• Advertisement

Дата и час: 20 Февруари 2017, 01:21:23

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

емигриране с малко дете в Швеция

Здравейте,нуждая се от много информация,относно емиграцията в Швеция,в момента уча шведски език,знам и добре английски,бих ли могла да си намеря работа ,а малкият е на годинка,мога ли да го запиша на ясла или първо ние с мъжа ми трябва да получим шведското егн и след това всичко останало?? Благодаря на всички отговорили. [-o<
Още : емигриране с малко дете в Швеция | Преглеждания : 17937 | Отговори : 45

Северна Швеция - подходящо място или не съвсем

Поради сложната обстановка с работата и квартирата в големите градове си мисля, че Северна Швеция също е някакъв вариант, защото: Швеция е разделена на 3 големи области -
Gotaland (Южна Швеция) с население 4 500 000.
Svealand (Централна Швеция вкл. Стокхолм) с население 3 700 000.
Norrland (Северна Швеция) население 1 200 000, при значително по-голяма територия.

Намаляването на населението на север е тенденция от десетилетия, която в последните години се изостря. Например 5 000 ...
Още : Северна Швеция - подходящо място или не съвсем | Преглеждания : 3258 | Отговори : 4

За сезонната работа

Здравейте. Мъжът ми има работа-за сега сезонна в Швеция. Трудовият му договор е за 3 месеца (април,май,юни). След това се прибира в България за 1 месец и когато се върне в Швеция пак ще подпише нов трудов договор за още 3 месеца. Въпросът ми е дали може да си подаде документите за това ЕГН, защото плановете ни са да се преместим за постоянно в Швеция. Благодаря на тези, които ще ми дадат някаква яснота по ...
Още : За сезонната работа | Преглеждания : 3177 | Отговори : 5

Фармация в Швеция Фармация в Швеция

Здравейте,
не зная дали темата ми е подходяща за този раздел,но още съм сравнително нов сайта,така че ще моля да бъда извинен :)
1)Основният ми въпрос е следният-ще мога ли с българска диплома за маг.фармацевт да работя в шведска аптека,при положение че езикът ми,както и знанията по специалността,са на нужното високо ниво.Зная че е трудно да се постигне,но винаги съм си поставял високи стандарти и смятам,че не ...
Още : Фармация в Швеция | Преглеждания : 2927 | Отговори : 2

Деца

Здравейте на всички ползващи този сайт. Прочетох почти всичко, но никъде не открих мнение или съвет за децата на т.нар. емигранти към Швеция. Интересува ме как преместването в Швеция се отразява на децата и редно ли е да им причиняваме това. Аз и съпругът ми сме решили да хванем пътя за Швеция заедно с детето ни, което е на 2 год. Моля дайте някакви съвети. Благодаря ви предварително
Още : Деца | Преглеждания : 3905 | Отговори : 14

Квартира за студент в Малмьо

Здравейте, добре че попаднах на този форум с хора които живеят и са запознати с нещата в Швеция защото имам помощ от разяснения. Ако всичко мине добре, Август месец заминавам за университета Малмьо, и четох че много трудно се намира квартира и трябва да се започне от доста рано да се търси. Някой може ли да ми препоръча или да ми даде насоки от къде да започна с търсенето, за какво да внимавам, горе долу ...
Още : Квартира за студент в Малмьо | Преглеждания : 2536 | Отговори : 0

Жилище под наем

А освен интернет сайтовете могат ли да се ползват за намиране на квартира в Швеция някакви фирми-посредници, които се занимават с тази дейност ? Не става дума за общинските фирми, които отдават жилища, а нещо подобно на квартирните бюра в BG. Също така има ли обяви във вестници в големите градове, в които да се търсят жилища "първа" или "втора ръка" ?
:-k
Още : Жилище под наем | Преглеждания : 7185 | Отговори : 19

Цена на жилище

Първо ще уточня някои понятия за всеки случай, извинявам се ако повтарям вече казани неща.
Hyresrätt -HR - букв. право на наем - Това е наем първа ръка, т.е., когато човек го наема от общинска фирма (опашката за наем) или от частна такава. pippi беше постнала някъде един списък с такива фирми.
äget - собствено жилище или вила - тази форма се използва почти изключително само за къщи и летни вили. Четох някъде, че тепърва ...
Още : Цена на жилище | Преглеждания : 4616 | Отговори : 6

Преместване в Швеция

Здравейте!
Позволявам си да пусна нова тема, тъй като случаят е по-особен. По различни причини с моя приятел сме посещавали Швеция. Още след като той се върна от там, започна да ме убеждава как трябва да заминем. Неловко е да пиша за това точно днес, но и точно днес е времето за това, когато си спомняме за всички онези загинали герои - те надали са се жертвали за тази България. Както и да е, отклоних ...
Още : Преместване в Швеция | Преглеждания : 12657 | Отговори : 67

Транспорт

Здравейте! Имам въпрос свързан с метрото. Имам карта за градския транспорт интересуваме тази карта важи ли за метрото което е от малмиьо до летището в копенхаген или отделно се копува билет и колко е той?
Още : Транспорт | Преглеждания : 2698 | Отговори : 0

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 176367 • Общо теми 17955 • Общо членове 38207

• Advertisement