• Advertisement

Превод на диплома

Напред, науката е слънце!

Превод на диплома

Мнениеот desiDPC » 25 Декември 2014, 22:22:09

Здравейте, бих искала да попитам дали някой знае дали Дипломата ми от България и актa за раждане могат да се преведат и легализират в Италия, тъй като живея в Италия и не знам къде и как да преведа документите си за да кандидатсвам в университет . Благодаря предварително .
desiDPC
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Превод на диплома

Мнениеот paolami99 » 27 Декември 2014, 07:27:07

На мен лично не ми се е налагало да превеждам документи в Италия, но всички мои познати си правят превода в Б-я. Попитай в посолтвото ни в Рим или в някое консулство, което ти е по близо- в Милано и Наполи има такива. По телефона е най-бьрзо и лесно да получиш информация. Имейлите не вьршат работа в Италия
paolami99
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот Stojan » 31 Декември 2014, 11:15:50

Ако е за в Италия, потърси в Гугъл със следните думи: traduzioni+града, в който си; traduzioni (di и без di) certificati; servizio traduzioni, agenzia traduzioni... и ще намериш десетки фирми, агенции, преводачи и пр. Сравни цените и ако намериш под и доста под 1 евро за ред+IVA (imposta sul valore aggiunto, ДДС - 22%) - те са.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
paolami99
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 233 пъти

Мнениеот daisymm » 1 Януари 2015, 17:57:31

desiDPC написа:Здравейте, бих искала да попитам дали някой знае дали Дипломата ми от България и актa за раждане могат да се преведат и легализират в Италия, тъй като живея в Италия и не знам къде и как да преведа документите си за да кандидатсвам в университет . Благодаря предварително .

Превод на диплома и удостоверения за гражданско състояние ---> да. Stojan вече ти отговори.
Легализация на българско диплома и на старите удостоверения за гражданско състояние ---> не.
Дори и в посолството не става.

А превод на документите без да са заверени/легализирани е безсмислено. Теоретично би трябвало да не ти свършат работа. Решението е доверен човек да получи пълномощно и да свърши тази работа в България сам или да използва комплексните услуги на фирма за превод и легализация.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1393 пъти
Благодарено: 580 пъти

Назад към Образование