• Advertisement

Дата и час: 28 Април 2017, 23:53:49

Последно от форума Последно от Документи

Преглед на Документи » Форум : Документи

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Липсва ми 1 част от талона на колата

Здравейте,преди 3 месеца купих кола вкарана от Швеция.Същият ден КАТ прекратиха регистрациите поради липса на номера,аз заминах извън страната и чак сега реших да регистрирам колата.Като най големия глупак повярвах ,че документите ,които ми дадаха българите прибрали се от Швеция с колата са достатъчни за регистрацията.На бърза среща с тях броих парите ,взех колата и документите и кои бяха и какви така и не разпитвах.Днес от КАТ ме върнаха.Оказа се ,че имам само 2 част ...
Още : Липсва ми 1 част от талона на колата | Преглеждания : 9599 | Отговори : 11

Документи,свързани с пребиваването в Швеция.

Здравейте,предстои ми преместване в Швеция,но не съм много наясно с документите ,които ми трябват и последователността на местата,в които трябва да се регистрирам.
Значи,документите,които ми трябвата са паспорт ,всички дипломи и сертификати ,препоръки преведени на английски,здравна книжка и служебни бележки от работодателя .Пропускам ли нещо?
За наема на жилище трябва ли ми последно persunnumer?За какво и какви покупки точно ми трябва той?Колко е таксата за издаването му и за колко време става готово?
А persunnumer ...
Още : Документи,свързани с пребиваването в Швеция. | Преглеждания : 8262 | Отговори : 23

Колко време чакахте за смяна на БГ книжка със шведска? Колко време чакахте за смяна на БГ книжка със шведска?

Здравейте,

пратих си оригиналната шофьорска книжка от България преди повече от два месеца на Transportstyrelsen за смяна със Шведска. Прикачих бланки, платих такси и всичко както си трябва. Днес им звъннах да видя какво става и ме уведомиха, че книжката ми е пратена в БГ за проверка на валидността още преди два месеца и в момента чакат отговор. Въпроса е колко време трябва да ги чакам нашите "албански реотани" да загреят и да благоволят да ...
Още : Колко време чакахте за смяна на БГ книжка със шведска? | Преглеждания : 3714 | Отговори : 4

Брак или фактическо съжителство

Писах и в други теми затова ще карам по същество - с приятеля ми нямаме сключен брак и живеем на семейни начала. Как и по какъв начин ще се отрази това на намерението ни да емигрираме в Швеция и трябва ли все пак да имаме брачно свидетелство, за да "съществувам" и аз там, след като се предполага,, че той ще замине при наличие на трудов договор?
Още : Брак или фактическо съжителство | Преглеждания : 3720 | Отговори : 4

Легализация на диплома

Здравейте! Преди време писах тук, тъй като с мъжа ми искаме да се преместим в Швеция. Мина почти година от тогава и със сигурност няма да мине още малко до окончателното преместване, но възникна въпрос, чийто отговор се надявам да намеря тук. През лятото изкарах професионален курс за сладкар-хлебар, признат от Министерството на образованието и науката. Питането ми е именно за получената от там диплома - как и къде следва да я легализирам, за да ...
Още : Легализация на диплома | Преглеждания : 9755 | Отговори : 22

пълно здравно застраховане?

Здравейте, радвам се, че ви има и че ви открих. Четох много из темите, но не открих отговора на моя въпрос. Моля, ако някой е наясно какво означава "пълно здравно застраховане за минимум една година напред", което ми изискват, да ме осветли. Дали ще ми свърши работа Европейската здравно-осигурителна карта или трябва да си правя някаква специална застраховка?
Благодаря ви много
Още : пълно здравно застраховане? | Преглеждания : 4110 | Отговори : 3

Виза

Какви документи се искат за виза за Швеция на чужденец с постоянно пребиваване в България?
Благодаря предварително!
Още : Виза | Преглеждания : 3757 | Отговори : 1

Със стара лична карта

Здравейте,имам един въпрос,понеже не искат да ми издадат нова лична карта,защото ми изтича чак 2020, ще имам ли проблем със старата когато си вадя документи в стокхолм?ще ми издадат нов паспорт,с биометрия и нова шофьорска книжка!
Още : Със стара лична карта | Преглеждания : 4936 | Отговори : 5

Шведско гражданство

да разкажа набързо
след 5 год престой половинката си подаде документите според указанията на имиграционните на сайта им
http://www.migrationsverket.se/info/medborgare.html

точно след 10 дни получихме писмо с документа, че му се дава гражданство

доста бързо стана
даже аз си помислих, че нещо сме пропуснали, когато сме пращали документите и затова ни пишат

аз лично смятам, че засега единствената стойност на този документ е, че дава право на работа ...
Още : Шведско гражданство | Преглеждания : 12258 | Отговори : 28

Предбрачен договор, брак, развод, деца.... Предбрачен договор, брак, развод, деца....

Като бъдеща майка, не мога да си представя дори сценарии, в който нещо или някой би могъл да ме откъсне от децата ми.....но нали "прекрасната" Швеция е така различна.... та... Ще пишем предбрачен договор....аз българка, а той швед...не искам да объркам нещо и да съвалявам цял живот после....Има ли законов ред по който да се застраховам, че в случай на развод и аз реша да си се прибера за БГ, няма да ме спрат и ...
Още : Предбрачен договор, брак, развод, деца.... | Преглеждания : 10682 | Отговори : 19

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 177345 • Общо теми 18038 • Общо членове 38421

• Advertisement