• Advertisement

Бихте ли купили имот в Испания сега?

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Бихте ли купили имот в Испания сега?

Мнениеот Jorkataeff » 9 Ноември 2013, 12:38:19

Здравейте
Аз и съпругата ми в момента живеем в Лондон. Възнамеряваме да се установим за постоянно в Испания след няколко години по наша преценка някъде в района на Коста Бланка но не изключваме и други региони покрай морето. С двойно гражданство сме. Не възнамеряваме да работим, но само за информация в случай че някой може да вземе отношение, имам компания която се занимава с инсталация на луксозни кухни и бани и като цяло ремонти ( но не структурни промени) на жилища.
Та въпросът ми е - удобен ли е момента за закупуване на имот в Испания сега? Говори се че в момента цените са по ниски в сравнение от преди няколко години. Истина ли е и въобще какви са прогнозите за пазара на недвижимо имущество по ваша преценка?
Благодаря за инфото предварително.
Jorkataeff
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Бихте ли купили имот в Испания сега?

Мнениеот Rashkov1 » 9 Ноември 2013, 20:55:42

Според мен удобния момент е когато имаш парите за покупката , без оглед време и икономическа ситуация . Покупката на имот е такава операция в която според мен времето не е фактор.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот Jorkataeff » 9 Ноември 2013, 21:15:10

Rashkov1 написа:Според мен удобния момент е когато имаш парите за покупката , без оглед време и икономическа ситуация . Покупката на имот е такава операция в която според мен времето не е фактор.

Оценявам мнението, но според мен икономическата ситуация е много важен фактор за такава голяма стъпка каквато е покупка на имот. Нека предположим, че парите не са проблем и закупуването на имот не е спешно. Няма лошо ако спестиш няколко хиляди евро като прецениш правилно ситуацията. И кой друг, ако не хора като вас които живеят в Испания могат да имат по правилна преценка за това? Благодаря все пак.
Поздрави
Jorkataeff
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rashkov1 » 10 Ноември 2013, 00:11:04

Аз съм в Германия , дано тия от Испания се размърдат и дадат някакъв по смислен отговор. И последно , когато купуваш имот ако го докараш до няколко хиляди евро пак не е проблем времето , според мен трябва първо да се намери имота и тогава да се преценява ( от имот до имот разлика голяма )

Потребители благодарили на автора Rashkov1 за мнението:
Jorkataeff
Рейтинг: 4%

Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот Jorkataeff » 10 Ноември 2013, 10:38:36

popwill написа:Като цяло всички бягат от Испания, безработица над 25% при младежите, ако не и повече, така че ако се купув с цел инвестиция очевидно е рисково. Но ако следваме историята след един спад следва покачване , така че по-голям спад от този, ако има, ще е фалит на държавата. Но като цяло дори и на Майорка има цели комплекси (от туристически наблюдения), които стоят или незавършени или за продаване. Отделно испанското строителство на къщите е на по-ниско ниво от да речем в Германия, изключвам някакви лукс постройки. Трудно решение-може би на база отношение наем покупка и с каква цел се купува и за колко години.

Именно това, че след спукването на балона на пазара на недвижими имоти в момента на пазара в Испания има над 2.8 милиона празни жилища ме кара да си мисля че може би е подходящо време да се купи имот на добра цена. Като цяло покупката на жилище си е инвестиция, независимо с каква цел се купува. Аз възнамерявам да се установя за постоянно, но по принцип в днешно време никой не знае колко дълго ще се наложи да остане на едно или друго място. Така че ако се намери нещо с добро местохахождение и на нормална цена, каквато си мисля че може да се намери с оглед на икономическата ситуация в страната, дори и да се наложи да се продаде по късн, да мога да си върна първоначалната инвестиция. Пък разбира се ако се направи някаква печалба - ''берекет версън'' - както казва народа. Та мисълта ми е - може ли да се очаква по нататъшен спад на цените на имотите или сега му е времето?
Jorkataeff
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rosen67 » 10 Ноември 2013, 10:49:58

Какво може да се очаква с цените на имотите ? На този въпрос всеки има мнение , но едва ли може да предвиди точно събитията. Все пак може да се рискува - поне климата е по-поносим :thumbleft:

Потребители благодарили на автора Rosen67 за мнението:
Jorkataeff

Rosen67
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот Jorkataeff » 10 Ноември 2013, 19:45:32

Rosen67 написа:Какво може да се очаква с цените на имотите ? На този въпрос всеки има мнение , но едва ли може да предвиди точно събитията. Все пак може да се рискува - поне климата е по-поносим :thumbleft:

За климата няма спор - много по поносим. А как намирате живота в Испания в сравнение с БГ. Имам в предвид съвсем нормален живот с нормална кола и без излишна показност и т.н. Много се говори че не както преди в Испания но въпреки това мои приятели дори и не си помислят да се връщат в БГ.
Jorkataeff
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот RAM » 13 Ноември 2013, 13:56:42

Здравейте, живея в Испания от 16години на Балеарските острови. Смятам че в момента има много добри възможности за покупка на жилище/имот което си заслужава цената, и считам че тази ситуация няма да трае още дълго.Може би до 12/18 месеца цените ще тръгнат нагоре, вече започват да се забелязва такава тенденция при добрите имоти.

Потребители благодарили на автора RAM за мнението:
Jorkataeff

RAM
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот bromma » 13 Ноември 2013, 18:07:50

На островите е по-различно и май по-скъпо. Там и безработицата е в нормални граници.
Във вътрешността не знам как е, но бях преди време на Коста Брава - от Барселона нагоре. Толкова беше умряло и запустяло, безлюдно, скука, плажовете - все едно бг-плаж през октомври. И фрашкано с руснаци. По-късно четох, че руснаците изкупили де-що има имоти и района си станал бетер руска колония.

Потребители благодарили на автора bromma за мнението:
Jorkataeff

Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 148 пъти
Благодарено: 251 пъти

Мнениеот Jorkataeff » 13 Ноември 2013, 18:14:59

bromma написа:На островите е по-различно и май по-скъпо. Там и безработицата е в нормални граници.
Във вътрешността не знам как е, но бях преди време на Коста Брава - от Барселона нагоре. Толкова беше умряло и запустяло, безлюдно, скука, плажовете - все едно бг-плаж през октомври. И фрашкано с руснаци. По-късно четох, че руснаците изкупили де-що има имоти и района си станал бетер руска колония.

Аз мисля че по на Юг си е традиционно по оживено. Преди две години обиколих с кола за две седмици от Валенсия до Гибралтар и беше много яко макар да беше началото на Юни.
Jorkataeff
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец