• Advertisement

Моля за малко информация за САЩ

Добре дошъл във форумите на всички страни, които не са включени по-горе. Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

Моля за малко информация за САЩ

Мнениеот darko36 » 7 Март 2013, 11:52:44

Искам само малко информация за САЩ!Сега съм 11 клас и ми остава една година и половина до завършване!След като го завърша училище (или е нужно да се завърши университет) искам да отида в чужбина - САЩ (знам англиския като роден/майчин)!И искам да попитам какво ми е нужно да отида демек с колко пари,багаж,документи абсолютно всичко?За пръв път ще ми е!Нямам роднини и няма къде да отида!Едва ли чак от сега размитат за мене!Дали може някой да ми даде съвет!
darko36
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Моля за малко информация за САЩ

Мнениеот bknf » 7 Март 2013, 21:49:31

Конкретна информация не мога да ти дам, но опитай да намерих през гугъл нещо. Има 1) доста българи там, и 2) през английския още повече може да разбереш..
А защо искаш точно там да отидеш, и къде - по какъв начин? Имай на предвид че там "образованието" струва много повече.
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 335 пъти

Мнениеот darko36 » 8 Март 2013, 15:14:43

Ами може и без учение искам да живея там!Не съм решил още за САЩ може или в Лондон или в Английската част на Швейцария!Колко и да се спася от кризата и проблемите в България както и да помогна на болните си родители и малката си сестра и ми трябва малко по така добър живот за да им помогна както и на мене!
darko36
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 8 Март 2013, 16:53:41

Погледни трезво на нещата:

1. САЩ - ако ще учиш ти предстои сериозно кандидатстване, супер резултати на тестовете (ама наистина мн силни, с бг шестици в бележника си за никъде), за които ще получиш стипендия плюс малък/голям заем (ще го изплатиш като почнеш да работиш доста бързо). Този вариант изключва помощ на семейството ти, но поне няма да има нужда те да те издържат. Работа в твоето положение няма да намериш и получиш.

2. Англия - ученето е платено, кандидатстването също изисква сериозна подготовка. Заеми има, но са трудни за получаване особено като българин. Може би ще намериш ниско платена и неквалифицирана работа. Но може и да те излъжат.

3. В Швейцария няма английска част, затова няма да задълбавам.

darko36 написа:Ами може и без учение искам да живея там!Не съм решил още за САЩ може или в Лондон или в Английската част на Швейцария!Колко и да се спася от кризата и проблемите в България както и да помогна на болните си родители и малката си сестра и ми трябва малко по така добър живот за да им помогна както и на мене!
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 30
Благодарил: 363 пъти
Благодарено: 274 пъти

Мнениеот bknf » 8 Март 2013, 18:31:56

Проблема е, че ти отиваш там (да речем в САЩ), като човек, който не знае 1) какво да прави, 2) как и т.н.
И не си единствения.. Представи си, че там вече има милиони американци, които също знаят (горе- долу) добре английски.
Първо, разбери какви хора се търсят там, какво е добре да знаеш и можеш - и така се кандидатирай във фирмите, които търсят такива хора.
Това според мен е най-добрия начин, да идеш в америката. Иначе не е невъзможно, но по-сложно.
Там тепърва да ги разбираш и научаваш всички тия неща, печелейки за да оцелееш, е неизвестна работа.
Той не иска, а и не планира да учи нещо и някъде. А да печели пари и да живее там, мислейки си че само поради това ще печели много. Сигурно мисли, че е достатъчно само да живееш в америка, и ставаш автоматически милонер.
Това далеч не е така, драги и уважаеми darko36.
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Mishle » 8 Март 2013, 19:04:04

Аз искам да добавя един друг аспект понеже имах може би подобни разсъждения на твоята възраст. Помоща е хубаво нещо, наясно съм с действителносттав БГ доколтото следя интернет и говоря с нашите, но помисли:

Млад човек, който се отказва от образованието си, с неясна идея къде и какво, според мен се обрича на някакво мизерно бачкаторство и е лесна жертва на измами. Виждам два варианта
- Ако прецениш, че нуждите на семейството ти са "временни" и "скорошни" (разбери ме правилно) може би помисли за прословутите бригади и мерки за временна! заетост в чужбина. За един сезон при спестовност от твоя страна, може да подобриш положението поне малко.
(Предвид, че си ученик още, бригада би ти объркала завършването, което изобщо не е за препоръчване, но може би почасова работа в магазин като продавач на каквото и да е, от дрехи до сирене и хляб? и 300лв да са пак ще е нещо, нали?)
- От позицията на моя опит бих ти казала, постарай се за висока диплома, избери разумно специалност, в страна, коята е малко по-благосклонна към чужденци и българи. Англия, предвид новините от последния месец, не е точния пример, не гледа ли какво става там и как протестираха българските студенти?

