• Advertisement

Дата и час: 24 Януари 2017, 02:51:32

Последно от форума Последно от Общ форум

Преглед на Общ форум » Форум : Общ форум

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Коледа и Нова Година 2016/2017 Коледа и Нова Година 2016/2017

Здравейте!
Аз съм Йоана и съм студентка в Девентер. Живея в Нидерландия вече 4 години. Тази година по стечение на обстоятелствата няма да мога да се прибера в България за Коледните празници. Та реших да направя един пост тук за да видя има ли други които нямат възможност да са вкъщи при близките си. И ако има такива хора се чудех дали не можем да си спретнем едно коледно/новогодишно събиране по български (предполагам Амстердам е ...
Още : Коледа и Нова Година 2016/2017 | Преглеждания : 1097 | Отговори : 4

Най-предпочитаните градове в Холандия.

https://www.zwollenu.nl/hoofdzaken/zwolle-beste-stad-om-wonen-overijssel/

В кои градове предпочитат да живеят хората в Холандия. В ляво е позицията на градовете от проучването през 2006г. а от дясно е от 2016г.
Още : Най-предпочитаните градове в Холандия. | Преглеждания : 2291 | Отговори : 0

Карта на престъпността в Холандия

Както съм се отворил на статистики напоследък, ето ви годишния "мерител на престъпността" в Холандия
http://www.ad.nl/ad/nl/30740/AD-Misdaad ... fers.dhtml

Това е много авторитетно проучване на един от големите вестници и се базира на оплакванията в полицията за разни видове престъпления. На холандски е, затова ще дам някои пояснения.
В секцията "AD Misdaadmeter: ranglijst (on)veilige gemeenten" (трябва да сколнете малко надолу) е дадена обща класация на общините по ниво ...
Още : Карта на престъпността в Холандия | Преглеждания : 2532 | Отговори : 0

rommelmarkt-как да си продадем боклуците ?

Предполагам всеки е виждал организираните им "пазари'' с вещи втора употреба,от това което съм забелязала-в сайта на фирмата която ги организира можеш да си закупиш сергия по интернет,но интересно ми е-дали трябват някакви допълнителни разрешителни или други документи? Ако някой знае нещо по темата-моля споделете ;-)
Още : rommelmarkt-как да си продадем боклуците ? | Преглеждания : 2424 | Отговори : 1

Къде е най-вероятно да ви откраднат колелото

В Холандия през 2015 година са подадени 106 610 жалби в полицията за откраднати велосипеди, около 6% по-малко от предишната година. Според разни проучвания реалния брой кражби е около 3 пъти по-голям.

Най-опасни са (пропорционално на населението си) Groningen, Delft, наше село Enschede и Maastricht. Всичките "случайно" студентски центрове ;).

Ето тук можете да видите карта със статистиките. Статията е на холандски, но картата е ясна. Колкото ...
Още : Къде е най-вероятно да ви откраднат колелото | Преглеждания : 2563 | Отговори : 5

Квартира в района на Утрехт

Здравейте, ще трябва да спим два,три месеца двама души някъде . Ще се радвам на съдействие! Или да паркираме някъде една каравана ; -)
Още : Квартира в района на Утрехт | Преглеждания : 3560 | Отговори : 0

Посредническа фирма за бригада в Холандия

Здравейте! Аз имам следния въпрос и ще съм много благодарна, ако успея да получа отговор. Кандидатствах за бригада в Англия чрез агенция YSP , но получих оферта за Холандия. Реши да проверя фирмата отново и видях в Агенцията по заетостта, че е лицензирана за посредничество, но ме интересува дали мога някъде да проверя за коя държави е лицензирана точно? По принцип в сайта на самата фирма пише около 8 други държави, но не и Холандия ...
Още : Посредническа фирма за бригада в Холандия | Преглеждания : 3095 | Отговори : 2

Сключване на брак в Холандия ?

Привет на всички и Честита Нова Година : )

Нова съм в този форум и ме извинете ако не пиша на правилното място :)
Е моят въпрос е следният моят годеник и аз искаме да подпишем брак, но нямаме никаква представа дали това е въможно да се направи в Холандия :-k И ако е (надявам се какво трябва да ...
Още : Сключване на брак в Холандия ? | Преглеждания : 2897 | Отговори : 2

Доставка на лекарство от Холандия

Здравейте на всички, които пишат тук!
Моето писмо към Вас всъщност е зов за помощ! Бързам да Ви успокоя, че не става дума за пари. Имам нужда от едно лекарство, което от години го няма в България и в съседните й страни. Знам, че го има в Холандия и се казва SEMAP-Flupidol (penfluridol) - 20 g/или ACEMAP-penfluridol - 20 g. То е за лечение на шизофрения. Предписано е от лекар на съпруга ми. Моля ви, ...
Още : Доставка на лекарство от Холандия | Преглеждания : 4357 | Отговори : 10

На лафче

Здрасти на всички от няколко дни съм в ротердам,засега 4кам да ми излязат документите 4ак след две седмици ще е ама няма как.Какви са ви впечатленията от холандия,лесно ли си намерих те работа и къде я търсихте?
Още : На лафче | Преглеждания : 3135 | Отговори : 5

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 175786 • Общо теми 17922 • Общо членове 38127

• Advertisement