• Advertisement

Кандидат-студенти за Испания прием 2014г.

Напред, науката е слънце!

Re: Кандидат-студенти за Испания прием 2014г.

Мнениеот simonastoynova » 5 Юли 2014, 18:39:22

В Каталуниая се кандидатства онлайн в Дженералитат да Каталуния задават ти редица въпроси попълваш си оценката и посочваш по номера кои университети и кои специалности искаш да учиш кандидатстването става както в БГ след 7 клас след като те приемат университета в който са те приели ти иска в срок креденсиала а уценката всеки може да я сметне по формулата от унед Мадрид LISTO

Потребители благодарили на автора simonastoynova за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

simonastoynova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот ilkosem » 7 Юли 2014, 03:18:01

ОК щом си питала точните институции! Аз не се права просто знам, защото минах по този път съвсем скоро и съм говорил с хора на живо. Ти като си сметнеш така оценката, какъв е гаранта, че оценката е правилна а не си завишила с някоя единица??? Точно за това искат да го видят с очите си. Т.е. да им го дадеш лично документа от УНЕД с копие и този формуляра от сайта. Или да им ги пратиш заверени копия по пощата! В това съм сигурен на СТО процента! Защото когато си вписах оценката и университета в който искам да уча, числата бяха в червено и пишеше, че трябва да се валидизират след което занесох всичките документи в министерството те ги взеха след около 5 часа цифрите бяха в зелено и пишеше, че са валидни.Не знам колко години си била тука и не ме интересува, но си проверявай източниците!
Ето какво пише в сайта на Правителството на Каталуня: "Plazo de la preinscripción de junio: del 3 de junio al 4 de julio". Няма да ти превеждам, можеш и сама.

П.П. Между другото в сайта Accesnet.cat регистрациите вече са приключили! Тъй като мина срока. Поне на мен не ми дава да променям.
Успех и дано да можеш да влезнеш тая година. Ще следа темата!
ilkosem
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот bvcacc » 21 Юли 2014, 23:53:28

Здравейте.
Приет съм да уча в Комплутенсе. Днес се матрикулирах по интернет и отбелязах, че искам да извършвам плащанията с банков дебит (domiciliaciones bancarias - Университетът си иска таксата от моята банкова сметка). След това говорих с банката си в БГ и се оказа, че такъв тип разплащане не може да се извърши към чужда банка, т.е. такова плащане може да си поиска университет със сметка в българска банка, ама чужд не може. Ще говоря утре по телефона със секретариата и ще се опитам да уточня как мога да преведа таксите на Университета по банков път (с валутен превод). Имам два въпроса:
1. Вие как сте платили таксата си за първата година (после ясно, че ще имам сметка в Испания и нещата ще са много по-лесни и ясни)?
2. Може ли след като веднъж е извършена матрикулацията (записването), да се променя във регистрационната форма начина по който избираш да им платиш?
bvcacc
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ilkosem » 22 Юли 2014, 01:44:56

bvcacc написа:Здравейте.
Приет съм да уча в Комплутенсе. Днес се матрикулирах по интернет и отбелязах, че искам да извършвам плащанията с банков дебит (domiciliaciones bancarias - Университетът си иска таксата от моята банкова сметка). След това говорих с банката си в БГ и се оказа, че такъв тип разплащане не може да се извърши към чужда банка, т.е. такова плащане може да си поиска университет със сметка в българска банка, ама чужд не може. Ще говоря утре по телефона със секретариата и ще се опитам да уточня как мога да преведа таксите на Университета по банков път (с валутен превод). Имам два въпроса:
1. Вие как сте платили таксата си за първата година (после ясно, че ще имам сметка в Испания и нещата ще са много по-лесни и ясни)?
2. Може ли след като веднъж е извършена матрикулацията (записването), да се променя във регистрационната форма начина по който избираш да им платиш?

Здрасти и честито!!!
1. Аз направих плащането с банкова сметка в Испания.
2. Не знам за всеки университет е различно, но мисля че не.

Потребители благодарили на автора ilkosem за мнението:
bvcacc
Рейтинг: 4%

ilkosem
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот КамелияХаджиева » 5 Септември 2018, 13:49:58

Здравейте!
Виждам, че темата е от 2014, но ми се искаше да получа повече информация относно кандидатстването в Каталуния и документите, които са необходими. Имате ли информация какви оценки се взимат предвид при балообразуването и изисква ли се полагане на испанските матури (PAU) или е нужен само кандидатстудентски изпит в български университет. Ще съм Ви много благодарна, ако хвърлите повече яснота по въпроса.
КамелияХаджиева
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Образование