С едно завършено висше, макар и само бакалавър, мисля имаш пъти по-добри шансове да помогнеш на семейството си финансово (стига да не е прекалено късно, ти знаеш най-добре)

Без висше шансовете ти за добре платена и квалифицирана работа, от която ти да се издържаш, не говоря за подпомагане на родители, клонят към нула.

С две думи - най-голямата помощ, която можеш да окажеш на родителите си, е да не лежиш на тяхна издръжка по време на следването.

п.с. Точките на Бомбастик, също не са за подценяване
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 8 Март 2013, 19:15:06

По моята т.2 направих малка корекция - да се чете неквалифицирана работа.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 30
Благодарил: 363 пъти
Благодарено: 274 пъти

Мнениеот darko36 » 8 Март 2013, 19:53:33

A добре ако зарежа ученето след 12 клас взема си дипломата и направо да ходя и работа някъде в САЩ или Великобритания?
darko36
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dianka508 » 8 Март 2013, 21:51:35

Добре си решил да ходиш в английската Швейцария,директно си за там.И да,прав си,не ти трябва да продължаваш да учиш след 12 клас,достатъчно знания си натрупал по география,а сигурно и по другите предмети.
dianka508
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 19 пъти

Мнениеот bknf » 9 Март 2013, 00:01:10

...взема си дипломата и направо да ходя и работа някъде в САЩ или Великобритания...

Какво значение има според, в твоя случай, дали имаш диплома че си бил на училище или нямаш?

Къде точно ще отиваш - в кой точно град/ в кое село? Колко ще ти струва пътуването, какви разходи ще имаш докато намериш някаква работа? Каква ще бъде тaя работа? Kакво можеш да правиш и колко пари мислиш, че ще получаваш за това? Къде ще спиш - и колко ще струва това? И така нататък.

По всичките тия въпроси мислил ли си? Планирал ли си ги? А кво правим, ако не пожелаят да те вземат на работа?
Aко след това нямаш пари за нищо, даже и за един хляб? Да не говорим за парите, необходими за връщане обратно.

И кой ти е разказвал, че има английска Швейцария? Ако не знаеш, преди втората световна, Индия е била колония на Великобритания. Така също и в много африкански държави, официалния език е английски. Също и в Канада, Австралия и т.н.
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Franken » 27 Януари 2014, 16:56:59

А и какви са възможностите за по-дълго оставане в Щатите?
Franken
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 104 пъти

Мнениеот diana_g » 25 Ноември 2014, 11:58:23

Здравейте! Аз в края на миналата година си подадох документите във фирма *** която ми препоръча един приятел/за шивачка за Англия,за тази работа не бях одобрена.След известно време ми се обадиха от офиса за да ме уведомят,че се е появила подобна оферта за САЩ и ме попитаха дали искам да кандидатствам за тази позиция,аз казах да макар за мен всичко да бе една химера.Аз шивачка в САЩ,глупости абе направо невъзможно.Да ама не,благодарение на фирма *** невъзможното стана възможно.Благодарение на техния професионализъм и постоянната подкрепа аз получих възможността на 11.04.2014 година да замина за остров Нантъкет в САЩ

Здравейте, докато не вземете повече участие във форума третирам това мнение като рекламен спам, затова изтрих името на фирмата. Ако бъркам, ще се радвам. Бойко
diana_g
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 25 Ноември 2014, 12:16:07

