• Advertisement

Образование в Дания

Напред, науката е слънце!

Образование в Дания

Мнениеот Simonsita » 28 Октомври 2009, 10:37:33

Здравейте, казвам се Симона и тази година завършвам средното си образование. Уча в икономическо училище специалност банково дело, но изпитвам огромно желание да продължа образованието си в Дания. Но имам един въпрос, който много ме измъчва ... понеже както споменах вече, аз не съм учила в езикова гимназия и не мога да кажа, че английският ми е отличен, но ходя на курс по английски, но не мога само с него да покрия минимума от 80т. на изпита Toefl ... затова питам: има ли възможност да уча в Дания, като първата година само уча език; какви са таксите при този вариант на обучение (ако има такъв).

Благодаря Ви предварително!
Simonsita
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: образование в дания

Мнениеот Lorcheto » 30 Октомври 2009, 21:39:15

Аз не съм чувала за такъв вариант да дойдеш да учиш тук английски език първата година. Може би е по-добре да отидеш на езиков курс в някоя англоговоряща страна. Може да провериш и за Au Pair програми за Англия и САЩ, примерно.
Аватар
Lorcheto
Нов потребител
Нов потребител

Re: Образование в Дания

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Ноември 2009, 05:11:42

Здравей!

Аз също не съм чувал за подобен стил на обучение. Все пак Лорчето има известно право за Ау пейър-а в САЩ и Великобритания. Ще трябва обаче да загубиш цяла година примерно, но пък бакалавър във Великобритания или Дания продължава 3 години обикновенно, е с малки изключения, но ако ще продължиш образованието си в наскота в която е било и гимназиялното ти образование, то бакалаварската ти степен ще отнеме 3 години. Това значи, че в крайна сметка когато си на 23 годишна възраст ще си с бакалавар. Звучи добре! :)

Поздрави! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Re: Образование в Дания

Мнениеот Георги17 » 7 Февруари 2016, 15:52:30

Здравейте.
Може ли някой да ми обясни как стоят нещата със средното образование и получаване на диплома, защото аз съм 11 клас и ми се налага да замина, но няма да имам диплома.
Благодаря предварително. :) :)
Георги17
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование