - отговорът е ДА.
Все пак ако не сте на екскурзия е добре да си я смените с испанска, защото в някой комнунидади се заяждат именно за това, че сме резиденти, а не туристи.
Информацията е най-актуална за Кастиля Ла Манча, но не мисля, че има разлика с другите DGT.

Необходими документи:
Фотокопие на резиденцията
Фотокопие на книжката
1 снимка паспортен ...
Още : Шофьорски книжки | Преглеждания : 4297 | Отговори : 0

Испания - дела и документи Испания - дела и документи

Регистрация в срок от 3 месеца след влизането в страната. Извършва се в Службата за чужденци или в полицията. За вписването в Registro Central de los Extranjeros (Централен Регистър за чужденци) се изискват:

стандартна молба - http://www.crm.es/VisitorsOnly/Documents/ex14.pdf
документ за индетификация (лична карта или задграничен паспорт) - оригинал и копие
Empadronamiento (регистрационно удостоверение) - оригинал и копие
платена такса - 6,70 евро

Регистрационно удостоверение може да се получи ...
Още : Испания - дела и документи | Преглеждания : 5941 | Отговори : 2

Въпрос: Документи, нужни за внос автомобил от Испания

Здравейте, смятам идните дни да замина за Испания с цел да си закупя автомобил. Искам да попитам за какви документи трябва да гледам и какви ще са ми нужни, и, ако може да помоля някой който е внасял автомобили от Испания да сподели мнение.

Благодаря Ви предварително
Още : Въпрос: Документи, нужни за внос автомобил от Испания | Преглеждания : 10783 | Отговори : 4

Българските шофьорски книжки в Испания (и Европейския съюз)

Българските шофьорски книжки в Испания (и Европейския съюз)

Преди десет месеца писах две статии за проблемите при смяната на българските шофьорски книжки с испанска. Имаше голям интерес, големи протести пред българското посолство в Мадрид и испанското трафико, но така никoй не ни обърна внимание. Вече сме в Европейския съюз и мога да кажа: честито на всички наши сънародници... където и да са те в Евросъюза. Българските шофьорски книжки са валидни!

Не е необходимо да се ...

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 177814 • Общо теми 18073 • Общо членове 38476

• Advertisement