• Advertisement

Рак и Antimalignocyt / Антималигноцит

Кой каза "Наздраве"? :-)

Re: Рак и Antimalignocyt / Антималигноцит

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 6 Юли 2012, 02:53:03

Преди половин година Dimadoctor съвсем основателно отбеляза:

от dimadoctor » 11 Януари 2012, 08:32:45
Много добре написано, Веси! Но аз лично се съмнявам, че ще получиш какъвто и да било отговор от въпросната госпожа, защото много рядко се среща склонност човек да признава за грешките си и да се извинява за тях. Още повече от предубедени журналисти, търсещи "горещи новини".

Dimadoctor позна – „въпросната госпожа” не си направи труда да отговори на Отвореното писмо на Vessy72. Може би защото съмненията му се оказаха съвсем основателни.

Обаче отговор имаше – самият генерален директор на БНР г-н Валерий Тодоров на 19.03.2012г. (!!!) благоволи да и отговори. Но не защото И ТОЙ е един от получателите на това Отворено писмо. О-о-о, не! Просто Vessy72 се обърнала за становище по въпроса И към СЕМ; те препратили преписката на господина и така се стигна до този отговор по принуда.
Откъде знам тези неща ли? Ами Vessy72 ме запозна с тази кореспонденция и поиска мнението ми по нея.

Не знам дали е етично да коментирам чужда кореспонденция, но имам съгласието на Vessy72 и мисля, че има резон да запозная и другите с „доводите” на господина. Най-малкото за да не се чудим догодина ЗАЩО той е получил трети мандат за управление на БНР. Въпреки, че едва ли някой ще се учуди – удобните персони могат и да векуват на държавната ясла!

Ще започна със споменатото радиопредаване. Част от него цитирах преди половин година, а по-любознателните могат да го чуят от ТУК.

Няма да публикувам цялото писмо за да не отегчавам аудиторията, но има няколко момента, които просто няма как да спестя:

Госпожо Лазарова,
Запознах се основно с Вашата жалба (според Вашето определение) до Съвета за електронни медии, с Вашето "Отвореното писмо" (до изброените адресати), а сътрудниците ми - с "битката" "за" и "против" т.нар. „Антимaлигноцит". В тази интернет-битка Вие (с никнейм vessy72), неизменно подпомагана от един г-н Лазаров (с никнейм nenko70), се изявявате като яростни борци срещу създателя на този неразрешен за употреба продукт, неефективността му при Yoshida-сарком, срещу дейността на Сдружението "Ангималигноцит", срещу неговия председател Катя Почева и " виртуалните" му членове ...
Без да знам мотивите Ви за тази битка, по default трябва да приема, че честно воювате срещу безскрупулния "бизнес със страха" и спекулацията с надеждата на много пациенти, болни от рак.

Не, че има някакво значение, ама аз не видях никъде писмото на Vessy72 да е наречено „жалба”, нито пък виждам г-н nenko70 да се е определил като „един г-н Лазаров”. В замяна на това виждам някакви жалки опити за намек за някаква семейственост (с неизвестни мотиви за интернет-битките). Като знам коя е г-жа Весела Маева и кой е бил нейния работодател, на мястото на г-н Тодоров не бих си позволила да правя подобни намеци! Ама да уважа аудиторията и да не се принизявам до неговия клюкаро-интригантския тон. Само ще отбележа, че ако сътрудниците на господина са видели САМО ТОВА в темата, то явно сътрудниците са достойни за шефа си и имат голям потенциал за развитие! Вече го казах, ама може би трябва пак да го повторя - удобните персони могат и да векуват на държавната ясла!!! (Това не го казвам като засегнат човек, чието присъствие в темата те не са забелязали!).

По-нататък господинът се опитва да даде фармакологично и терминологично определение на понятията "лекарство" и „сдружение”. Мисля да ги оставя без коментар – те говорят сами по себе си:

Що се отнася до възмущението Ви от използването на думата "лекарство", то също е неоснователно , тъй като в предаването става съвършено ясно , че антималигноцитьт е „нетоксичен" "билков препарат". При това (трябва да Ви е известен този факт!), в клиничното изпитание, с което се установява неефективността на антималигноцита, той също се нарича ”лекарственият продукт СН 23". Още повече, че и в европейското, и в българското лекарствено законодателство под "лекарство" се разбират и лекарствените препарати на растителна основа. Така че напълно невярно е съждението Ви, че „никой информиран професионалист не би си позволил да използва думата " лекарство " за подобен продукт ".

Другото прегрешение на водещата, според Вас, е използването на определението "национално" към сдружението „Антималигноцит" . Тя обаче го използва еднократно и това може да се приеме или като лапсус, или като влагане в понятието "национално" признака на масовост (на масово участие в него). С други думи, Вие не приемате това понятие, използвано от водещата като "израз, който внушава масовост на национално ниво ". Макар и водещата да използва информация, която доказва тази масовост, която според Вас е само на виртуално равнище.
Но ако това действително е така, срещу кого и срещу какво воювате Вие: срещу „хора, по-малко на брой от пръстите на ръцете ми "? Каква обществена вреда биха могли да причинят няколко души, за да воювате с тях?

