• Advertisement

Дата и час: 19 Август 2017, 01:56:31

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

Работа като маникюристка ! Работа като маникюристка !

Здравейте , случайно попаднах на този сайт , понеже търсех информация за работа в Швеция . Ако може някой да ми помогне ще съм много благодарна . Смятам да "имигрирам" в Упсала , Швеция и ще си търся работа като маникюристка там - някой наясно ли е как седят нещата в този бранш и дали имам някакъв шанс. Попринцип имам стаж повече от 1 година , имам и удостоверение от МОН за завършен курс . ...
Още : Работа като маникюристка ! | Преглеждания : 5067 | Отговори : 1

Български пенсионери - преместване в Швеция

Здравейте,

Би трябвало да отворим една нова тема - Пенсии - това на все-повече хора им става актуално.

Има ли някой опит от преместване в Швеция на своите родители - пенсионери над 65 години?
Какви права имат те по отношение на здравното и социалното осигуряване?
Какви документи се изискват за това преместване?

Моите лични проучвания в сайтовете на шведските власти / телефонни разговори с тях ме доведоха до противоречиви информации. Ето аз какво разбрах:

1. ...
Още : Български пенсионери - преместване в Швеция | Преглеждания : 4407 | Отговори : 3

работа в симфоничен оркестър в Швеция

Здравейте! Прочетох обява за работа за виолист в Щведското радио в Стокхолм на пролет. Молбата ми е , ако някой има инфо за работа за виолисти, какво е средното заплащане, какви са шансовете на чужденсците, по-специално за българите, възрастово ограничение( в смисъл дали искат 45-50 г оркестранти), моля да сподели!
Още : работа в симфоничен оркестър в Швеция | Преглеждания : 4123 | Отговори : 0

Работа за SAP анализатор в Швеция.

Здравейте, интересувам се има ли работа за SAP анализатор MM(материален модул)&PMРемонтна дейност)?
Предварително благодаря.
Още : Работа за SAP анализатор в Швеция. | Преглеждания : 4295 | Отговори : 0

Системен администратор в Швеция

Представих се в новобранската тема и сега продължавам с конкретизация на въпросите. Приятелят ми е системен администратор и планираме да се преместим в Швеция като за начало той си намери работа и дойде, намери подходящо жилище, а след това се върне да ни вземе нас с малката. Факт е, че там се търсят специалисти в тази област, още повече с доста опит. Въпросът ми е дали назначаването на работа е възможно с начално ниво на ...
Още : Системен администратор в Швеция | Преглеждания : 4535 | Отговори : 2

Програмист в Стокхолм / Швеция

Здравейте,
има ли някой, който вече работи като програмист / системен администратор в Швеция и желае да сподели малко инфо по темата или да обменим контакти? Тъй като съм избрал тази посока, всеки познат и опит ще ми е полезен. :)
Благодаря! :)
Още : Програмист в Стокхолм / Швеция | Преглеждания : 5088 | Отговори : 10

Skatteavdrag или хватки за данъчни облекчения

Предлагам да създадем една такава тема, където да споделяме нашия личен опит как точно стават тези неща.

В момента напр са последните дни на годината и още не е късно да се отвори сметка за индивидуално пенсионно осигуряване, като от тази сума имаме право да искаме намаление на облагаемата сума с макс 12 000 кр.

ето тук малко инфо за двата варианта:
http://www.lansforsakringar.se/privat/b ... fault.aspx
...
Още : Skatteavdrag или хватки за данъчни облекчения | Преглеждания : 4384 | Отговори : 1

Медицински песрсонал- не лекари

Тъй като всички говорите за лекари, моля кажете нещо и за средния медицински песрсонал, конкретно за акушерките. Същият ли е пътя, ако ползваш фирма посредник и възможно ли е тричленно семейство да живее добре с една акушерска заплата в Швеция/докато съпруга също си намери работа/?

Разделям темата, отварям нова за по-пригледно: vel...
Още : Медицински песрсонал- не лекари | Преглеждания : 4776 | Отговори : 4

Работа за клинични психолози

Здравейте! Интересувам се дали дипломите на българските психолози се признават и какво трябва да направя? Какви са шансовете ми да си намеря работа там? Завършила съм СУ - магистратута и в момента работя като кл. психолог в болница. Много ще съм благодарна на информация.
Още : Работа за клинични психолози | Преглеждания : 5225 | Отговори : 5

Работа като Postdoc в Швеция с договор в Полша

Здравейте, съфорумници в Швеция!

Следващата седмица ми предстои пътуване до Стокхолм, за да се срещна с групата, в която ми предложиха наскоро Postdoc (изследователска) позиция. Обаче най-много ме притеснява това, че работния договор ще бъде сключен с Медицинския университет във Варшава, Полша. Това е така, понеже поляците са спечелили значително финансиране чрез Европейския съюз, но имат интерес да плащат на някой да работи в Стокхолм. Та притеснението ми е относно пенсионните усигуровки и възможността на ...
Още : Работа като Postdoc в Швеция с договор в Полша | Преглеждания : 5825 | Отговори : 14

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 179076 • Общо теми 18131 • Общо членове 38619

• Advertisement