• Advertisement

мед. сестра с италиански - търся си работа като баданте

Мястото за Вашите безплатни обяви

мед. сестра с италиански - търся си работа като баданте

Мнениеот vsv044 » 15 Октомври 2014, 22:15:23

мед. сестра с проф.опит , висше,специалист , с 28 год. работа в отделения- кардиология , хирургия, ортопедия, детско отделение.
в момента от 2 год. и половина работя в италия като баданте ,сега се грижа за двама болни на 550 евро .
търся си работа с един болен на по- високо заплащане.
тел. 0039 3245811799
е-mail; v.st@abv.bg
vsv044
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: мед. сестра с италиански - търся си работа като баданте

Мнениеот paolami99 » 28 Декември 2014, 00:19:34

Лелеее... и в кой град е това мизерно заплащане?
Един сьвет от мен-разходи се в болницата и се интересувай там за баданти. Много жени намират работа точно там. Значи ,говори с посетители които идват на свиждане, говори сьс сестрите в отделенията и остави номер ако трябва, казваш ,че си баданте и имаш опит, и че тьрсиш човек за обгрижване. Няма начин да не намериш работа, а и мясото е удобно за пазарене на заплата, стига да знаеш как.
Няма да се срамуваш или притесняваш от това че тьрсиш работа на такова място. Напоследьк италианците се стискат и не искат да вземат баданте, но чак като се стигне до болницата се сещат, че им трябва, а незнаят кьде да намерят. Това е много успешна формула за намиране на работа с прилично заплащане. Давай смело и УСПЕХ!

Потребители благодарили на автора paolami99 за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

paolami99
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот vsv044 » 28 Декември 2014, 15:53:28

ДА, НА 550 ЕВРО СЪМ С ДВАМА НА ЕДИН БАИР В ГОРАТА, НА ВИЛА В ПРИЗЕМЕН ЕТАЖ ,С МАЛКИ ПРОЗОРЦИ , КАТО В ЗАТВОР. ЕДИН ДЕН СТАВАМ И ВИЖДАМ ДО ВРАТАТА СИ КАК ИДВА СКОРПИОН И СЕ СТРЕСНАХ , ДРУГИТЕ МАЛКИ ОБИТАТЕЛИ ГИ ПРИЕМАМ КАТО ВЪЗМОЖНИ . ПЛАТИХ СИ ЗА ТАЗИ РАБОТА ,КАТО МИ СЕ КАЗА ,ЧЕ СЪМ В ЦЕНТЪР НА СЕЛОТО И АЗ СИ ПОМИСЛИХ - ЗАПОЧВАМ И ПОСЛЕ СИ ТЪРСЯ ДР. РАБОТА , НО УВИ НЯМА КАК , НИКОЙ НЕ ВИЖДАМ ....! МЯСТОТО ОТДАЛЕЧЕНО НА 3-4 КМ ОТ СЕЛОТО ТОРЕЛЛА , ПРОВИНЧА ''АВЕЛИНО''.ОБЛАСТ КАМПАНЯ . ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ДАЛЕЧ СЪМ ОТ ОБЩЕСТВО И НАСЕЛЕНО МЯСТО . ИМАМ 1 ПОЧИВЕН ДЕН НЕДЕЛЯ И НЕ МОГА ДА СИ ПОЛЗВАМ ДЕНЯ .ЕДИН ДЕН РЕШИХ ДА ОТИДА ДО СЕЛОТО И ВЪРВЯХ 1 -ЕДИН ЧАС ДО НАЧАЛОТО НА СЕЛОТО ,БЕЗ ДА СТИГНА ДО ЦЕНТЪР . НАБЛИЗО НЯМА БОЛНИЦА, ИМА В ДРУГО СЕЛО ''САН АНДЖЕЛО'' И ЛЕОНЕ , НО НИКОЙ НЕ МЕ ВОДИ ДО ТАМ ,ЗАТОВА ЧРЕЗ ТОЗИ ФОРУМ СИ ТЪРСЯ РАБОТА.
ТЕЛ .3245811799
vsv044
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vsv044 » 28 Декември 2014, 16:03:10

