• Advertisement

Прекфалификация или допълнителна кфалификация в IT сектора

Дуисбург, Есен, Бохум, Дортмунд и околностите

Re: Прекфалификация или допълнителна кфалификация в IT сектора

Мнениеот onufriy » 12 Януари 2018, 11:17:16

schachmatter написа:Добър ден
Хвърлих поглед на MTA курсовете...за два дена 1600 ЕUR ми се вижда доста скъпичко...
http://www.firebrandtraining.de/prislis ... 34&vid=213
Или ако се разстърся мога да намеря нещо смислено?

Как се процедира в същност? Аз бих си купил книги и продукти и бих се готвил сам в къщи...може ли човек да се яви на изпитите само? :)

Сега ако напишеш как се стига до кфалификации за тестери или концептори, няма да имаш грешка. Имам предвид първите степс за ориентиране...

Като щракна на линка, ми дава някаква страница за регистрация. За какво става въпрос? Генерално, аз бих се ориентирал към сертификации, където можеш да държиш само изпита...

Сертификат за концептер аз лично не знам. Нещо специфично за BMW, по-скоро автомобилната индустрия, е ITPM.
За тестване една възможна сертификация е ISTQB. Също така не е зле, да се опзнават специфични програмими като HP ALM или JIRA Test.
onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 152 пъти
Благодарено: 244 пъти

Мнениеот schachmatter » 12 Януари 2018, 11:29:10

Като им дадеш мейл и ти се появявят като цени. Офф, падна ми товар от сърцето. Явно трябва да се разтърся за изпити значи и да си набавя литература и продукти...Като имам време ще ги разгледам и твоите линкове. Най-трудно е от къде да почна и дали изобщо да почвам на 35 години :)
schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот onufriy » 12 Януари 2018, 11:34:55

Toa па, давай и не се стрескай. Баща ми по образование на машинен инженер. На 40 почна да учи право. На 47 завърши. На 52 го пенсионираха. После поработи пет години, където му беше екстремно от полза. Аз още мога да цитирам Наказателния кодекс, особено в частта му за квалифицираните състави :mrgreen:
onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 152 пъти
Благодарено: 244 пъти

Мнениеот schachmatter » 12 Януари 2018, 11:51:06

onufriy написа: На 40 почна да учи право. На 47 завърши. На 52 го пенсионираха. После поработи пет години, където му беше екстремно от полза.:mrgreen:

А? Това в ДЕ?
schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 49 пъти

Предишна

Назад към Рурпот