• Advertisement

Дата и час: 27 Юни 2017, 15:59:23

Последно от форума Последно от Здраве

Преглед на Здраве » Форум : Здраве

Кой каза "Наздраве"? :-)

Моля за помощ - съвет от лекар!

Здравейте! Обърщам се с молба към лекарите,които са във форума! За съжаление в момента не мога да си позволя да отида на лекар ,защото започнах работа преди 2 седмици и още нямам внесени здравни осигуровки. От два дни съм с болки от дясно под ребрата на мястото ,където някога беше жлъчката ми.Премахнаха ми я лапароскопски през 2009. Нямам повръщане,разстройство,констипация или други симптоми! Започнах да приемам бусколизин 3 пъти по 1 и преминах на белтъчно въглехидратна ...
Още : Моля за помощ - съвет от лекар! | Преглеждания : 4571 | Отговори : 3

Моля за малко помощ

Здравейте приятели,
Имам следния проблем ,баща ми е международен шофьор и наскоро претърпя нелеп инцидент,падна от камьона и е паднал директно на главата си .В момента е в болница в гр Лунд.Една седмица не можехме да го открием къде е.Аз съм си в Бг и подържаме връзка с нещо като медицинската регистратура в болницата.Доколкото успяхме да разберем челото му е пукнато на две места,счупен нос, счупена горна челюст или разместена незнам точно.Проблема е че говорят ...
Още : Моля за малко помощ | Преглеждания : 6061 | Отговори : 7

Избор на Поликлиника

Здравейте,
Днес с половинката ми получихме писмо-покана за избор на Здавно заведение. Посъветвахме се с познати и те ни посъветваха да си изберем държавна клиника, а не частна.
Бих искала да попитам за Вашите наблюдения и дали има голяма разлика в обслужването, тъй като клиниката, която е по-близо до нас е частна.
Още : Избор на Поликлиника | Преглеждания : 4573 | Отговори : 5

Зъболекар

Здравейте, скъпи форумци!
Преди време видях реклама в трамвая, че ако си под 21 и живееш във Вестра Йоталанд имаш право на безплатна зъболекарска грижа и реших да се излъжа да си запиша час във въпросната клиника. Зъболекарката ми заяви, че не знае дали трябва да плащам, защото нямам шведско гражданство и щяла да се посъветва с касата, но въпреки това ме прегледа. Предполагам, че ще ми заяви някаква колосална сума и бих искала да ...
Още : Зъболекар | Преглеждания : 4227 | Отговори : 2

Раждане

Има ли някои особенности които трябва да се знаят преди да се реши човек да роди детето в Швеция?
Трябва ли задължително майката да има персон номер?
Става ли с ЕЗОК?
С какво гражданство ще се води детето ?
Още : Раждане | Преглеждания : 12403 | Отговори : 39

Лични наблюдения

Последно време детето все по-често се разболява, или на път да се поболее предусещаме по някои симптоми и си седи в къщи детето. Това го отдавам на метода им за закаляване- боси, по потници при положение че има притворени прозорци и постоянно движение от помещение на помещение придружено с отваряне на врати и течение, което се получава. Пак наскоро, като я вземах бе без ръкавици, а учителките бяха със и като ги питах "що така?" ...
Още : Лични наблюдения | Преглеждания : 4214 | Отговори : 1

здравеопазване

здравейте,
може ли да споделите за шведската здравна система - изчетох няколко мнения тук и във иде.ли - не бяха никак позитивни.
Още : здравеопазване | Преглеждания : 9846 | Отговори : 19

Моля,докторите за спешна помощ.Превод на епикриза

Превод на епикриза от български на шведски или англииски.
Естествено не безвъзмездно.За сажаление тукашните доктори гледаха като изтокани епикризата ми и не намериха някой да я преведе .

Ще съм много благодарна ако някои успее.

И още нещо , които желае да се сварже с мен с удоволствие. Живея между Кристианстад и Хеслехолм. А за ориентир 90 км.

от Малмо посока Стокхолм.
Още : Моля,докторите за спешна помощ.Превод на епикриза | Преглеждания : 5200 | Отговори : 5

Вируса A (H1N1) или "свински грип" !

В последно време, всички чуваме и четем за него. Присъствието му е осезаемо навсякъде около нас.
Притаили дъх, очакваме разрастване в опустошителна епидемия или прецизно нокаутиране от страна на съвремената медицина. За сега и двете не се сбъдват, положението е някъде по средата...
Днес четох в Stockholm.se, в града е имало 200 заразени, все още без смъртни случаи. В турските медии темата "гори" за две седмици заразените в страната са 1500, с десетина смъртни случаи. ...
Още : Вируса A (H1N1) или "свински грип" ! | Преглеждания : 14152 | Отговори : 35

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 178314 • Общо теми 18095 • Общо членове 38544

• Advertisement