ВЕСЕЛИНА СЪМ ОТ ГОРАТА НА ТОРЕЛЛА .за връзка с мен ОСТАВЯМ СИ E-MAIL ПОЩА ; v.st@abv.bg
vsv044
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот paolami99 » 28 Декември 2014, 17:37:16

Знам много добре за какво говориш. Провинця Авелино е най-запустялата част от Италия. Наскоро даже Синдика на района обяви, че подарява кьщи и имоти дори на чужденци само и само да се насели района. Там всички сгради са стари, няма промишленост,няма земеделие, няма живот.
Друго, аз самата преди години така отидох в И-я, като си платих за работата, на която стоях само три месеца. После сама си намерих по добре платена. Но имах кьсмета да сьм в голям град и то пьлен с бьлгари. Бьлгарите там са много злобни и завистливи, но ако умееш да бьдеш хитьр и да балансираш в общуването, ще се справиш с това. Истината е, че дори да са такива, дават информация за работа, кой какво чуе го казва. За разлика от Германия /кьдето работа се намира предимно в сайтове и агенции/ в Италия се намира като общуваш с хората, от уста на уста, от препорьки на познати и т.н.

Ако си готова да рискуваш, ще ти дам адрес на Casa dei Immigranti. Ще потьрся тел за да си резервираш място и да отидеш в Castellammare di Stabia/около 100 или 150км от теб/. Това място приютява чужденци без заплащане. До него има Caritas, кьдето дават топла храна за обяд и вечеря. Много от бьлгарите там живеят така без да плащат и ходят на работа /чиста печалба/.
Мога да пратя и човек , който да те посрещне на гара или някьде другаде и да те заведе на мясото. Ако знам ,че ще отидеш,ще звьнна няколко тел на приятели иалианци за работа/но 100% гаранция няма, че ще ти намерят, трябва да си подготвена за всичко/ . Знам само едно, там определено ще намериш работа. Болницата сьщо е голяма и баданти се тьрсят. Ако с носиш дипломата можеш да кандидатсваш в самата болница.
Неразбрах само с езика как си. Колкото повече говориш, толкова по добре, даже и развалено. Италианците обичат общителни и искрени хора.

Потребители благодарили на автора paolami99 за мнението:
daisymm

paolami99
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vsv044 » 28 Декември 2014, 19:15:48

БЛАГОДАРЯ ВИ ! ДАНО СЕ НАМИРАТ ДОБРОНАМЕРЕНИ БЪЛГАРИ ПО ЧУЖБИНА!
НЕ ЗНАМ ЗАЩО ТУК ПОВЕЧЕТО БЪЛГАРКИ СА ЗАВИСТЛИВИ , ЗЛОБНИ ,АКО ВИДЯТ ,ЧЕ НЕ СИ ДОБРЕ СЕ РАДВАТ ,АКО СЕ ДАВИШ ,МОГАТ ДА ТИ ПОМОГНАТ ПО- БЪРЗО ДА ТЕ НЯМА . МОЯТА ПРОФЕСИЯ Е ДА ПОМАГАМ , ДА ДАВАМ ЖИВОТ , ДА ВИЖДАМ УСМИВКИ И СЪМ ИЗНЕНАДАНА ОТ БОЛНОТО СЪЗНАНИЕ НА МН. БЪЛГАРКИ ТУК ИЗТАКАНИ ОТ ЗЛОБА .
ЗАМЕСТВАЛА СЪМ В САЛЕРНО , ЛАВИАНО , НО НЕ СЪМ ДОПУСКАЛА ,ЧЕ МОГА ДА ПОПАДНА В ТАКЪВ ПЛАНИНСКО- ГОРСКИ ЗАТВОР . ДЯДОТО МНОГОЗНАЙКО , ВЪРВЯ ПОДИРЕ МУ -СЛАГАМ МУ, ДИГАМ МУ , МИЯ МУ СЪДОВЕТЕ, ГЛАДЯ ГО СЛЕД ПРАНЕ И НЕ СЪМ ВИДЯЛА ДА СЕ КЪПЕ , А СЪМ НАЕТА ЗА ЖЕНА МУ С АЛЦХАЙМЕР ,КОЯТО Е С ХИЛЯДИ ЗАБОЛЯВАНИЯ , ПРАВИ КРАЧКИ С МОЯ ПОМОЩ. ВЕЧЕ ЗА 4-ЧЕТВЪРТИ ПЪТ УМИРА, РЕАНИМИРАМ ,ВАДЯ ЕЗИК И СЕ ВРЪЩА НА ТАЗ ЗЕМЯ И РЕГАЛО НЯМА !НЕ СЪМ ЗА РЕГАЛОТО , НО ДА ИМА НЯКАКЪВ ЗНАК ЗА БЛАГОДАРНОСТ ...
ИЗЧАКВАМ 10 ЯНУАРИ ДА МИ СЕ ВНЕСАТ ОСИГУРОВКИТЕ ЗА 10 МЕСЕЦА , ПОСЛЕ СИ ХОДЯ В БГ ,ВРЪЩАМ СЕ И СИ ПРИКЛ. ДОГОВОРА И ДАНО ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ЗА БОРСА .
МОЛЯ, ПИШЕТЕ МИ НА ПОЩАТА , ОСТАВИЛА СЪМ И ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА .
vsv044
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 28 Декември 2014, 20:12:39

