• Advertisement

Македония

Добре дошъл във форумите на всички страни, които не са включени по-горе. Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

Македония

Мнениеот Сарита » 26 Март 2014, 14:00:30

Здравейте :)
Моето питане е за Македония - намиране на работа с моето икономическо образование :mrgreen: ...От една година съм тук / брак/,колко CV изпратих,нищо...Има български фирми тук, но за съжаление нямам отговор.
Ще бъда благодарна на всякаква информация за работа-в района на Прилеп,Битоля или Кавадарци.
Сарита
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Македония

Мнениеот Сарита » 8 Май 2014, 14:12:53

Здравейте
Вече няколко месеца изпращам CV-та и нищо...Явно го има и моментът с негативното отношение към българите,макар че мъжът ми ме убеждава,че не било така... :mrgreen: Дори кандидатствах и в български фирми с офиси в Македония и пак не получих никакъв отговор.
Моля за някакви идеи къде тук мога да търся работа? #-o Преди търсих за счетоводител,сега съм съгласна на каквато и да е работа,само да имам някакъв доход...

Благодаря предварително
Сарита
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ninisha » 11 Юли 2014, 11:01:29

Здравейте,

Работя в малка семейна фирма, която произвежда машини и оборудване за измерване, дозиране, пакетиране, смесване и т.н. на насипни материали. В момента търсим клиенти в Македония и някой от страните на Балканите. Става въпрос за непостоянен ангажимент и заплащане на осъществена продажба. Ако мислите, че това ще Ви е интересно и подходящо за Вас и вашето образование, моля да се свържете с мен.

Поздрави
ninisha
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Сарита » 19 Юли 2014, 20:33:47

Здравейте,
Писах Ви на лични.

ninisha написа:Здравейте,

Работя в малка семейна фирма, която произвежда машини и оборудване за измерване, дозиране, пакетиране, смесване и т.н. на насипни материали. В момента търсим клиенти в Македония и някой от страните на Балканите. Става въпрос за непостоянен ангажимент и заплащане на осъществена продажба. Ако мислите, че това ще Ви е интересно и подходящо за Вас и вашето образование, моля да се свържете с мен.

Поздрави
Сарита
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mony60 » 21 Юли 2014, 17:32:16

@Сарита, бих се радвала като имаш време и възможност да напишеш нещо за Македония и за живота там. Не че няма интернет, но друго си е мнението на човек, който живее там.

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 183 пъти

Мнениеот Сарита » 21 Юли 2014, 17:53:06

ок :) ,на лични или тук?
Mony60 написа:@Сарита, бих се радвала като имаш време и възможност да напишеш нещо за Македония и за живота там. Не че няма интернет, но друго си е мнението на човек, който живее там.
Сарита
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mony60 » 22 Юли 2014, 16:36:35

Сарита написа:ок ,на лични или тук?

Тук, разбира се :)
Да четем всички и може и дискусия да се получи!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 183 пъти

Мнениеот Сарита » 23 Юли 2014, 13:01:35

За мен най-големият проблем е безработицата.Ако не си в столицата,много трудно,почти е невъзможно да си намериш работа.Аз съм в сравнително малък град и шансовете ми за работа са нула.Обикновено от семейство работи само единият и ако не отглеждат тютюн,се препитават само с една заплата,от порядъка на 200 евро!?.Патриархални са, много често живеят с възрастните си родители и това,което много ме учудва и не разбирам /а и не одобрявам/като мислене,че всеки казва - "с моя доход,с големи икономии и с пенсиите на родителите преживяваме някак". Материално са добре само държавните служители,но те са малцинство. Иначе аз където съм атмосферата е спокойна,чисто е,качеството на храната все още е запазено, въпреки проблемите хората са весели и толерантни.Помагат си,има го духът на българските махали от 60-те години :)

Mony60 написа:
Сарита написа:ок ,на лични или тук?

Тук, разбира се :)
Да четем всички и може и дискусия да се получи!

Потребители благодарили на автора Сарита за мнението (общо 2):
Mony60daisymm
Рейтинг: 8%

Сарита
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Други страни