• Advertisement

Моля за информация за град Хорсенс

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Моля за информация за град Хорсенс

Мнениеот mizzou » 24 Юни 2014, 10:15:31

Здравейте на всички,
Моля ви за информация и съвети. Дъщеря ми е приета във VIA-Horsens и обмисляме да се преместим евентуално цялото семейство.Проблема е с езика , говорим свободно Английски но не и Датски. Моля за съвет, с Английски можем ли да се справяме отначало, да наемем жилище, да започнем работа и т.н,докато понаучим Датски.Ще съм благодарен за всеки съвет :)
mizzou
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Моля за информация за град Хорсенс

Мнениеот l0wrider » 30 Септември 2014, 20:54:47

Малко късно може да се включвам, но Хорсенс съм чувал, че не е лош като град, доста студенти има. От към работа нямам информация, но като всеки средно голям град едва ли изобилства, а и както казах много студенти значи и голяма конкуренция. Предимството е, че наемите са по-ниски от големите градове и транспорта ще е по-лесен. Само с английски може и да се оправите в началото, но ако някой ви уреди най-вече. Тук е доста разпространено да се наемат хора чрез познати. Бих ви посъветвал, дъщеря ви да дойде първо да види кое, какво, как и вече да прецените дали да се местите всички според зависи. Щом тя е студентка, може и да си намери общежитие или квартира за около 200 - 400 евро месечно.

boligportal.dk Ориентировъчно за наемите

Потребители благодарили на автора l0wrider за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

l0wrider
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Назад към Новобранец