• Advertisement

Ще кандидатствам във Франция. Посъветвайте ме

Напред, науката е слънце!

Re: Ще кандидатствам във Франция. Посъветвайте ме

Мнениеот Ralitsa1 » 8 Февруари 2015, 19:54:55

Здравйте,
искам да кандидатствам за магистратура във Франция. В момента завършвам бакалавър по право в Англия и за сега съм си харесала градовете Ница, Лион, Страсбург и Гренобъл. Всякаква информация ще ми е от полза, но най-вече самите градове хубави ли са, квартири и работа могат ли да се намерят, а работа с английски? Специално за Ница, много ли е скъп градът, спокоен или по-скоро криминален (тъй като разбрах, че Марсилия е доста опасно и скъпо), там дали ще има по-голям шанс за намиране на работа с английски( може би в хотели/ресторанти/кафенета?)?

Благодаря ви:)
Ralitsa1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот dida3 » 11 Февруари 2015, 14:41:54

Здравей
не знам за Ница но предполагам че не е евтин все пак. Със сигурност Марсилия е многонационален преселен и с повече престъпност. Най-добре е да си наемеш кампус от университета-най-евтино. За работа за студенти би трябвало да е сравнително лесно-но английският не е плюс във франция. Гренобъл е като в София-в котловина е и е мн замърсен. Лион е 3 ти по големина-значи всичко произтичащо от там. Лион е също много красив град но не е изобщо евтин. На твое място бих решила ница но си опечи много добре нещата с квартирата защото тук това е много голяма спънка. Поздрави!
dida3
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот mateus » 3 Септември 2016, 18:24:12

Добър ден,
догодена мисля да кандидатствам във Франция и имам следните въпроси:

1. Може ли някой да ми разясни всичко относно препоръчителното писмо от учител( трябва ли да е написано по образец, трябва ли госпожата да го преведе или ако е на БГ трябва да го занеса за превод(и легализация?) в някоя фирма заедно а акад. справка и т.н)?

2. Писах на университети и те ми казаха, че изескванията за оценка по физика са 5, дали въобще да се пробвам, ако оценката ми и по-ниска(4.70)?

Благодаря Ви предварително и лек ден,
mateus
mateus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Образование