• Advertisement

Дата и час: 20 Февруари 2017, 03:38:32

Последно от форума Последно от Документи

Преглед на Документи » Форум : Документи

Информация за легализация на документи, подновяване на документи за самоличност и др.

удостоверение за получени доходи на човек от семейството

Здравейте !Аз съм от Бургас . Моят мъж работи в Германия и фирмата в която работи подготви документи да получаваме детски. Искат от България удостоверение за получени доходи на двамата От НАП не могат да получа такова защото аз не работя и не получавам доходи . Някой знаели от къде може да се издаде такова удостоверение .

Издаване на български документи за самоличност от консулските служби

Предполагам, че е полезна информация за всички потребители: от МВнР са пуснали много добър сайт за българските документи за самоличност, издавани от консулските служби: http://ebds.perfectbg.com

Десетгодишна валидност на задграничния паспорт

Според данни от медиите /сигурен съм че и МВР няма точната бройка/, над 2 милиона Български граждани живеем и работим за постоянно извън родината. Стиснали в ръка Българскя си паспорт ,документ който навремето се чудехме как да заменим по-бързо срещу някой по-оборотен европейски или американски тефтер, сега се оказа в топ 20 на паспортите даващ право на обикновения Българин да пътува безвизово до около 150 държави в света.Пък и една десетгодишна щатска виза компенсира и ...
Още : Десетгодишна валидност на задграничния паспорт | Преглеждания : 2301 | Отговори : 5

Просрочване на лична карта

Добър ден, живея извън България. Личната ми карта изтича на 5 април тази година. Следващото ми идване към България ще е през юли 2016. Какви са глобите за просрочване на издаването на нова лична карта? Истина ли е, че то началото на 2016 са вдигнали глобата до няколко стотин лева?
Още : Просрочване на лична карта | Преглеждания : 2557 | Отговори : 2

Удостоверения за гражданско състояние на 3 езика

Някой случайно възползвал ли се е от новата услуга на ЕСГРАОН за издаване на удостверения за гражданско състояние на 3 езика? Любопитно ми е дали системата работи и дали таксите са по-високи от преди.
Още : Удостоверения за гражданско състояние на 3 езика | Преглеждания : 16082 | Отговори : 42

Една хубава новина!

С решение от 25.02.2013 г. по административно дело № 1162/2012 г. Върховният административен съд (ВАС) отмени текстове в Наредба № 4 за таксите, които се събират от МВР по Закона за държавните такси.

Отменени са таксите за български лични документи - паспорти, лични карти и свидетелства за управление на МПС.

Делото е по жалба на Иван Груйкин от Гражданска Инициатива „Справедливост“ от август 2010 г. с аргумент за незаконност на таксите, поради произволното им определяне ...
Още : Една хубава новина! | Преглеждания : 3374 | Отговори : 1

Документи за пътуване от Германия към България

Здравейте! Интересува ме дали момиче под 18 (но с навършени 16 години) има нужда от декларация от родителите, че ѝ е позволено да пътува в Европа. Аз уча в Германия и моя приятелка ще лети с мен към България, но не сме сигурни дали ще има нужда от такива документи. Аз лично трябваше да си извадя такава декларация. И ако има нужда - от къде мога да я извадя? Благодаря ви предварително! ...
Още : Документи за пътуване от Германия към България | Преглеждания : 3054 | Отговори : 0

Освобождаване от българско гражданство.

В молбата и декларацията за освобождаване от българско гражданство, българската администрация събира, неоснователно според мед данни, отнасящи се за престоя извън България.

http://www.mjeli.government.bg/structure.aspx?page=16

Някой знае ли дали съм длъжен да предоставям информация за вероизповедание, постоянен адрес в чужбина, последна работа в чужбина? И какво последствия можа да има за мен, ако не го направя?

Благодаря предварително!
Още : Освобождаване от българско гражданство. | Преглеждания : 4365 | Отговори : 5

Новите български документи

Интересно, дали на някого се е случило същото?
Та значи, наложи се да си подновя паспорта. Не, че беше спешно, но така и така си бях у дома, рекох си: направи го. Определено всичко мина без проблеми, без чакане и разни подобни, познати от "медиите". Е, не успях да си го взема (паспорта), но не бе и наложително, защото имам време. Означава, че още не съм го и виждал тоя "нов" пашапорт.
Проблема "блесна", едва ...
Още : Новите български документи | Преглеждания : 7701 | Отговори : 13

Изтекли документи / Удължаване на паспорт

Току що се обадих в нашето консулство в Бон и се оказа че мога да си извадя нов паспорт направо при тях(удължаване само в краен случай и то до 6 месеца). Трябва само да носите:
- досегашния си межд. паспорт + лична карта;
- 4 паспортни снимки;
- акт за раждане;
- при брак трябва и документ за това(не знам как се казва, не ми се е случило още ...
Още : Изтекли документи / Удължаване на паспорт | Преглеждания : 24335 | Отговори : 107

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 176368 • Общо теми 17955 • Общо членове 38207

• Advertisement