• Advertisement

Дата и час: 23 Януари 2017, 16:51:49

Последно от форума Последно от Новобранец

Преглед на Новобранец » Форум : Новобранец

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Пътеводители за мигранти - първоначална информация за важни теми от ежедневието в Чехия

Пускам нова тема, в която да съберем препратки към източници на официална информация на български език, засягаща различни важни теми от живота в Чешката република.

Надявам се да запазим информативния характер на темата, поради което моля нуждаещите се от отговор да поставят въпросите си в подходящите теми или да пускат нови такива.

Ето и първият документ:
Пребиваване на територията на Чешката република - информация за гражданите на страните от Европейския съюз и членовете на техните ...

Да замина или да остана в България

Първо искам да кажа здравейте на всички и предварително да ви благодаря за труда си че четете моя проблем , който трябва да реша и мнението на някой от вас е от голямо значение.На 24 г. съм и работя като надзирател към министерство на правосъдието от 2009 г.Някой от вас ще напишат предполагам ,че е много хубава работа,но напоследък положението не е грам добре.Заплащането е малко и постоянно съм си без пари.Имам невероятна оферта да ...
Още : Да замина или да остана в България | Преглеждания : 4757 | Отговори : 6

Полезна информация за Прага / Чехия от извора

Здравейте, живея и работя в Прага / Чехия (Praha / Česká republika) вече 5-а година и мисля, че мога да ви помогна с малко полезна информация.

Ако това което Ви интересува не го намерите по-долу, задавайте въпросите си спокойно.

Ето повече информация за цените в Прага.

Квартира:

Общежитие (убитовна) - 3'000 КЧ +-500 (от 2 до 4 човека в стая)

Самостоятелна стая в къща или апартамент - 5'500 КЧ (+-1'500)

Боксониера - 12'000 КЧ (+-2'000) ...
Още : Полезна информация за Прага / Чехия от извора | Преглеждания : 41141 | Отговори : 13

Условия за работа и живот в Чехия

Моля, разкажете ми за Чехия-цени на квартири, ток, хляб...Инженер съм и м предлагат работа в заводите за автомобили или на Сименс в близост до Прага. Първият месец заплата 450 евро. Достатъчни ли са според Вас. Ще мога ли да плащам необходимите разходи за преживяване? Какво е хубаво в Прага и от какво трябва да избягам, какво да искам да залегне в предлагания ми договор? Благодаря на тези, които ще се отзоват на моите въпроси. Очаквам ...
Още : Условия за работа и живот в Чехия | Преглеждания : 29499 | Отговори : 15

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 175780 • Общо теми 17922 • Общо членове 38127

• Advertisement