• Advertisement

Дата и час: 11 Декември 2017, 11:33:22

Последно от форума Последно от Образование

Преглед на Образование » Форум : Образование

Напред, науката е слънце!

Новопристигнали студенти в Холандия Новопристигнали студенти в Холандия

Замириса на нова учебна година, Енсхеде се подготвя за "Introductieweek" на новобранците (
https://www.kick-in.nl/en/), та да попитам новопристигналите, където и да сте из Холандия, какви са ви първите впечатления? Така ли е, както очаквахте? Ще ви бъде ли на холандска почва?
Още : Новопристигнали студенти в Холандия | Преглеждания : 4665 | Отговори : 1

Неучащ в студентска квартира

Здравейте!Имам специфичен въпрос.С приятеля ми мислим да заминем в Холандия, тъй като сме 12 клас и след 2 месеца завършваме.Проблема е от там, че може би, няма да успея да финансирам обучението си първата година.Затова искам да отида да работя и след това ,т.е. година по-късно да си започна обучението.Въпроса ми е имам ли право след като той ще учи и ще съм с него да съм в студентска квартира след като няма да уча ...
Още : Неучащ в студентска квартира | Преглеждания : 5355 | Отговори : 1

Имам въпрос свързан с дипломата ми от гимназията Имам въпрос свързан с дипломата ми от гимназията

Здравейте,
11 клас съм и се притеснявам, че средната ми оценка от гимназията няма да е достатъчно висока, за да ме приемат
в някой университет в Холандия. Най-вероятно ще ми е малко над 5.00. Искам да попитам някои,които учат там с каква средна оценка са ви приели и в кой университет?
Мерси предварително :)
Още : Имам въпрос свързан с дипломата ми от гимназията | Преглеждания : 5751 | Отговори : 4

За фиксираните бройки (Numerus Fixus)

Здравейте! Интересувам се от кандидатстване(бакалавър) в Холандия, но ме притеснява въпросът с Numerus Fixus (фиксираните бройки за места ) в някои университети . Доколкото знам не можеш да кандидатстваш в повече от един университет за една специалност с фиксирани бройки,докато не получиш отговор от университета , в който си подал, че не си приет. Ако някой знае, моля, нека сподели колко време след подаването на документи изпращат отговора си при тази система на избиране на ...
Още : За фиксираните бройки (Numerus Fixus) | Преглеждания : 6035 | Отговори : 6

Холандия-финансови трудности свързани с обучението там

Здравейте искам да попитам дали знаете за някакви финансови помощи в Холандия, scholarships и т.н. Знам, че ако работиш и учиш получаваш финансова помощ, но и разбрах, че не е разумно да започваш работа първата година. Винаги съм искала да уча в чужбина, но затрудненията настъпват от финансова гледна точка. В Германия е по-евтино да, но специалностите на английски са малко. Доколкото разбрах от познати и по мои изчисления животът в Холандия би излязъл около ...
Още : Холандия-финансови трудности свързани с обучението там | Преглеждания : 7478 | Отговори : 12

Utrecht university - друг документ, който изискват Utrecht university - друг документ, който изискват

Здравейте,

Току-що се регистрирах във форума. Имам нужда от помощ.
Значи скоро ще кандидатствам в Utrecht University и те ми искат два документа за доказване на съответствието на оценките с дипломата, която ще получа.

1.A certified statement of your school, signed and stamped by the school
2.The certified copy of your transcript

Та, въпросът ми е дали някой знае какво е първото. Всмисъл като отида в училище ще им кажа да ми изкарат: академична справка ...
Още : Utrecht university - друг документ, който изискват | Преглеждания : 5534 | Отговори : 2

Записване и старт на учебната година по-късно

Здравейте ,

Приеха ме в Хага за учебната 2014-2015 и трябва да започна на 01.09.2014 ,
но изпуснах срока за общежитията , а се оказа невъзможно да намеря квартира от България на нормална цена .

Мога ли да подам същите документи , с които вече ме приеха след нова година и да започна бакалавърската си програма .

Ако някой има информация относно тези процедури ще бъда много благодарна да я сподели.

Аз ипратих и запитване ...
Още : Записване и старт на учебната година по-късно | Преглеждания : 5468 | Отговори : 1

Как да си намеря квартира педварително без да ползвам техните организации

Здравейте ,

Последно изникна един проблем с настаняването.
Пробвах много пъти да кандидатствам за общежитие / става въпрос за Хага/ , но системата не приема регистрацията ми , а на всичките си запитвания защо става така и могат ли да пояснят какво да направя н еполучих конкретен отговор.
След това пробвах да запазя квартира , но отново проблем - организацията им ,която посредничи иска едно плащане от 37 евро / те не са пробем / ...

Спешно търся студентска квартира в Грьонинген

Не съм веща в участието във форуми, но съм благодарна за възможността да споделя с вас. Дъщеря ми е приета в Университета в Грьонинген. Официалното потвърждение се бави и ние изпуснахме възможностите за намиране на общежитие през лятото. Сега спешно търсим квартира в Грьонинген
От Housing office ни предложиха самостоятелна стая на хотелски начала, но ние я отказахме поради високия наем. Сега търсим други варианти. Ще ви бъда безкрайно благодарна за всякакви мнения и съвети. ...
Още : Спешно търся студентска квартира в Грьонинген | Преглеждания : 5311 | Отговори : 0

Как да направя избор според финансовата страна на следването

Здравейте ,
Кандидадствах в няколко университета - специалност Право .
Получих отговори и ще мога да избирам между Хага , Маастрихт и Тилбург.
Ще помоля за мнение от финансова гледна точка ,ако има запознати да кажат къде би била най-ниска издръжката на месец.
Четох доста информация в сайтовете на университетите и много мнения на обучаващи се студенти.
По принцип казват , че в Холандия е много по-евтино от Англия или Шотландия например , но според ...

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 180721 • Общо теми 18212 • Общо членове 38781

• Advertisement