• Advertisement

Българи в Бохум и Есен

Дуисбург, Есен, Бохум, Дортмунд и околностите

Българи в Бохум и Есен

Мнениеот Koruin » 6 Октомври 2010, 21:05:31

Привет,

Казвам се Димитър, на 31г. Наскоро се преместих да живея в Бохум. Преди това дълги години дом ми беше Щутгарт. Работя като инженер във фирма близо до Рурския Университет.

Обичам да излизам на по бира-две след работа, да карам колело, партита, да танцувам бг хора, а тук искам да се запиша на латино танци някъде. Ще се радвам да се запозная с българи съмишленици от Бохум, Есен и околностите.

поздрав,
Дими

http://koruin.blogspot.com
E-Mail: koruin(at)yahoo.de
Life is a wanderfull abvdenture, just take it in your hands and follow up your dreams.
Аватар
Koruin
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Българи в Бохум и Есен

Мнениеот en4ev_v4 » 24 Ноември 2010, 16:56:49

Здравей, Дими !!!! МИсля да ти напиша нещо,което едва ли може би трябва да знаеш и то най малко от някъкъв непознат,но така реших Градът Бохум ме накара да стторя това . Но , да започна аз съм Красимир от Каварна. По голям съм от теб но това не е от значение.Просто тук в България никой не ме разбира. Не мога да се причисля към щастливите хора поне до сега, не сполучих в брака разведох се. Ходил съм в много държави по Европа, поработих в Либия. Пак се върнах в Българияи след като се бях отчаял от самотата една вечер еи така на шега се запозах с една жена по Интернет. Реших че е моментна връзка. Да ама не както казваше Петко Бочаров, и в един момент аз се чувствах щастлив, Ние се чувствахме щастлививъпреки че тя беше във Варна всеки свободен час ние бяхме заедно, колко хубаво нали,Има син студент Архитектура във Свободния. За мен той си беше като мое дете защото аз си нямам мое, и продължава да си е така. Виждахме че сме с много ниски доходи и тя реши да замине за Германия като Социален асистент . Това стана та замина и започна да работи в Германия. След 9 месеца си дойде и взехме решение да заминеме двамата . Беше се погрижила да ми намери квартира , калциони други неща около наемането на квартирата ти ги знаеш как се наема квартита там . Тръгнахме много щастливи че сме двамата планове искри в очите, сияехме като малки деца. Пристигнахме във Франкфурт, тя работеше във Ашафенбург на 3о км от Франкфурт. Настаних се в новата си квартираа тя започна да си работи като всяка вечер бяхме заедно. МИслех си че съм най щастливи човек . Но започнаха трудностите с намирането на работа, заради тоя АрбайтсерЛаубнис , нали така се казваше.Сега като си помисля как Росица се грижеше за мен цели 6 месеца ми излизат сълзи на очите. И акво се случи , аз се свързах по Интернет с някъкъв Българин на име Иво който беше открил Бг Механа във Фройденщадт -Шварцвалд БаденВюртенберг. Чухме се по тела и отидох до там пробно за няколко дена да поработя с последващо редожно започване на работа с обещание за договр. Хареса ми направихме няколко банкета с БЪлгари от околността . Зарадвах се че полека полека се устройваме и реших да започна да търся накаква работа за Росито за да бъдеме заедно . Подадох документи в 5 хотела и от единия и се обадиха .Хотела се казва "Traube"И нещеш ли гръм и мълнии , Тоя Иво ми каза че ще обявява Фалит на ресторнта за да дръпнял някакви пари . И аз останах на улицата, бях като попарен . Прибрах се в България , нямаше къде да отида нямах и никакво време, нито финанси за да предприема някакви действия . Росито дойде във Фройденщадт а аз трябваше да се прибера. И за мое най голямо нещастие , след като е отишла на доктор са и намерили тумор на яйчниците. Сега е в Болницата във Фройденщадт и и предстои местене във Студентската Клиника в Бохум. Там живее баджанак ми , но той не е от услужливите хора. Последната диагноза е била рак на стомаха, и аз съм длъжен да бъда при нея при нея жената която се грижеше за мен толкова много време във Ашафенбург и ще акспоадирам поради невъзможността да го направя. МИсля да взема някакви пари на заем от приятели , но просто незнам как да го направя. Трябва да буда до нея . Вярвам че има добри хора на този свят и ще намеря от някъде помощ. Ще буда безкрайно щастлив ако прочетеш това мое писмо. Мечтата ни беше да останеме да живееме във Германия, а каква стана тя. Имам много професии. Мога да работя всичко, просто не мога да буда нагъл и нахален. Ти за това не можеш да си намериш работа ми казаха. Какво да направя такъв съм си . Поздрави от Каварна. Красимир
.
en4ev_v4
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот MiL070 » 25 Септември 2012, 10:20:33

Здравейте, казвам се Мила и тази година съм първа година студентка в Бохум. От 1ви октомври ще съм в града, тогава ми е и настаняването. Ще се радвам да се запозная и с други българи от Бохум и околността, така че се надявам да пишете :)
MiL070
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Anna89 » 27 Февруари 2013, 18:04:01

MiL070 написа:Здравейте, казвам се Мила и тази година съм първа година студентка в Бохум. От 1ви октомври ще съм в града, тогава ми е и настаняването. Ще се радвам да се запозная и с други българи от Бохум и околността, така че се надявам да пишете :)

Здравей Мила,

май съживявам стара тема,но и аз като теб пристигнах на 1ви октомври и съм студентка в университета в Дортмунд. Ако все още имаш желание бих се радвала да се запознаем. Моя Skype e zelena_svetlina

Поздрави,
Анна :)

Потребители благодарили на автора Anna89 за мнението:
diimov
Рейтинг: 4%

Anna89
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Elyllon » 13 Август 2013, 13:12:44

Здравейте !
Тази година ще уча в Бохум . Ще ми е трудно да се оправя сама. Ако има някой там моля да се свърже с мен . e-mail : gergana.poibrenska@gmail.com
Elyllon
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот marto_el » 19 Август 2013, 21:17:55

Здравейте и от мен!
Аз съм Мартин и от септември ще съм студент в Есен. Ще се радвам ако има някой който учи там да ми покаже хубавите места наоколо и да ми помогне с нещата около записването ;-) Skype: marti_el mail: marti_el@abv.bg
marto_el
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Kk1212 » 29 Септември 2013, 18:04:13

Здравеите аз сам в Дорстен ако има други българи тук или в Есен ще се радвам да се запознаем! :)
Kk1212
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Деси » 2 Ноември 2013, 22:08:10

Здравейте, казвам се Деси и съм студентка първи семестър в Рурския университет в Бохум. Тук съм от 1.10 и ще се радвам да се запозная с други българи! ;-)
Деси
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот Nikolay123 » 19 Януари 2014, 16:57:33

Здравейте :) От 3 месеца съм в Есен,но все още не съм намерил стабилна работа. Майстор строител съм и мебелист,ако някои може да ми помогне по някакъв начин ще съм му много благодарен!
Nikolay123
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот borkata606 » 10 Февруари 2014, 01:22:55

Здравейте!
Аз съм Борислав,на 25 г.съм.,живея във Вупертал,не спирам да търся запознанства със сънародници , с удоволствие бих се разходил и до други градове за да се запознаем.
borkata606
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот yoongifam » 31 Август 2016, 15:48:01

Здравейте!

Казвам се Мариела и скоро ще заминавам за Бохум. [-o<
Ще карам подготвителна година немски в Рурския университет. Много ще се радвам ако се запозная с някой български студент, който ще може да ми помогне да се ориентирам в началото..
yoongifam
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Sonson » 10 Септември 2016, 01:02:16

yoongifam написа:Здравейте!

Казвам се Мариела и скоро ще заминавам за Бохум. [-o<
Ще карам подготвителна година немски в Рурския университет. Много ще се радвам ако се запозная с някой български студент, който ще може да ми помогне да се ориентирам в началото..

Здрасти, аз също ще уча в Бохум! Ако желаеш може да се запознаем :)
Sonson
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот georgi5500 » 24 Август 2017, 21:47:34

Здравейте,Аз също уча в Бохум и бих се радвал да се запозная със сънародници.
georgi5500
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Христов » 27 Август 2017, 11:53:16

Здравей Георги, аз съм Христиана и уча немски в RU Бохум. И ти ли учиш езика или вече си студент? Ще се радвам да се запознаем.
Поздрави
Христов
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 27 Август 2017, 15:33:14

Христов написа:Здравей Георги, аз съм Христиана и уча немски в RU Бохум. И ти ли учиш езика или вече си студент? Ще се радвам да се запознаем.
Поздрави

Ти последно Христов ли си или Христиана ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Следваща

Назад към Рурпот