• Advertisement

Дата и час: 20 Ноември 2017, 19:04:24

Последно от форума Съобщения

Преглед на zaedno.eu » Форум : zaedno.eu

Заедно - Българското общество на Стария континент

Разрешено е публикуването на 1 безплатна обява на месец от частни лица, но не и от професионални превозвачи

Това ново правило се въвежда с цел да се намалят групите от еднотипни публикации на фирми. При желание за повече обяви се свържете с мен на ЛС или през формата за контакт.

Re: Детски надбавки - Kindergeld

Здравейте,някой знае ли дали имам право на детски надбавки при положение,че се водя командирован в Германия,а ме осигуряват в България. Имам адресна регистрация и разрешително за работа в Германия. Трябва ли и децата да са регистрирани тук и изобщо какви са условията за взимане на надбавките?
Благодаря предварително
Още : Re: Детски надбавки - Kindergeld | Преглеждания : 84958 | Отговори : 530 | Форум : Семейство

Кандидат емигранти Германия 2014 Кандидат емигранти Германия 2014

Така се случва, че при всяко прибиране в БГ, където и да се завъртя винаги има хора, които са били в Германията, поработили някакво време, кой легално, кой нелегално и прибрали се по най-различни причини. Сегашният кратък престой също не беше изключение, всички до един заявиха, че "само да мине 1-ви януари пак идват".

Даа, само че има и доста, на който ще им е за пръв път и преди да стегнат куфарите и да ...
Още : Кандидат емигранти Германия 2014 | Преглеждания : 13878 | Отговори : 10 | Форум : Работа, данъци и осигуровки

Правила за предлагащи в "Пътуване"

1. Прочетете Правилата на Заедно и се съобразете с тях.
2. Забраняват се всички комерсиални обяви (освен частни пътувания) във Форумите. Желаещите да публикуват обява могат да ползват Банери и текстова реклама.
3. Изключение от т.2: всички публикували обяви до 28.02.2013 г.
Още : Правила за предлагащи в "Пътуване" | Преглеждания : 8847 | Отговори : 0 | Форум : Кофата

Как да си намерим жилище в Мюнхен - евтино, бързо, без provision

Наскоро ми се наложи да се преместя и минах през т.нар. "ад" - търсене на жилище в Мюнхен. Който е живял в този иначе прекрасен град може да потвърди, че търсенето на жилище тук, особено като чужденец от държава от третия свят, е нещо невероятно. Също така Мюнхен е известен с това, че за да си намериш жилище обикновено трябва да платиш т.нар. Provision, или такса към агент на недвижими имоти, която е около 2,38% ...
Още : Как да си намерим жилище в Мюнхен - евтино, бързо, без provision | Преглеждания : 35775 | Отговори : 36 | Форум : Мюнхен

Нови банкноти Нови банкноти

След 3 години, през 2015-а се въвеждат нови банкноти, които ще заменят сегашните.
Новите 20 кр. са пак синьолилави, с лика на Астрид Линдгрен.
Новите 50 кр- са лилаво-бежови с лика на Еверт Таубе.
Новите 100 кр. са синкави, като сегашните, но с лика на Грета Гарбо.
Появява се нов купюр - 200 кр., зеленикави, с лика на Ингмар Бергман.
Новите 500 кр. са като сегашните кафеникави, с лика на Биргит Нилсон.
Новите 1000 кр. ...
Още : Нови банкноти | Преглеждания : 5166 | Отговори : 1 | Форум : Общ форум

HOME

Въпреки твърденията, че нашата, българската природа била уникална, изгледайте този филм. Аз не бях гледал подобна красота, макар целта на филма да е друга, или поне не само тази.
Приятни моменти с

HOME
by Yann Arthus-Bertrand
Още : HOME | Преглеждания : 6462 | Отговори : 3 | Форум : Филми и ТВ сериали

Данъчни съвети- тук

Здравейте,
нека се представя в резюме:
Знам немски от немска гимназия и имам опита на 20 години престой в Германия.
Завършил съм финанси в България, водя собствена еднолична агенция от 10 години насам в Германия и ако съдбата е благосклонна ще защитя в следващата календарна година титлата Стеуербератер за немскоговорящото пространство.
Не съм алтруист, мисля че добрия човек сумява да печели парите си сам.
Но виждам и колко от нас печелят трудни пари, за да ...
Още : Данъчни съвети- тук | Преглеждания : 75563 | Отговори : 263 | Форум : Работа, данъци и осигуровки

Мнения и препоръки за форум Бенелюкс

Здравейте,

Аз съм Вашият нов модератор :)
Имам огромното желание да помогна и да бъда полезна, ще се радвам обаче да дадате някакви насоки, какво искате да прочетете тук, какво Ви харесва и какво не във форума? Критики, мнения и предложения са добре дошли!
Ще се радвам и на активна дискусия тук, за да можем да си бъдем взаимно полезни!

Поздрави и благодаря предварително,

iniuta
Още : Мнения и препоръки за форум Бенелюкс | Преглеждания : 5979 | Отговори : 0 | Форум : Общ форум

Заплащане в Швеция Заплащане в Швеция

Поради нарастващият интерес, аз като "стар швед", публикувам връзки към следните сайтове, където всеки желаещ може да си направи сметка, каква заплата може (горе-долу) да очаква:
Статистически данни по област, професия и работа

Хотели и ресторанти

С надеждата, че все пак и малко езика познавате, но и да не е така, на първо време и он-преводача, върши работа (щом аз успях...).

Според моите "изследвания", средният швед, получава 29.100 kr.

п.п. отровенно, не помня (остарявам) да ...
Още : Заплащане в Швеция | Преглеждания : 17587 | Отговори : 17 | Форум : Работа, данъци и осигуровки

Влез  •  Регистрация

Статистика

Общо мнения 180320 • Общо теми 18203 • Общо членове 38760

• Advertisement