<

• Advertisement

Кандидат-студенти Испания 2015г.

Напред, науката е слънце!

Re: Кандидат-студенти Испания 2015г.

Мнениеот десита » 12 Декември 2015, 17:04:31

Здравейте! Има ли тук някой, който е учил/учи или ще кандидатства в Университета в Алмерия? Ако университет в Испания има обучение на английски език, искат ли при кандидатстване сертификат за степен на владеене на езика?
десита
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот dimitrov_dk » 31 Декември 2015, 09:53:03

Здравейте,
До yovchev - няма да намерите фирма за консултации и помощ при кандидатстването и няма смисъл да търсите, защото информация на сайтовете на университетите и тук има много и е достатъчна. При добра организация ще успеете.
До десита - не се изисква сертификат за владеене на испански, не знам за аглийски , но по-добре потърси в сайта на университета към който си се ориентирала за специфични изисквания или им пиши имейл. Не знам защо учителите по испански в БГ не си ъпдейтват информацията и обясняват на учениците, че трябва ДЕЛЕ, легализация на диплома и др. Всъщност имам предположение, но ще го задържа за себе си.
За всички , които искат да кандидатстват в Испания, горещо препоръчвам да изчетат темите за 2013 и 2014. Там са споделени много подробност. Имайте обаче предвид, че испанското образование е в процес на реформи и има промени . Например за 2015 не се изискваше легализация на документи и дори не се изискваше превод. Най-добре се регистрирайте в УНЕД и се запознайте с актуалните изисквания и срокове. Забравете за кандитатстване с оценка от матура, освен ако не отлагате за догодина. Ако нещо в изискванията на УНЕД не е ясно, питайте в отдел образование на испанското посолство. Много са любезни и са българи. Притеснителни са само сроковете, защото дипломите излизат юни, следва издаване на креденсиал и в някои провинции няма удължаване на срока. Ние действахме с куриер, но беше много стресиращо. Ако сега повтарям процедурата, бих отишъл на място в УНЕД, макар да се оскъпява.
Нещо важно, което щях да пропусна- след като се ориентирате за провинция и университет, проверете има ли изисквания за полагане на допълнителен изпит PAU и дали при записване се изискват оригинали на документи. Това има значение, защото може да се окаже, че трябва да се пътува за записването, което иначе е онлайн.
Смело питайте в университетите по телефон или с имейл . Много са любезни, поне служителите в Complutense de Madrid.
Успех на всички и бъдете здрави!
dimitrov_dk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Vessie » 29 Януари 2016, 19:55:54

Здравейте! :) Изклюително са полезни тези темички :) Вече има и нова за 2016 година, така че може да се включите и там.
Vessie
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Vessie » 29 Януари 2016, 19:57:02

И наистина - пишете имейли и звънете. Хората са много любезни и обясняват много добре.
Vessie
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот namastayinbedforlife » 6 Април 2018, 18:08:27

Здравейте! Виждам, че тази тема е от преди 3 години и знам, че е имало нововъведения в условията за кандидатстване, затова ще помоля, ако някой има по-скорошна информация, нека сподели.

Завършвам след месец и искам да следвам психология в Испания. Намерих ranking list-а на най-добрите университети. Имам две познати, които учат в Испания - едната е там от 2015, а другата от 2017 и ми дават съвсем различна информация...

Момичето, което учи в Испания от 2015 ми каза следното: изкарваш оценка от изпит в БГ университет; набавяш си академична справка, диплома, копие от лична карта + нещата, което регистрацията в UNED изисква и в UNED си подреждаш университетие, както в 7-ми клас (списък с желания); всичко това изпращаш по DHL (или друга кориерска фирма) и СЛЕД ТОВА получаваш credencial от UNED.

Момичето, което учи в Испания от 2017, ми каза следното: изкарваш оценка от изпит за прием в БГ университет; изпращаш бележката, която ще ти дадат до UNED, чиято единствена работа е да я преобразуват по десетобалната; документът, който получаваш от тях + копие от диплома, копие от лична карта, копие от паспорт, ако имаш някакви сертификати + бележката от изпита, всичко това, преведено на испански, отиваш в испанското посолство в София и го даваш за печат; накрая ги изпращаш по Speedy до университетите.

Знаете ли кой е изискваният тази година вариант и дали е вярна информацията? Изключително важно е, защото трябва да следя срокове, които УНИВЕРСИТЕТИЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ СА ИЗКАРАЛИ между другото...
namastayinbedforlife
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот andrian99 » 6 Април 2018, 18:14:43

namastayinbedforlife написа:Здравейте! Виждам, че тази тема е от преди 3 години и знам, че е имало нововъведения в условията за кандидатстване, затова ще помоля, ако някой има по-скорошна информация, нека сподели.

Завършвам след месец и искам да следвам психология в Испания. Намерих ranking list-а на най-добрите университети. Имам две познати, които учат в Испания - едната е там от 2015, а другата от 2017 и ми дават съвсем различна информация...

Момичето, което учи в Испания от 2015 ми каза следното: изкарваш оценка от изпит в БГ университет; набавяш си академична справка, диплома, копие от лична карта + нещата, което регистрацията в UNED изисква и в UNED си подреждаш университетие, както в 7-ми клас (списък с желания); всичко това изпращаш по DHL (или друга кориерска фирма) и СЛЕД ТОВА получаваш credencial от UNED.

Момичето, което учи в Испания от 2017, ми каза следното: изкарваш оценка от изпит за прием в БГ университет; изпращаш бележката, която ще ти дадат до UNED, чиято единствена работа е да я преобразуват по десетобалната; документът, който получаваш от тях + копие от диплома, копие от лична карта, копие от паспорт, ако имаш някакви сертификати + бележката от изпита, всичко това, преведено на испански, отиваш в испанското посолство в София и го даваш за печат; накрая ги изпращаш по Speedy до университетите.

Знаете ли кой е изискваният тази година вариант и дали е вярна информацията? Изключително важно е, защото трябва да следя срокове, които УНИВЕРСИТЕТИЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ СА ИЗКАРАЛИ между другото...

Университетите не дават ли такава информация ?
andrian99
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот namastayinbedforlife » 6 Април 2018, 21:36:19

И аз така си мислех. Изпратих около милион mail-и, но ми връщат стандартни писма. Звънях няколко пъти в тяхното определено за това време - никой не ми вдига телефона. Моя приятелка е в Мадрид в момента и я помолих да отиде до един от университетите, препращат я от човек на човек и никой не й дава конкретна информация... Затова се надявах, че може някой тук да знае.
namastayinbedforlife
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование