• Advertisement

Има ли българи в Гьотинген (Göttingen)

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

Има ли българи в Гьотинген (Göttingen)

Мнениеот irinaholle » 11 Октомври 2013, 21:57:59

Здравейте!
Преди седмица се преместихме в Гьотинген и любопитството в мен започна да нараства. Ще се радвам да се е запозная с българи, които живеят тук.
Сърдечни поздрави от мен!
irinaholle
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Има ли българи в Гьотинген (Göttingen)

Мнениеот слави » 24 Януари 2014, 10:32:18

Здравейте!Ние не сме точно в Гьотинген а в Osterode am Harz!Ще се радвам да се чуем и видим!Ако искате разбира се :) !
За връзка :05522 5060012
05522 5060014
e-mail:kristian_3@abv.bg

Потребители благодарили на автора слави за мнението:
Anglo
Рейтинг: 4%

слави
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Anglo » 2 Февруари 2014, 06:47:59

Привет, на 51 км от Гьотинген, на 30км от Osterode am Harz - в Bad Lauterberg im Harz!
ел.поща: anglo AT zlatia DOT com
тел.: в процес на прокарване ;)

Очертава се постоянно присъствие на жената и децата ни в района! Ще се радваме да се запознаем! :)
Anglo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivocesekar » 6 Февруари 2014, 21:50:11

Здравейте,ние също сме от скоро в Гьотинген.Ако някой има желание да се запознаем,телефона ни е 055025350605
ivocesekar
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот irinaholle » 6 Май 2014, 21:22:49

waw аз чак сега видях, че сте писали. Благодаря! Не знам защо не съм получила е майл. Oтначало проверявах често, но след това явно съм забравила :( Ще се радвам да се чуем или видим.
Моят е маил е: irinaniko@hotmail.com

До скоро!
ирина
irinaholle
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivocesekar » 13 Май 2014, 21:13:48

След 2 седмици идва синът ми,който е на 8 год.Ако има някой с дете и желание съответно да се запознаем,пишете
ivocesekar
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот diva75 » 27 Август 2014, 16:35:26

Здравейте , на съпругът ми му предложиха работа в Northeim на 20 км от Гьотинген. Моля ви за малко помощ ,кой е най-удобният маршрут до Гьотинген , в момента сме във Варна. Дано се включи някой !Благодаря ви !
diva75
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот ivocesekar » 9 Септември 2014, 17:53:15

На вас от Варна със сигурност през Румъния,Унгария,Чехия ви е най-напряко.
ivocesekar
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 10 Септември 2014, 10:28:20

diva75 написа:Здравейте , на съпругът ми му предложиха работа в Northeim на 20 км от Гьотинген. Моля ви за малко помощ ,кой е най-удобният маршрут до Гьотинген , в момента сме във Варна. Дано се включи някой !Благодаря ви !

Допускам, че става въпрос за пътуване с автомобил. Понеже най-краткия път не винаги е и най-удобен, нека съпругът ви да погледне плюсовете и минусите на различни маршрути, които сме дискутирали в темата Откъде минавате с автомобил към Родината

Кажете ни после кой маршрит е избрал и как е минало пътуването ;-)
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 580 пъти

Мнениеот shrinky » 1 Ноември 2014, 13:19:35

Здравейте!
Пиша ви, защото ми предстои пътуване до Гьотинген в края на март или началото на април месец.Това, което ме притеснява изключително много, е че не мога да намеря автобус от Пловдив, та дори и от София, който да пътува до там. Разбрах, че там няма и летище, така че дори и да летя със самолет, пак ще трябва да обмислям варианти за прекачване. ](*,) Вие как пътувахте до там от България? Всички ли бяхте с коли? Ще ви бъда много, многого благодарна, ако ме посъветвате как да пристигна в Гьотинген.
Оставям ви и и-мейл за връзка, за всеки случай:
shrinky@abv.bg
Ема
shrinky
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 2 Ноември 2014, 23:01:36

shrinky написа:Здравейте!
Пиша ви, защото ми предстои пътуване до Гьотинген в края на март или началото на април месец.Това, което ме притеснява изключително много, е че не мога да намеря автобус от Пловдив, та дори и от София, който да пътува до там. Разбрах, че там няма и летище, така че дори и да летя със самолет, пак ще трябва да обмислям варианти за прекачване. ](*,)

Здравей shrinky,

ти прекачването не го мисли. Намери си евтин полет до Hannover, Dortmund или дори Frankfurt, а после като имаш датата си намери и т.нар. Fernbus. Тези автобуси тръгват директно от летищата и няма да имаш никакви проблеми с прекачването.

Съвет: малко е рано да търсиш автобус отсега за месец април, но като му дойде времето ще си намериш, ако избереш този вариант. Можеш да погледнеш и обявите за споделено пътуване във форума Пътуване.

Успех :thumbleft:
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
shrinky
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 580 пъти

Мнениеот shrinky » 23 Ноември 2014, 16:25:51

****** написа:Здравей shrinky,

ти прекачването не го мисли. Намери си евтин полет до Hannover, Dortmund или дори Frankfurt, а после като имаш датата си намери и т.нар. Fernbus. Тези автобуси тръгват директно от летищата и няма да имаш никакви проблеми с прекачването.

Съвет: малко е рано да търсиш автобус отсега за месец април, но като му дойде времето ще си намериш, ако избереш този вариант. Можеш да погледнеш и обявите за споделено пътуване във форума Пътуване.

Успех :thumbleft:

Благодаря за отговора! Реших просто да погледна вариантите отсега, защото знам, че със самолетен билет е много по-евтино, ако се закупи по-рано.
Благодаря още веднъж
shrinky
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот d.z. » 20 Септември 2015, 09:28:32

Здравейте,
От тази година започвам бакалавърска програма в университета в Гьотинген и имам огромен проблем с намирането на квартира. Виждам, че последните коментари са от 2014 година, но се надявам някой да следи все още форума.

Бих желала да контактувам с българи в Гьотинген. Винаги е чудесно, когато имаш възможността да си говориш и на родния език. :) ;-)
d.z.
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот милано миланов » 28 Март 2016, 17:11:24

Привет на всички. Аз съм в Гьотинген от четири месеца и много искам да се запозная с някой поне едно кафе да испия и да говоря на Български +4915750822547
милано миланов
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот милано миланов » 29 Март 2016, 21:00:42

d.z. написа:Здравейте,
От тази година започвам бакалавърска програма в университета в Гьотинген и имам огромен проблем с намирането на квартира. Виждам, че последните коментари са от 2014 година, но се надявам някой да следи все още форума.

Бих желала да контактувам с българи в Гьотинген. Винаги е чудесно, когато имаш възможността да си говориш и на родния език. :) ;-)
има ама никой не звани
милано миланов
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Други градове