А ти защо говориш толкова злобно за възрастните хора ?!
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 211 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот paolami99 » 28 Декември 2014, 20:43:02

Olga, не знаеш вьзрастните италианци колко лошо се дьржат с чужденците, които работят в Италия. За тях ние сме слуги от най-черните, роби без никакви права. Нямат никакво увжение. Свидетел сьм на какви ли не унижения и мизерии. Другото което е при навьршване на определена вьзраст всички полудяват, получават психични отклонения, поради което децата им не искат да се занимават с тях и наемат човек за това.

Веси, моята работа не е да помагам на хората, при мен е като мисия на живота, несьзнателно без да се замислям видя ли човек в нужда му помагам, стига да е посилите ми. Правя го всекидневно и неосьзнато, помагам дори и на "враговете" си.
:flower:

Неразбирам обаче защо за 10 месеца наедин пьт. Нещо не ми се врьзва
. :-s
И ще направя личен контакт с теб, но е редно да споделяме вьв форума, така ще помогнем и на други хора с такьв проблем.
:bigsmurf:

Потребители благодарили на автора paolami99 за мнението (общо 2):
daisymmvl
Рейтинг: 8%

paolami99
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vl » 29 Декември 2014, 00:12:37

Разбирам Ви напълно. Моята жена беше в това положение преди 11г. Далеч от града в някаква вила. После се премести в Неапол, после в Портичи, защото бабата се помина. Оттам обаче се запозна с някаква наша сънародничка, която и даде връзка в Генуа. В Генуа получаваше 1000евро, а в Неапол едва 450(при обещани 1000!). И тя си плати за намирането на въпросната мизерна работа. Не зная какво е баданте, но моята жена вършеше всичко-чистене, готвене, пране, пазаруване, гледане на извънредно болните баби(втората в Генуа също се помина). А на каква злобна и противна беше попаднала в Портичи! Докато в Генуа поне беше добродушна. Дори инжекции им правеше въпреки, че е инженер-химик. В Неапол нахалството им стигнало до искане да се научи да прави дори венозни! Тя отговорила, че е прекалено и не е учила за това. Иначе можеше и в затвора да попадне.....При Вас е по-добре, че имате такава специалност. Една нейна приятелка в Генуа също медсестра си намери работа в дом за стари хора на смени за 1200 или 1400евро. Вече забравих, беше преди 8г. Моят съвет е да се ориентирате към северна Италия. Там неприятностите Ви ще бъдат значително по-малко, а парите поне двойно повече. Тя сега вече спи. Ще се опитам да говоря утре с нея за Вас. Но в северна Италия държат на приличното владеене на езика.

Потребители благодарили на автора vl за мнението (общо 2):
paolami99daisymm
Рейтинг: 8%

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 339 пъти
Благодарено: 159 пъти

Мнениеот paolami99 » 29 Декември 2014, 08:00:40

Така е vl. В северна Италия заплащането е по високо и културата и вьзпитанието са на по високо ниво от южната част. Това са две абсолютно различни ''дьржави'' между които има голяма омраза. И до ден днешен по телевизията се вижда как хора от висок ранг и публични личности, ако влязат в спор с някой южняк го обиждат, като го наричат селянин,нальм и т.н.
Зада се измести Веси на Север трябва задьлжиелно да има при кого да отиде. Без познат не може. Това не е Германия, пускаш документи по интернет и хоп готово, интервюто уредено, та дори и почваш работа. В Ит все още всичко става само с личен контакт, те не се доверяват на интернет.
Има агенции за намиране на работа, но докато ти намерят нещо ще дойде време да се пенсионираш.
Предложих и провинция Наполи, защото сьм била там и имам познати, които ще и помогнат поне да има подслон и храна, а сьщо и да я ориентират в града.Тя ако успее да започне работа на дьржавно/болница или старчески дом/, ще получава сьщото заплащане като на север, а ще харчи по малко за квартира и храна, защото е по евтино на юг.
paolami99
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vsv044 » 29 Декември 2014, 23:30:34

благодаря ви!
сега от март /2014 г. ми се внасят осигуровките на всеки 3 месеца и януари моите ще станат 10 месеца и мога да мисля за борса ,но какво ще стане времето ще покаже .
2005 год. участвах в спогодба м/у италия и бг за ломбардия ,милано-набираха мед. сестри. минах интервю,отговарях на всичките изисквания , курс език ниво В1 и получих договор за работа за 2 год , но трябваше да бъда втора група
заминаващи . първата група които заминаха бяха излъгани , похарчиха си парите и се върнаха и аз не заминах ,задържах договора
от 2011или2012г. до сега съм замествала баданте и с договор съм била без да ми се внасят осигуровки .
вече не мисля ,че мога да бъда одобрена за работа в болница италия ,защото изискванията са до 45 год ,а аз съм пред пенсия 5 год , незнам , закони неясни за бг ,трудовия стаж все скача от 34,37 год и възрастта също .
за съжаление никога няма да имам тези год. трудов стаж за бг,а който няма необходимия трудов стаж се пенсионирва на соц. пенсия на 65-66г. а може и да приемат 70 год . закон в бг
vsv044
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vl » 30 Декември 2014, 00:01:11

Не агенции, а църковните организации като "Каритас", "Санте Джидио" и др. могат да намират такава работа. Моята жена се възползва точно от това В Генуа. Тези организации имат и безплатни у-ща по италиански език, но за съжаление нивото е ниско(точно като за слуги по домовете). Пак те имат и общежития, където може да се спи по-евтино. Тоест, ако човек разполага с някакви пари може да се премести безпроблемно и известно време да си търси работа като харчи от спестеното. Е, няма да изхарчи хиляди евро, разбира се. Моята жена тази вечер изпрати мейл на авторката.
Но, ако някой поиска от въпросните организации по-свястна работа, винаги отговорят, че няма! Дори намирането на работа като почасово(а не денонощно) гледане на болни също е проблем. И по правило се търсят хора за гледане на най-тежко болните, които са хванали пътя. Аз прецених тази дейност като унищожителна(малко е да се каже изтормозваща) и преди 8г. казах "Стига!" Често тези твърде болни възрастни хора се будят през нощта по няколко пъти и естествено будят този, който ги гледа. Печелят се някакви пари, но никак не са много. И според мен не би трябвало това да продължи доста години. За голямо съжаление над 90% от фирмите в Бг(да не кажа над 95%), които уж търсят работа в странство са измамници!

Потребители благодарили на автора vl за мнението:
paolami99

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 339 пъти
Благодарено: 159 пъти

Мнениеот paolami99 » 30 Декември 2014, 22:53:13

VSV044 имала си кьсмет, че не си отишла с тая спогодба/както я наричаш/. За пореден пьт бьлг.дьржава мами хората за работа в чужбина, а какво остава за частните агенции. Знам и други случаи за изльгани от точно,, бюрото по труда''.
Но, не разбирам, защо се притесняваш за вьзрастта. Най-тьрсени са хора опитни от 35-45 години и нагоре. Трябват ти малко самочувтвие и увереност и,, да се буташ на всякьде'', както се казва.Мисли за опита и знанията, които имаш. Има места, кьдето персонал недостига, но си иска ходене и питане. За това големите градове предлгат много вьзможности.
paolami99
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Търся/Предлагам