За обществената вреда е писано ДОСТАТЪЧНО не само тук, но и на други места, включително в български, немски и австрийски медии и регулаторни институции и ако господинът не е схванал тяхното съдържание трудно някой може да му помогне!

Госпожо Лазарова,
Водещата Любима Бучинска действително допуска някои фактологически или артикулационни грешки или неточност, но е странно, че тъкмо Вие не желаете да ги видите.
Тя, например, " изпраща" ( поради стилистично-конструктивен дефект) речта на д-р Матиас Рат ("Ракът може да бъде победен"), която цитира, в университета Станфорд, Ню Йорк и произнася погрешно имената на д-р Матиас Рат и Лайнънс Полинг.

Интересно, дали на г-жа Бучинска са и направили бележка за горните грешки и това единствените (забелязани от шефовете) гафове ли са в нейната практика???

Тези, а и всички други слабост и неточност в предаването биха могли да бъдат отстранени, ако Вие в телефонното си обаждане след предаването бяхте предложила да се включите в ефир. Но Вие определено не сте пожелала това.

Е, това последното, направо ме кара да употребя някои думи, заради които дълго време мога да съм ангажирана с „третата власт”. Защото когато става въпрос за представители на „четвъртата власт”, по-добре е да се изразя по друг начин: май тия двамата не са големи любители на истината!

Впрочем, госпожата е доказала това още преди 3 години, на една пресконференция, състояла се на 08.11.2009 г.
Та тогава доц. Людмил Пейчев, известен български учен, поради невъзможност да присъства лично, дава своето становище за Антималигноцит в писмен вид, под формата на ОТКРИТО ПИСМО, с молба то да стане достояние на медиите чрез организаторите на пресконференцията. Това писмо е предъвквано многократно в тази тема, лично аз съм писала за него на няколко пъти, но до скоро и аз не бях забелязала, че това което коментираме („услужливо” поднесено ни от Krasimir74) и това, което е било оповестено на пресконференцията сериозно се различават от действителния текст на становището. Този текст беше публикуван на сайта на сдружението, но след огласяването на тази фалшификация във fB, сайтът вече е недостъпен!

И се питам какъв морал имат организаторите на тази пресконференция ( в „деловия президиум” виждаме освен г-жа Почева и г-н Тошев 1 юрист и 3 журналисти!), че са си позволили такава долна постъпка!

P.S. А коментираната г-жа Бучинска е водеща на това събитие!
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~

Потребители благодарили на автора KOMEHTATOPKA за мнението (общо 2):
vessy72nenko70
Рейтинг: 8%

Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 111 пъти

Мнениеот vessy72 » 7 Юли 2012, 15:02:32

Благодаря ти, KOMEHTATOPKA, за ценното мнение!

Бих допълнила само, че отговорът в стил “форумен пост”, който получих в официална кореспонденция от човек, оглавяващ национална медиа, ме накара да го поканя тук, в Заедно, за да обменим лични мнения, още повече че явно добре познава потребители на сайта. Още веднъж изразявам недоумението си от махленско-комшийското му писмо. А неотговорените ми въпроси бяха съвсем, ама съвсем конкретни:

1. Подвежда ли аудиторията по своята същност представянето с думи и звук на продукта с наименование “Антималигноцит” и представянето на дейността на производителя на продукта? Налице ли е скрито търговско съобщение по смисъла на чл. 75 (2) от Закона за радиото и телевизията7, респ. чл. 290 на Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина?

2. Обективно представена ли е информацията в предаването, водено от г-жа Любима Бучинска, имайки предвид, че водещата е употребила думата “откритие” пет пъти в национален ефир и думата “лекарство”в съчетание с конкретно наименование седем пъти?

Поредното бягане от отговорност на хора, на които им е поверено да управляват национални медии, и кичещи се с прозвището “журналист” е илюстрация на неоспоримия факт за качеството на съвременната българска журналистика. И е поредната капчица в чашата, която прелива и наводнява временното ми местоположение...

P.S. Защо на припомнената ни от KOMEHTATOPKA пресконференция, писмото на доц. д.м.н. Людмил Пейчев е било съкратено в една от най-съществените си части, ми се струва повече от очевидно. А някой тук май говореше за манипулации?
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит

Потребители благодарили на автора vessy72 за мнението:
nenko70
Рейтинг: 4%

Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот vessy72 » 23 Юли 2012, 20:47:51

Комисията обаче счита, че в предаването на БНР не е представена цялата наличната към момента на излъчването информация по случая, с което е нарушено изискването на т. 1.1.1. от Етичния кодекс : „Ще предоставяме на обществото точна и проверена информация и няма преднамерено да скриваме или изопачаваме факти“. На слушателите не е предоставена налична публична информация за конкретния продукт, който не е регистриран в нито една държава и е предмет на специални предупреждения към потенциални потребители от страна на компетентните органи.
...
Комисията счита, че е допуснато нарушение на чл.1.1.5 от Етичния кодекс: „ В коментарите и анализите ще се стремим да представяме разнообразни мнения и гледни точки”, тъй като водещият не е направил необходимото да осигури безпристрастно представяне на противоположните мнения и гледни точки по темата на предаването.
...
Комисията приема, че няма основание за приложение на чл. 5 от Етичния кодекса и счита, че добрата журналистическа практика налага по общественозначими въпроси повдигани от медиите, какъвто е въпросът с лечението на раковите заболявания, самите медии да бъдат активни в търсенето на различни гледни точки и да следят развитието на въпроса. Предвид това, Комисията препоръчва на БНР да спази изискването на чл. 1.2.1: Ще публикуваме ясна и достатъчно забележима поправка, щом бъде доказано, че е публикувана неточна или подвеждаща информация, и ще се извиним, ако е необходимо.” и да излъчи предаване по темата, отразяваща балансирано всички гледни точки по темата.
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry

Потребители благодарили на автора vessy72 за мнението (общо 2):
nenko70KOMEHTATOPKA

Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 18 Ноември 2012, 19:37:18

Предполагам, че когато ТАЗИ тема „цъфне” начело на каталога, ОТНОВО ще има подобни мнения:

от VaskoLeon » 30 Септември 2011, 13:08:33
Знам, че ще ми изтрието мнението, ама да попитам! Още ли се дърлите по темата? Да кандидатстваме за "Гинес"?

Честно да си призная, не ми се пише в нея! Защото, реално погледнатo, мислех че няма какво повече да се каже по нея! Да, ама не! Забравих, че когато наближат избори или се смени ръководството на някоя здравна институция – я здравен министър, я шеф на ИАЛ, нашата събеседничка Katia61 отново вади от нафталина темата за илача на бай Продан. Този път атаките не се провеждат лично от нея – сега оставя тази дейност на услужливи журналисти като г-жа Любима Бучинска от БНР. Преди няколко месеца коментирах поведението на госпожата както на ОНАЯ пресконференция, така и по време на ОНОВА предаване по БНР, станало повод за ОВОРЕНОТО ПИСМО на Vessy72 .

Е, тая госпожа явно е решила НА ВСЯКА ЦЕНА да обвърже идеята за състрадателното лечение, без да си дава сметка, че всеки опит за връзка на илача или на клиника „Интегративна медицина” с това лечение само го компрометират!
И тя на 13.11.2012г. в предаването „Заедно след полунощ” ОТНОВО зачекна темата как може да се прилага илачът на бай Продан „по състрадание”. За целта този път бяха включени изказванията на г-жа Цвета Георгиева, депутат от партия „Ред, законност и справедливост” (да, вече г-жата не е от „Атака”, а при Янето!), г-жа Галина Павлова, която смята, че е излекувана от илача и становищата на двама учени – проф. Надка Бояджиева и проф. Николай Ламбов. А, щях да забравя – беше дадена думата и на г-жа Веселина Лазарова за да няма ПАК писма до Комисията по журналистическа етика и СЕМ! А че има полза от такива писма ясно личи в предаването: например думата „лекарство” ВЕЧЕ не се употребява от г-жа Бучинска. Дали това не е благодарение на тази нейна забележка:
2. Няколко пъти нарекохте продукта „Антималигноцит” лекарство, при това „без грам колебание”. Уважаема г-жо Бучинска, този продукт никога и никъде не е бил разрешаван за употреба. Никой информиран професионалист не би си позволил да използва думата „лекарство” за подобен продукт, още повече когато става дума за такъв, неразрешен за употреба.

Шефът на г-жа Бучинска мисли друго, но по-важен е крайният ефект:
„Що се отнася до възмущението Ви от използването на думата "лекарство", то също е неоснователно , тъй като в предаването става съвършено ясно , че антималигноцитьт е „нетоксичен" "билков препарат". При това (трябва да Ви е известен този факт!), в клиничното изпитание, с което се установява неефективността на антималигноцита, той също се нарича ”лекарственият продукт СН 23". Още повече, че и в европейското, и в българското лекарствено законодателство под "лекарство" се разбират и лекарствените препарати на растителна основа. Така че напълно невярно е съждението Ви, че „никой информиран професионалист не би си позволил да използва думата " лекарство " за подобен продукт ".

Това предаване има и малко предистория – когато научих за планираното предаване по БНР, аз се опитах да се свържа с г-жа Бучинска на редакционния им e-Mail. Аз смятам, че не е морално да се повдига темата за състрадателно лечение в контекста на илача, а точно г-жа Бучинска най-малко има моралното право да прави такова предаване след като е известно, че фалшифицирането на становището на доц. Л. Пейчев е станало на пресконференция, на която тя е била водеща.
Аудиторията на zaedno.eu познава моя стил на изразяване – в прав текст попитах госпожата: Каква е нейната роля при фалшификацията на това становище? Това солово изпълнение на г-жа Почева ли е, така е била посъветвана от юриста на Сдружението или това е колективно решение на организаторите, вкл. и нейно? И ако тя е била подведена, не смята ли, че лично ТЯ дължи публично извинение на доц. Пейчев не само като учен, загубил ЛИЧНО време да чете и оценява разни бумаги, но и като човек?
Тайно се надявах да получа отговор, ама да има някой изненадан, че не получих такъв? Липсата на отговор СЪЩО е форма на отговор.

Но да оставя аудиторията САМА да си състави мнение за това предаване. На първо време ще приложа интервютата с депутатката Георгиева и нашите учени. По късно и на г-жа Лазарова. А за интервюто с Галя Павлова се колебая дали е етично да коментираме нейния здравен статус. Но при желание от четящите - ще включа и него.
И така, въпреки че рождения ден на темата мина преди седмица, да се поздравим Изображение
и да продължим – до изборите има почти година и сигурно до тогава ще сме свидетели на още подобни предавания.

Тази нощ отново ще разговаряме за шансовете на състрадателното лечение у нас. За онези, които може би са пропуснали, искам в самото начало да припомня, че през месец февруари тази година вестник „Български лекар” публикува писмо на кмета на община Сопот – Веселин Личев до министъра на здравеопазването по това време д-р Стефан Константинов. В писмото се насочва вниманието и се поставя акцент върху необходимостта от създаването на законодателна възможност за провеждане на състрадателно лечение с лицензирани, неразрешени от Изпълнителната агенция по лекарствата лекарствени продукти за пациенти без алтернатива по утвърдените методи. Става дума за продукти, доказали своята възможност за приложение и ползи именно при подобни пациенти.
Пътят на състрадателното лечение според Веселин Личев минава през едно допълнение във Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина по смисъла на Европейската Директива 2001/83, по конкретно чл. 5 алинея 1. Нещо, което на практика означава, че дадена държава-членка на Европейския съюз може със свой текст в съответния закон да позволи на правоспособните лекари да предписват лекарствен продукт, който не е разрешен по общия ред. Тук трябва да поясня, че въпросните препарати трябва да са разработени съгласно спецификации, посочени от самия лекар и да се предписват на индивидуални пациенти, ако те поемат лична отговорност за това лечение.
Малко преди да стане факт писмото на кмета на община Сопот г-н Личев, в предаването „Заедно след полунощ” излъчихме интервю с председателя на сдружение „Антималигноцит”, г-жа Катя Почева. В него информирахме за това, че сдружението е за законодателна промяна, свързана с милосърдното лечение у нас. Също разказахме за проблемите през годините на продукта Антималигноцит, останал нерегистриран, но помогнал на не малко болни. Откривателят, българинът Продан Христов, който живее във Виена днес е на 88.
В днешното издание най-напред искам да Ви срещна с народния представител от парламентарно представената партия „Ред, законност и справедливост” г-жа Цвета Георгиева, която е член на Комисията по здравеопазване и е с активна позиция по проблема.
- Г-жо Георгиева, благодаря Ви, че приехте поканата ми и да започнем от тук: Има ли воля да бъде позволено състрадателното лечение у нас и какви законодателни промени трябва да бъдат направени?
- Трябва да Ви кажа, че през трите години и вече половина ще станат на този мандат, аз се боря за въвеждане на текст в законодателството, който да може да разреши проблема с липсата на състрадателно, на политика за състрадателно лечение в страната. Практически друга освен законодателна инициатива не може да реши този въпрос. В момента има един мъртъв текст в нашето законодателство, който оставя правото на поръчване на нерегистрирани лекарства за лечение на индивидуални пациенти на директорите на болниците. Нито един директор на болница няма да си сложи такъв таралеж на стола, защото знаем, че във много от случаите пациентите са тежко болни вече и може въпреки въвеждането на такова алтернативно лечение, изхода да е фатален и тогава се отваря възможност директорите на болници да бъдат съдени от всички наследници и близки на евентуално починалото лице. А така разписания текст не може да свърши никаква работа. А всъщност състрадателното лечение е една огромна политика, която според мен морално е задължителна за всяка една държава не само в Европейския съюз. Много от държавите в Европейския съюз са разрешили състрадателно лечение с нерегистрирани продукти, независимо от това дали те са в процес на разработка или не, а като отговорността за решението да се лекува по този начин е на пациента, разписано е като информирано съгласие и се заплаща от самия пациент.
Смятам, че е изключително важно да бъдат въведени такива процедури и текстове в законодателството, които да направят състрадателното лечение възможно.
- Малко повече светлина върху текста, който Вие сте внесли. Известно ми е, че той е в резултат на Ваши проучвания, анализи, на среши с организации, в които членуват предимно хора с различни по вид ракови заболявания, също техни близки. Не се ли притеснявате, че това Ваше действие може да бъде тълкувано като лобистко, да получите подобни упреци?
- Един политик в България с активна позиция, която не се възприема лесно от управляващите, или от администрацията по-скоро, винаги може да е подложен на риск и на упреци във лобизъм, но в крайна сметка явно е, че става въпрос за цяла политика за състрадателно лечение, а не за някакъв конкретен препарат, за някакъв конкретен човек, за някакъв конкретен момент. По Директивата, която Вие цитирахте преди това, ние трябва да въведем такова …, политиката състрадателно лечение. Определено искам да заявя, че изрично е вписано в предложения от мен текст, че това лечение няма да бъде заплащано от здравната каса, че то ще бъде прилагано за индивидуални пациенти, че не става дума за конкретен препарат, а за всякакви нерегистрирани препарати в процеси на разработка. И че в моето предложение активната позиция отново е дадена в ръцете на Министерството на здравеопазването, което ще състави списъци с тези нерегистрирани препарати или методи на лечение, които могат да бъдат прилагани за състрадателно лечение на базата на представени доказателства, че препаратите или методите не са увреждащи пациента, не са токсични, ако са препарати, и че не могат да доведат до увреждане под никаква форма на състоянието на пациента. Това е като цяло текста най-общо, който съм предложила. Аз, разбира се, съм открита за всякакви предложения, които ще го подобрят, ще го разширят евентуално и ще накарат…, ще създадат една по-широка платформа за прилагане на този, на тези действия.
- Известно ми е, че са провеждани срещи, на които е обсъждана идеята за въвеждане на състрадателното лечение в България с представители на парламентарната здравна комисия, на здравно министерство, на специалисти. Има и становище на авторитетни български учени относно възможността, примерно, откритието на българина Продан Христов, живеещ във Виена Антималигноцит да бъде разрешено по състрадание, става дума за неговото приложение. В отговор на тези становища Гергана Павлова в качеството си на заместник министър, вече бивш, в писмо до премиера с копие до, до сдружението пише (цитирам):
„В едно от писмата си Гражданско сдружение „Антималигноцит” е направило предложение за употреба на милосърдната употреба на лекарствени продукти. Това предложение бе разгледано от ръководството на Министерството на здравеопазването и предстои в приложимия нормативен акт да бъде дадена една по-прецизна уредба на института на милосърдната употреба”.
Въпросът ми е: Съществуват ли други пътища към състрадателното лечение, извън законодателните промени, за които Вие говорихте?

- Според мен е невъзможно да предприемем каквото и да е действие за въвеждане, прилагане на състрадателно лечение без да се направят съответните законодателни промени както във Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина, така и във Закона за здравето. Аз вече Ви цитирах един неработещ текст, който съществува в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина и от моя гледна точка този текст, този закон по-скоро е основния, в който трябва да се въведат промени. Разбира се, и съответни последващи промени в Закона за здравето, ако се налагат такива. Без да се направи такава законодателна промяна не може да се постигне никакво реално приложение на състрадателното лечение. Определено се забелязва във ръководството на Министерството на здравеопазването разбиране по въпроса, че състрадателното лечение е не просто възможно, а задължително за една такава крайна възможност за хора, които не виждат друга алтернатива за лечение за себе си. Законодателните промени ще бъдат една задължителна основа да може, щото това да може да стане факт.
- И да завършим с един такъв въпрос: Каква е практиката в другите страни, как се провежда там лечението на рака?
- Не само на рака, а и на други заболявания и състояния с фатален изход в много държави се лекуват състрадателно като в определени държави … това е, разбира се, се покрива и от здравните застраховки и осигуровки на хората. „Ред, законност и справедливост” в предишни мандати, е имало предложение за създаване на държавна клиника, която да прилага такива методи и нерегистрирани препарати като състрадателно лечение, като дори предложението във предишните мандати е било това да бъде покривано от здравната каса. Ние в момента нямаме такава идея, а става въпрос за лечение, което ще бъде предприемано на базата на информираното съгласие на пациента, както и за негова сметка. Не желаем такова лечение да се отразява на и без това изтупаните джобове на здравната каса. В момента, в това тежко състояние за здравеопазването това не е приоритет. Но ще бъде изключително важен знак за реформа в медицината, в здравеопазването в България, ако успеем да въведем законодателно такава инициатива. В Белгия, например, има цяла клиника за лечение на мозъчни тумори посредством един непризнат другаде метод. А и много хора биват напълно излекувани или удължават с много години живота си и то пълноценно, благодарение на лечението си по този метод. В много държави е разрешена употребата на ваксината на Коули и други средства и препарати, които практически не са регистрирани официално. Аз затова и избягвам да казвам, използвах термина „неразрешени продукти”, защото неразрешен е много близка, близък синоним на забранен. А всъщност те просто не са регистрирани. Въпросът защо не са регистрирани е много широк и трябва да бъде дискутиран в дълбочина в обществото,защото аз по-скоро смятам, че отказът да бъдат регистрирани тези препарати, именно, е лобисткия текст, не текст, а по-скоро лобисткото действие от страна на определени администрации. По-скоро в полза на големите фармацевтични компании, които искат да работят със своите препарати и не допускат на пазара да влязат препарати, които могат да бъдат по-ефективни, много по-евтини и евентуално предпочитани от пациентите. И евентуално да се докажат, че именно те вършат повече работа.
- Това беше народният представител Цвета Георгиева. Благодаря Ви за разговора.
- Благодаря Ви и аз.

Двама наши авторитетни учени заявиха своите позиции относно възможността Антималигноцит да се разреши като състрадателно лечение у нас след съответни законодателни промени в специални становища.
Проф. д-р Надка Бояджиева, ръководител на катедрата по фармакология и токсикология при медицинския факултет на Медицинския университет в София. Също професор в Радгърс юнивърсити в Съединените щати, както и проф. д-р Николай Ламбов, декАн на фармацевтичния факултет в Медицинския университет.
С тях са запознати заинтересованите институции. Ще цитирам част от заключението на проф. Бояджиева, която в момента е в Съединените щати. Ето какво е написала тя:
„ След като се запознах подробно с целия представен материал от научни и клинични изследвания върху продукта Антималигноцит предлагам следното:
Да се направят законодателни здравни промени съобразени с Европейска Директива 2001/83, чл. 5, ал.1, които ще дадат възможност за приложение на някои лекарства на пациенти по състрадание. Фактите от клиничните изследвания и тези от експерименталните токсикологични показват, че Антималигноцит е помогнал и не е навредил на стотици раковоболни. Надеждата да се помогне с този продукт по състрадание е документирано убедително в материала, даден ми за настоящото становище. Реално продуктът е създаден на база растения и аминокиселини, а у нас в момента се регистрират различни хранителни добавки и растителни препарати и не зная кой от тях има такава значима документация от научни и клинични изследвания.
Този продукт не е хранителна добавка. Това е продукт с противотуморно действие.
Като учен с международно признание в областта на лекарствата, включително и ракови заболявания, допускам, че в механизмите на действие има влияние както пряко върху туморогенеза на солидни тумори, така и модулиране на имунната система чрез някои от веществата в растителните екстракти и от аминокиселините. Хуманно е да не лишаваме раковоболните в терминален стадий от приложение на продукта Антималигноцит по състрадание. Това е една от иновациите у нас, която трябва да бъде подкрепена от съответните институции.”

Сега имаме възможност да се запознаем със същината на другото становище на декАна на фармацевтичния факултет.
- Проф. Ламбов, благодаря Ви, че приехте поканата ми. Вие познавате документацията на продукта, откритие на Продан Христов. До какви изводи стигнахте запознавайки се с провежданите токсикологични и фармакологични експериментални изследвания с Антималигноцит, също и клинични изследвания?
- Аз не съм толкова голям специалист в областта на медицината като проф. Бояджиева, но мога да кажа моето мнение, че прилаганият състав показва положителни промени при редица пациенти. Наблюденията обаче, за съжаление, в никакъв случай не могат да се считат за клинични изпитвания, тъй като не са проведени в съответствие с изискванията и които пък, особено при препарати за онкоболни, са изключително строги. Поради тази причина съществуват реални проблеми с регистрацията на лекарствения продукт, като на този състав като лекарствен продукт, и затова и аз виждам само една възможност – ако се направят тези съответни промени, за които говори и проф. Бояджиева, които обаче са, по-скоро имат юридически, медицински, ако щете, и етичен характер. Аз не съм специалист в тези области, но от чисто човешка гледна точка смятам, че е добре, ако се даде още една възможност на пациентите, още един шанс за подобряване на тяхното състояние, но искам изрично да подчертая, че това трябва да стане с много точно разписване в съответните нормативни документи, за …, по отношение на провежданото евентуално лечение, както и да се предотвратят евентуални претенции и обвинения към лекуващите лекари, тъй като знаете, че тези проблеми напоследък са много сериозни и въпросът е чисто нормативен. Иначе като човек аз смятам, че трябва да се даде този шанс.
- Провеждани са изследвания в различни авторитетни и независими един от друг научно-изследователски институти в Европа, а също български изследователи от Пловдив провеждат експериментални проучвания за токсичност на продукта. Заключенията на всички научни екипи е липсата на токсичност. Защо е важно това да се знае и може ли Антималигноцит да навреди?
- Съгласно тези изследвания не би трябвало да навреди. А изследванията са важни, тъй като при много други продукти, използвани за лечение на онкозаболяванията токсичните ефекти са толкова изразени, че в някои случаи компрометират лечението и стават причина дори за летални изходи. Така, че това е добро, че има доказателства, че препаратът не е токсичен. Но пак повтарям, че тези изследвания за да се стигне докрай, трябва да се проведат съгласно съвременните изисквания по отношение определяне на остра, на хронична токсичност и мен ми е трудно, аз Ви казах – аз съм технолог, аз см фармацевт, но категорично смятам, че трябва да се проведат в съответствие със сега съществуващите нормативни документи. Те са провеждани от различни специалисти, да резултатите са положителни, но в крайна сметка трябва да има едно сериозно изследване за да може да стане, за да бъдем сигурни, че в крайна сметка това, което се предлага няма да вреди, защото знаете, че най –важното за едно лекарство е не толкова да лекува, колкото да не вреди.
- Опитите в три утвърдени институти на Европа показват, че въпреки увеличаване на дозите, не се достигнало до определяне на средната летална доза. Искам като специалист да Ви питам какво означава този факт?
- Това би означавало, че препаратът не е токсичен. Но пак Ви казвам – много важно е къде са проведени и при какви условия и какво включа експеримента. За мен това е най-важното. А това, че не са достигнали средните летални дози е добре. Което показва, че препаратът би имал една добра поносимост.
- Запомнила съм едни думи на г-н Продан Христов, който казва: „Смятам, че няма никаква солидарност на здравите с болните”. Тук трябва да споменем, че почти всички починали от рак преминават през терминален стадий, който е свързан с огромни страдания. Мислите ли, че българското общество и институции ще издържат този тест по хуманност и цивилизованост, наречен състрадателно лечение?
- Трудно ми е да Ви кажа. Лично аз съм за това, но как биха реагирали съответните институции и какви други съображения биха имали, не мога да Ви кажа. Много важно е становището на лекарското съсловие, тъй като те са тези, които контактуват с болни и биха имали след това проблеми. Аз затова Ви казах, че въпросът е юридически, и медицински, но и етичен, така че трябва да се намери един точен баланс между тези три неща. По принцип би трябвало да се дава на хора, които особено са в един краен стадий на развитие на болестта да имат още една възможност, но трябва много, много, много точно да се регламентират условията.
- Това беше проф. Николай Ламбов, декАн на фармацевтичния факултет. Благодаря Ви.
- И аз Ви благодаря.

Да си призная, не знам дали г-жа Бучинска е чела цялото становище на проф. Бояджиева дадено на 04.01.2012г., или цитира САМО извадката от сайта на сдружението (който вече не съществува), публикувана на 07.02.2012г. Ще се опитам да установя това, защото ВЕЧЕ има горчив опит с такива становища.
А какво разбира г-жа Бучинска под "лицензирани" неразрешени за употреба лекарства - и аз не разбрах!
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~

Потребители благодарили на автора KOMEHTATOPKA за мнението (общо 2):
nenko70vessy72

Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Мнениеот katia61 » 20 Ноември 2012, 08:42:42

Това е ИСТИНАТА - а не вашата, която така упорито защитавате и се опитвате да внушите на хората.
А защо го правите вие си знаете.Интересно защо не публикува и разказа на Галина Павлова, щом тя самата разказва за своя здравослове проблем-по скоро за липсващ вече такъв. Май не ви изнася!!??Тя не "СМЯТА" а е излекувана с Антималигноцит. Но вас истината, че Антималигноцит лекува не ви интересува, вашата цел е оплюване.
И не са някакви "бумаги", А ДОКУМЕНТАЦИЯ, удостоверяваща истината за Антималигноцит, с която сериозно и отговорно са се запознали и за която пишат, проф. Бояджиева и проф. Ламбов. Естествено, че го има и го е чела цялото, но дори и ИЗВАДКА говори достатъчно -"ИНОВАЦИЯ, КОЯТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПОДКРЕПЕНА"..

Дано се спрете вече!
katia61
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vessy72 » 11 Декември 2012, 23:38:29

'Що ли изобщо си правя труда да отговарям след поредния плитко-пропаганден пост в стил каталожна търговия, ама нейсе! Реших, че е уместно да попривлека вниманието на г-жа katia61 върху някои натрапчиви подробности, произтичащи от вълнението и покрай поредното предаване, посветено на тук обсъждания илач и водено от г-жа Любима Бучинска. Та:
katia61 написа:Интересно защо не публикува и разказа на Галина Павлова, щом тя самата разказва за своя здравослове проблем-по скоро за липсващ вече такъв. Май не ви изнася!!??Тя не "СМЯТА" а е излекувана с Антималигноцит.

Съжалявам, че навлизам в подробностите около заболяването на Галина Павлова, но си позволявам да го направя единствено, защото самата тя ги сподели публично в началото на миналата година... Та, katia61, след като търсиш сметка на KOMEHTATOPKA защо не била публикувала разказа на г-жа Павлова, защо не се запита защо самата г-жа Галина Павлова пропусна да спомене в същия свой разказ, че
Lekarite izvadiha tumora zaedno sas edno, za men skapo rebro ( i 4asti ot gornoto i dolnoto rebra)
(*цитатът е дословно копиран от публично Фейсбук изказване на самата г-жа Павлова)

Е, katia61, при тези обстоятелства, лично споделени от г-жа Павлова, не звучи много убедително твърдението ти, че именно илачът е изиграл основната роля в излекуването и, нали?

Относно твърдението ти че:
katia61 написа:И не са някакви "бумаги", А ДОКУМЕНТАЦИЯ, удостоверяваща истината за Антималигноцит, с която сериозно и отговорно са се запознали и за която пишат, проф. Бояджиева и проф. Ламбов. Естествено, че го има и го е чела цялото, но дори и ИЗВАДКА говори достатъчно -"ИНОВАЦИЯ, КОЯТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПОДКРЕПЕНА".

Хм... Не мога да имам и най-малка представа какво е било представено като четиво както на проф. Бояджиева, така и на проф. Ламбов, но ми направиха силно впечатление неколкократно повторените от проф. Ламбов думи и призиви:

Наблюденията обаче, за съжаление, в никакъв случай не могат да се считат за клинични изпитвания, тъй като не са проведени в съответствие с изискванията и които пък, особено при препарати за онкоболни, са изключително строги.
...
Но пак повтарям, че тези изследвания за да се стигне докрай, трябва да се проведат съгласно съвременните изисквания по отношение определяне на остра, на хронична токсичност и мен ми е трудно, аз Ви казах – аз съм технолог, аз см фармацевт, но категорично смятам, че трябва да се проведат в съответствие със сега съществуващите нормативни документи.
...
Но пак Ви казвам – много важно е къде са проведени и при какви условия и какво включа експеримента. За мен това е най-важното.

Тези думи на проф. Ламбов поразително напомнят думите на доц. Людмил Пейчев (безсрамно и умишлено премахнати от развяваното от katia61 преди време негово становище):
На базата на подробната документация за Антималигноцит, която надвишава 1000 страници, препоръчам да се проведат нови клинични проучвания в съответствие с Българското и Европейско законодателство за изпитване на противотуморния му ефект. Считам, че “Антималигноцит” има потенциални възможности да подкрепи много от авторските претенции на създателя му, но е необходимо да се прецизират реалните възможности на продукта по отношение диагноза, стадий на туморния процес, локализация, дозировка и курсове на лечение при хора.

И пак: всички спекулации и спорове ще са излишни тогава, когато илачът премине съвременни клинични изпитвания! Именно както настояват и доц. Пейчев, и проф. Ламбов, и "нашият лагер" (при това твърде отдавна!) Стига да има воля за това, а не само стремеж към реклама, n'est-ce pas?

Потребители благодарили на автора vessy72 за мнението (общо 2):
KOMEHTATOPKAnenko70

Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот katia61 » 13 Декември 2012, 10:13:58

Първо разбери какви са прогнозите на ОСТЕОСАРКОМ 4 СТЕПЕН, тогава пиши глупости, че операцията е изиграла ролята, а не Антимяалигноцит. За да бъда по точна, ОСТЕОСАРКОМ се "лекува" по точно може да се удължи живота при направени- химижтерапия предоперативно, операция и следоперативно, които при Галина не са правени, А ПРЕЗ АПРИЛ 2013г. ще направи 3г.Направено е предоперативно лечение с Антималигноцит, след което /почти 1г. по късно направена операция, а остеосаркома ако не се лекува до 7-8 мес. дава метастази в бял дроб, А В СЛУЧАЯ СЛЕД 1 год. такива липсват/ операция и отново Антималигноцит. Моля да се обърне внимание на факта какъв е бил тумора след лечение с Антималигноцит, преди операцията. И не е зле да попиташ онколог, въпреки че прекрасно го знаеш, дали операция на тумор ОСТЕОСАРКОМ 4 спепен може да излекува болния??!!
Та с две думи -пишеш пълни глупости....и спестяваш истината за този вид рак и че норвжките лекари също са видели тази промяна ...

Относно това какво казва проф.Ламбов е за да бъде разрешено като лекарство са необходими кл. изпитвания-нови, мяалко се отклони от темата за състрадателно. Има становище от него в което казва, че има доказателства, че не е токсично, както и кл. изпитвания при пациенти без алтернатива и е показало резултати и на основание на тях е добре да се използва при такива пациенти след съаответните зак. промени. Нормално е, след като са правени преди много години да не сэъоветстват на изискванията към днешна дата, но ТОВА НЕ ГО ПРАВИ, ЧЕ НЕ Е ЛЕКАРСТВО, ЧЕ НЕ ЛЕКУВА, ЧЕ Е ВРЕДНО И т.н.
За състрадателно лечение не са необходими, а и нови токсикологични изследвания има, както от доц. Пейчев, така и от НСС и през тази година също.

ВИЕ клеветите лекарството, че трови болните, че не е доказано, че е измама, че липсват кл. изследвания, А ТОВА СА ЛЪЖИ. И можеш ли да отговориш на какви пацишенти се правят кл. изпитания / които естествено са не доказани и вредни/, хората се подписват и експериментират върху тях, НЕЩО ВРЕДНО, ОТРОВИ И ТО НЕДОКАЗАНИ, НИТО ДОЗИ, НИТО СТРАНИЧНИ РЕАКