• Advertisement

Кандидат-студенти Испания 2015г.

Напред, науката е слънце!

Re: Кандидат-студенти Испания 2015г.

Мнениеот десита » 12 Декември 2015, 17:04:31

Здравейте! Има ли тук някой, който е учил/учи или ще кандидатства в Университета в Алмерия? Ако университет в Испания има обучение на английски език, искат ли при кандидатстване сертификат за степен на владеене на езика?
десита
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот dimitrov_dk » 31 Декември 2015, 09:53:03

Здравейте,
До yovchev - няма да намерите фирма за консултации и помощ при кандидатстването и няма смисъл да търсите, защото информация на сайтовете на университетите и тук има много и е достатъчна. При добра организация ще успеете.
До десита - не се изисква сертификат за владеене на испански, не знам за аглийски , но по-добре потърси в сайта на университета към който си се ориентирала за специфични изисквания или им пиши имейл. Не знам защо учителите по испански в БГ не си ъпдейтват информацията и обясняват на учениците, че трябва ДЕЛЕ, легализация на диплома и др. Всъщност имам предположение, но ще го задържа за себе си.
За всички , които искат да кандидатстват в Испания, горещо препоръчвам да изчетат темите за 2013 и 2014. Там са споделени много подробност. Имайте обаче предвид, че испанското образование е в процес на реформи и има промени . Например за 2015 не се изискваше легализация на документи и дори не се изискваше превод. Най-добре се регистрирайте в УНЕД и се запознайте с актуалните изисквания и срокове. Забравете за кандитатстване с оценка от матура, освен ако не отлагате за догодина. Ако нещо в изискванията на УНЕД не е ясно, питайте в отдел образование на испанското посолство. Много са любезни и са българи. Притеснителни са само сроковете, защото дипломите излизат юни, следва издаване на креденсиал и в някои провинции няма удължаване на срока. Ние действахме с куриер, но беше много стресиращо. Ако сега повтарям процедурата, бих отишъл на място в УНЕД, макар да се оскъпява.
Нещо важно, което щях да пропусна- след като се ориентирате за провинция и университет, проверете има ли изисквания за полагане на допълнителен изпит PAU и дали при записване се изискват оригинали на документи. Това има значение, защото може да се окаже, че трябва да се пътува за записването, което иначе е онлайн.
Смело питайте в университетите по телефон или с имейл . Много са любезни, поне служителите в Complutense de Madrid.
Успех на всички и бъдете здрави!
dimitrov_dk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот Vessie » 29 Януари 2016, 19:55:54

Здравейте! :) Изклюително са полезни тези темички :) Вече има и нова за 2016 година, така че може да се включите и там.
Vessie
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Vessie » 29 Януари 2016, 19:57:02

И наистина - пишете имейли и звънете. Хората са много любезни и обясняват много добре.
Vessie
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот namastayinbedforlife » 6 Април 2018, 18:08:27

Здравейте! Виждам, че тази тема е от преди 3 години и знам, че е имало нововъведения в условията за кандидатстване, затова ще помоля, ако някой има по-скорошна информация, нека сподели.

Завършвам след месец и искам да следвам психология в Испания. Намерих ranking list-а на най-добрите университети. Имам две познати, които учат в Испания - едната е там от 2015, а другата от 2017 и ми дават съвсем различна информация...

Момичето, което учи в Испания от 2015 ми каза следното: изкарваш оценка от изпит в БГ университет; набавяш си академична справка, диплома, копие от лична карта + нещата, което регистрацията в UNED изисква и в UNED си подреждаш университетие, както в 7-ми клас (списък с желания); всичко това изпращаш по DHL (или друга кориерска фирма) и СЛЕД ТОВА получаваш credencial от UNED.

Момичето, което учи в Испания от 2017, ми каза следното: изкарваш оценка от изпит за прием в БГ университет; изпращаш бележката, която ще ти дадат до UNED, чиято единствена работа е да я преобразуват по десетобалната; документът, който получаваш от тях + копие от диплома, копие от лична карта, копие от паспорт, ако имаш някакви сертификати + бележката от изпита, всичко това, преведено на испански, отиваш в испанското посолство в София и го даваш за печат; накрая ги изпращаш по Speedy до университетите.

Знаете ли кой е изискваният тази година вариант и дали е вярна информацията? Изключително важно е, защото трябва да следя срокове, които УНИВЕРСИТЕТИЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ СА ИЗКАРАЛИ между другото...
namastayinbedforlife
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот andrian99 » 6 Април 2018, 18:14:43

namastayinbedforlife написа:Здравейте! Виждам, че тази тема е от преди 3 години и знам, че е имало нововъведения в условията за кандидатстване, затова ще помоля, ако някой има по-скорошна информация, нека сподели.

Завършвам след месец и искам да следвам психология в Испания. Намерих ranking list-а на най-добрите университети. Имам две познати, които учат в Испания - едната е там от 2015, а другата от 2017 и ми дават съвсем различна информация...

Момичето, което учи в Испания от 2015 ми каза следното: изкарваш оценка от изпит в БГ университет; набавяш си академична справка, диплома, копие от лична карта + нещата, което регистрацията в UNED изисква и в UNED си подреждаш университетие, както в 7-ми клас (списък с желания); всичко това изпращаш по DHL (или друга кориерска фирма) и СЛЕД ТОВА получаваш credencial от UNED.

Момичето, което учи в Испания от 2017, ми каза следното: изкарваш оценка от изпит за прием в БГ университет; изпращаш бележката, която ще ти дадат до UNED, чиято единствена работа е да я преобразуват по десетобалната; документът, който получаваш от тях + копие от диплома, копие от лична карта, копие от паспорт, ако имаш някакви сертификати + бележката от изпита, всичко това, преведено на испански, отиваш в испанското посолство в София и го даваш за печат; накрая ги изпращаш по Speedy до университетите.

Знаете ли кой е изискваният тази година вариант и дали е вярна информацията? Изключително важно е, защото трябва да следя срокове, които УНИВЕРСИТЕТИЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ СА ИЗКАРАЛИ между другото...

Университетите не дават ли такава информация ?
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот namastayinbedforlife » 6 Април 2018, 21:36:19

И аз така си мислех. Изпратих около милион mail-и, но ми връщат стандартни писма. Звънях няколко пъти в тяхното определено за това време - никой не ми вдига телефона. Моя приятелка е в Мадрид в момента и я помолих да отиде до един от университетите, препращат я от човек на човек и никой не й дава конкретна информация... Затова се надявах, че може някой тук да знае.
namastayinbedforlife
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Just Ina » 21 Юни 2018, 08:47:45

Привет на всички кандидатстващи. Имам въпрос относно изпита в България - има ли значение специалността, за която се кандидатства и предмета, по който кандидатът държи изпит. В моя случай за специалности като математика и информатика мога ли да изпратя бележка с изпит по английски език или трябва да е по математика изпитът, държан в България?
Just Ina
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Just Ina » 21 Юни 2018, 18:21:36

Получавам противоречива информация относно възможността оценка от матурата да се използва за прием в Испания, без да се държи изпит за прием в България. Днес от посолството на Испания ми казаха, че ако успея да се снабдя от наш университет с удостоверение, че признават оценката от матурата за приемен изпит, мога да ползвам тази оценка пред УНЕД. По-назад в темите на форума обаче има постове, че матурата не се зачита от УНЕД. Моля ако някой има опит от тази или миналата година (2017-2018 г.) с призната матура за приемен изпит, да сподели. Или пък категорично отречена такава възможност. Днес писах на УНЕД за разяснения по въпроса, да видим какво ще отговорят.
Just Ina
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот MilaD » 22 Юни 2018, 17:37:02

Just Ina написа:Получавам противоречива информация относно възможността оценка от матурата да се използва за прием в Испания, без да се държи изпит за прием в България. Днес от посолството на Испания ми казаха, че ако успея да се снабдя от наш университет с удостоверение, че признават оценката от матурата за приемен изпит, мога да ползвам тази оценка пред УНЕД. По-назад в темите на форума обаче има постове, че матурата не се зачита от УНЕД. Моля ако някой има опит от тази или миналата година (2017-2018 г.) с призната матура за приемен изпит, да сподели. Или пък категорично отречена такава възможност. Днес писах на УНЕД за разяснения по въпроса, да видим какво ще отговорят.

А, бихте ли споделили какво ви казаха в посолството на Испания за начина на регистрация и за подаване на документите? Диплом за завършено образование, удостоверение от наш университет , или и още нещо?
MilaD
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование