• Advertisement

Дата и час: 18 Октомври 2017, 07:45:18

Последно от форума Последно от Работа, данъци и осигуровки

Преглед на Работа, данъци и осигуровки » Форум : Работа, данъци и осигуровки

Форумът, който касае всеки!

Легален превод на художествена л-ра+ писателски материали Легален превод на художествена л-ра+ писателски материали

Здравейте! Имаме семейна фирма, активна съвсем от скоро, която ще се занимава с предлагане на web design, поддържка, реклама, копирайтинг и преводи. С последните две дейности като че ли удряме на камък по простата причина, че за извършване на легализация е необходим лиценз, естествено, чиято липса води до сериозни глоби.

Въпросът ми е следният: можем ли да извършване преводаческа дейност тип преводи на художествена литература, преводи на филми (субтитриране) и статийки без за целта да ...

Съвет за отваряне на сметка в България

Можете ли да ми препоръчате банка с разумни условия за сметка, дебитна карта и кредитна карта. Под разумни разбирам с малки такси и много бнкомати из София и страната. Също така и модерно онлайн банкиране.
Още : Съвет за отваряне на сметка в България | Преглеждания : 4477 | Отговори : 1

IT сектор в България

Така, малко предистория: фирмата, милият ми работодал, е специализиран в сегмент с големи клиенти. Натискът за понижаване на цените е реален, затова си купихме половин фирма индийци :mrgreen:
Така, от дума на дума, както се казва в оня виц, питали един колега българин за възможностите за партньорство с български фирми, той пък дойде и пита мене. Викам му: "Ти луд ли си, бе, то в България ...
Още : IT сектор в България | Преглеждания : 5251 | Отговори : 10

Ново начало, град, квартира, работа

Здравейте!
Реших и аз да се регистрирам във форум и да се допитвам за нещата,които ме терзаят, а и да помогна с каквото мога, ако някой се нуждае.
Животът ми до момента е хаус. Не съм си хванала посоката и се лутам ( завърших бакалавър през 2012 г. , а още нямам постоянна работа, защото все напускам). Сега пак трябва да започна отначало, но нямам представа как. Бях сгодена, но момчето реши да си дадем ...
Още : Ново начало, град, квартира, работа | Преглеждания : 4989 | Отговори : 4

Плащане на Rentenversicherung от работещ в БГ

Здравейте Community,

работещи мои роднини в БГ се интересуват да се осигуряват пенсионно в ДЕ. Понеже българските пенсии ще им осигурят светли бъднини :mrgreen:

Може ли да стане тази "хватка" и към коя институция да се обърна за инфо?

Мерси.

пс-
то и за Rente-то злите езици говорят, че не са сигурни, но...то смъртта е само сигурна и неизбежна ...
Още : Плащане на Rentenversicherung от работещ в БГ | Преглеждания : 5559 | Отговори : 4

Работа в бъдещето

С помощта на интернет бързо и сигурно преминаваме от индустриалната към IT епохата или както още я наричат- човешката ера.Не съм споменавал, но работя в сферата на човешките ресурси и тези промени ги усещам ежедневно.Например все по-често се случва работодателите да търсят работника, вместо обратното.Ако работникът е особено ценен, дори някои работодатели го преследват(headhunting).

Интересно ми да я чуя колкото се може повече мнения по два-три въпроса.

Кои според вас са професиите, които ще отпаднат ...
Още : Работа в бъдещето | Преглеждания : 5301 | Отговори : 1

Стартират информационни кампании за популяризиране на предимствата за инвестиране в България

BG_HEADER.jpg

Стартират информационни кампании за популяризиране на предимствата за инвестиране в България

Изграждане на положителен имидж на България като инвестиционна дестинация и повишаване на познаваемостта на страната сред чуждите инвеститори е основната цел на мащабен проект, чиято реализация започва през месец февруари.

Ще бъдат организирани срещи с българи, сред които мениджъри на компании, ICT специалисти, инженери, икономисти и други специалисти, в 13 града в чужбина – Мадрид, Париж, Лондон, Брюксел, Амстердам, ...

Българите в чужбина се овобождават от здравни вноски за стари периоди

Разгеле!
Българите в чужбина се овобождават от здравни вноски за стари периоди
8 септември 2012 13:34

Българските граждани, които са напуснали страната преди 31 декември 2011 година, могат да се освободят от плащането на здравноосигурителни вноски у нас и за стари периоди, ако не са живели по това време в България. За целта те трябва да подадат декларация и заявление за напускане на страната до края на тази година. Най-лесният и бърз начин това да ...

Търсят се ромски студенти за благотворителен проект

Здравейте! Ние сме фирма и търсим ромски студенти, за да им помогнем чрез нашия благотворителен проект. Целта на този проект е да се подпомогне финансово ромските студенти. За контакт, моля пишете на лични. Благодаря ви!
Още : Търсят се ромски студенти за благотворителен проект | Преглеждания : 5092 | Отговори : 2

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 179901 • Общо теми 18179 • Общо членове 38716

• Advertisement