• Advertisement

Правата на българските студенти в Гърция!

Напред, науката е слънце!

Правата на българските студенти в Гърция!

Мнениеот obsessi0n » 13 Май 2009, 16:15:32

Здравейте!
Няма да се опитвам да съм кратка, понеже прекарах доста часове в търсене на информация по въпроса и почти нищо не открих.
Аз съм студенка, втора година, в техническия университет на остров Крит, специалност компютърни системи. Когато кандидатствах лудницата беше пълна и единственото, което "изкопчих", така да се каже, като информация от министерството на образованието в Гърция (където си подавах документите) беше, че съм спечелила стипендия за безплатно обучение тук (заради високия ми успех от дипломата). Наскоро научих, че държавата подпомага такива студенти с годишна помощ в размер на 1000 евро. Информацията ми е от интернет. Сблъсках се с великата бюрокрация тук, всеки вдига рамене и ме праща при някой друг да питам. Освен това разпитвах и как стоят нещата със здравните осигуровки, тъи като университета има на разположение лекари, при които лечение, прегледи и т.н. са безплатни. Не живея в общежитие. Тези въпроси до сега не ми бяха на преден план, но наскоро реших да продължа образованието си в България. Както и да е, въпроса е дали тези пари мога да ги получа сега? Изобщо? Моля, ако някой е в подобно положение или има повече информация по въпроса, нека ми пише. Оставям и скайп име за всеки случай: obsessi0n86
Благодаря ви за отделенето време!
obsessi0n
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Правата на българските студенти в Гърция!

Мнениеот estira » 14 Май 2009, 11:07:34

Аз не разбрах - кои пари, за какво пари?
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 695 пъти
Благодарено: 424 пъти

Re: Правата на българските студенти в Гърция!

Мнениеот nikolayD » 27 Август 2012, 11:22:47

Аз бих искал да попитам ,какви са правата и въобще имат ли права студентите в частните колежи тук в Гърция ???
nikolayD
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Образование