• Advertisement

Дата и час: 22 Август 2017, 01:41:58

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Бихте ли купили имот в Испания сега?

Здравейте
Аз и съпругата ми в момента живеем в Лондон. Възнамеряваме да се установим за постоянно в Испания след няколко години по наша преценка някъде в района на Коста Бланка но не изключваме и други региони покрай морето. С двойно гражданство сме. Не възнамеряваме да работим, но само за информация в случай че някой може да вземе отношение, имам компания която се занимава с инсталация на луксозни кухни и бани и като цяло ремонти ( ...
Още : Бихте ли купили имот в Испания сега? | Преглеждания : 11499 | Отговори : 9

Искаме да се установим на Тенерифе

Здравейте.

От скоро решихме в близко бъдеще с моята жена да си потърсим късмета в Тенерифе.

Интересува ме мнението на хора които са там и как е положението.

За момента прочетох всичко и на всякъде по форумите каквото пише за Испания и доколкото има информация от първа ръка за Тенерифе.

В България се занимавам с автобоядисване имам и собствен сервиз от няколко години.
Съпругата ми е счетоводител.

По скоро като всяко ново реалистично начало за ...
Още : Искаме да се установим на Тенерифе | Преглеждания : 6774 | Отговори : 2

Съдействие за адресна регистрация

Здравейте. Имам насрочена дата за НИЕ на 27.12. Нуждая се от адресна регистрация(само формално) в района на Алмерия. Моля помогнете.
Още : Съдействие за адресна регистрация | Преглеждания : 6762 | Отговори : 6

Барселона - музеи

От 5 април тази година извинението да прекараш слънчевия неделен следобяд в къщи на дивана, защото не искаш да се разхождаш в препълнения с хора град, вече не съществува. Именно от тази дата жителите или гостите на Барселона могат да се насладят на най-големите градски музеи напълно безплатно. Тази възможност е предоставена по инициатива на управата на града, която, чрез предоставените и помещения, иска да подпомогне още по-силно за достъпноста, разпространяването и бъдещето на културното ...
Още : Барселона - музеи | Преглеждания : 5276 | Отговори : 0

¿Hablas español? ¿Hablas español?

Малък банков речник

A
acciones - акции
apertura de cuenta - откриване на сметка
autorización de adeudo en cuenta - пълномощо за приспадане на пари от сметка

C
cambio - обмен, замяна
cambio de dirección - промяна на адрес
cambio del día - курс на деня
cancelación - погасяване, изплащане, ликвидация на сметкa
casa de cambio - обменно бюро
cargo en cuenta - минаване (на сума) в задължение, в дебит
cheque bancario - банков чек ...
Още : ¿Hablas español? | Преглеждания : 6069 | Отговори : 4

Поща, aдреси и телефонни номера Поща, aдреси и телефонни номера

По звънците на вратите и пощенските кутии в Испания често няма табелки с имена, за това към адреса се пише както номера на къщата, така и етажа, и местоположението на жилището - ляво, дясно, в средата. Понякога апартаментите са обозначени с а, b и c. Ако къщата (кооперацията, блокът) нямат номер, след името на улицата стои винаги s/n ((sin Número). При изписването на адреса най-често се изпуска думата Calle (улица), но пък се добавят обозначения ...
Още : Поща, aдреси и телефонни номера | Преглеждания : 6228 | Отговори : 0

Gestorias - агенции за уреждане на формалности с учереждения Gestorias - агенции за уреждане на формалности с учереждения

За едно пълно уреждане на току-що пристигналите и решили да останат за дълго в Испания е необходимо ходене до много служби. Заселниците, които почти винаги или не знаят езика изобщо, или само повърхностно, обикновено се нуждаят от помощ и ориентация при задачите, които имат за вършене.

Искате да подадете документи за регистрация (residencia), да пререгистрирате колата си, да си направите фирма или се нуждаете от данъчен номер? В повечето градове съществуват т.нар. gestorias, които, срещу ...
Още : Gestorias - агенции за уреждане на формалности с учереждения | Преглеждания : 6042 | Отговори : 3

Български лекари, адвокати и преводачи в Испания

Лекари
KONIG-Clinica dental
Българо-Немска стоматологична клиника

Телефони:
GSM 630 173 012
600 567 465

Адвокатски услуги и преводи

Дора Пощакова
Телефон: GSM: 629 061 545
Email: doraposhtakova@yahoo.es

Славка Симеонова Савова
Заклет преводач-Юрист
Телефон: GSM: 607 275 669
Email: eslavka@telefonica.net
Още : Български лекари, адвокати и преводачи в Испания | Преглеждания : 11299 | Отговори : 3

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 179098 • Общо теми 18133 • Общо членове 38619

• Advertisement