• Advertisement

Шофьорска книжка - подновяване

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Шофьорска книжка - подновяване

Мнениеот vladimirsf » 5 Март 2014, 16:25:01

Здравейте,
живея от няколко години във Великобритания. Шофьорската ми книжка издадена в България се оказа, че е изтекла и не мога да я подновя директно от UK. Като отида в България мога ли директно да я подновя в КАТ София при условие, че адресът ми е в UK?
vladimirsf
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Шофьорска книжка - подновяване

Мнениеот daisymm » 22 Октомври 2014, 11:32:19

vladimirsf написа:Здравейте,
живея от няколко години във Великобритания. Шофьорската ми книжка издадена в България се оказа, че е изтекла и не мога да я подновя директно от UK. Като отида в България мога ли директно да я подновя в КАТ София при условие, че адресът ми е в UK?

Здравейте vladimirsf,

би трябвало вече да сте приключили въпроса с шофьорската книжка и би било интересно да споделите с няколко думи какво и как е станало.

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1393 пъти
Благодарено: 580 пъти

Re: Шофьорска книжка - подновяване

Мнениеот boychrist2 » 7 Юли 2015, 20:02:52

Разбира се, че е възможно да я подновите от UK. Бързо и лесно става.
Заявяваш нужния формуляр от сайта на DVLA swansea. Пращат ти формуляра по пощата. Връщаш им го попълнен със снимка, заедно с изтеклата българска книжка. Разбира се пращаш с registered envelope. Плащаш такса от 50-60 паунда, пак в пощата (не помня колко бяха точно). До 14 дни по пощата получаваш новата си английска книжка (обикновено не повече от 10 дни).
Готово. Няма нужда да се разкарваш до БГ.
В случай, че има изгубена (открадната) driving license (важи само за UK такава) процедурата е такава:
звъниш на агенцията по телефона, диктуваш им номер на дебитна/кредитна карта и до 10 дни получаваш новата. Таксата мисля беше 20 паунда.
boychrist2
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Документи