в края на миналата година си подадох документите във фирма х1, за шивачка за Англия.. не бях одобрена.
След известно време ми се обадиха от офиса.. подобна оферта за САЩ и ме попитаха дали искам да кандидатствам за тази позиция,аз казах да макар за мен всичко да бе една химера. Аз шивачка в САЩ..благодарение на фирма х1 невъзможното стана възможно. Благодарение на техния професионализъм и постоянната подкрепа аз получих възможността на 11.04.2014 година да замина за остров Нантъкет в САЩ

Ето го и хубавия остров Nantucket в САЩ http://en.wikipedia.org/wiki/Nantucket
И там какво, шивачки ли им трябват? Къде живеете там, колко ви е наема, какво точно трябва да се "шие"?
А как се транспортира готовата продукция от острова, та накъде? С контейнери?
Там да не е станало втори Китай, фабриката на света за дрехи?
Вече сте там 7 месеца, разкажете как е там живота.
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот diana_g » 2 Декември 2014, 11:31:29

[/quote]
Ето го и хубавия остров Nantucket в САЩ http://en.wikipedia.org/wiki/Nantucket
И там какво, шивачки ли им трябват? Къде живеете там, колко ви е наема, какво точно трябва да се "шие"?
А как се транспортира готовата продукция от острова, та накъде? С контейнери?
Там да не е станало втори Китай, фабриката на света за дрехи?
Вече сте там 7 месеца, разкажете как е там живота.[/quote]

H2B визата е само за 6 месеца и няма как да съм "вече седми месец там"... Вече съм си в Бг и се радвам на спомените и хубавите моменти от лятото! Само не разбрах какво му има на острова? От уики и аз знам как да копирам :cheers:
Ние шиехме декоративни възглавници и завеси, та ти ще си поръчваш или ще си пазаруваш китайско от контейнери! :)
И още нещо -аз съм работила като шивачка, а не в отдел транспорт и логистика!
КОГАТО ЧУЕШ НЕЩО ЛОШО ЗА ДРУГИЯ, ВЕДНАГА ГО ПРИЕМАШ ЗА ИСТИНА. А КОГАТО ЧУЕШ НЕЩО ДОБРО, ВЕДНАГА СЕ СЪМНЯВАШ!
Радвайте се на живота!
diana_g
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот bknf » 3 Декември 2014, 12:40:30

Радвайте се на живота
да, ето това е хубаво мото) и аз го предлагам на всички..

H2B визата е само за 6 месеца и няма как да съм вече седми месец там.
Hе знам каква е тая виза, и защо и как се издава. Вие знаете ли?

Вече съм си в Бг и се радвам на спомените и хубавите моменти от лятото
Ето, разкажете щом сте почнали) И ние искаме да ги имаме такива)

Само не разбрах какво му има на острова
Остров като остров, едва ли някой от четящите тук е бил там. И все пак - има ли директни полети, откъде, колко струва билета отиване и връщане?

Но и не мога да си обясня, защо е необходимо да се шият възглавници и завеси на някакъв идилен остров насред океана.. Там да не би да е по-евтино, или е заради климата?)

Ние шиехме декоративни възглавници и завеси, та ти ще си поръчваш или ще си пазаруваш китайско от контейнери
Завеси и възглавници, си купувам от една голяма шведска компания..Но не ми трябват, имам си)

И още нещо - аз съм работила като шивачка, а не в отдел транспорт и логистика
Тогава сигурно бихте могли да разкажете повече подробности..

КОГАТО ЧУЕШ НЕЩО ЛОШО ЗА ДРУГИЯ, ВЕДНАГА ГО ПРИЕМАШ ЗА ИСТИНА.
КОГАТО ЧУЕШ НЕЩО ДОБРО, ВЕДНАГА СЕ СЪМНЯВАШ
Ми да, аз обичам да се съмнявам) Сега нали знаете, много неща се разказват..Но не всичко може да се провери на практика)

Ако ми покажете билета за самолета, както и снимки от производството, името + адреса на фирмата, за която сте работели там, то бих ви повярвал. Както виждате, нищо трудно или тайно, ако сте работили там като шивачка.

Просто се замислям за съдбата на тоя млад човек, която ще тръгне някъде си, с обещание да работи като шивачка..
А после може да се окаже нещо съвсем друго. Ако е така, то кажете си го направо. Нищо човешко не ни е чуждо)

И нали знаете, голяма част от тука пишещите, не живеят в България..
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Други страни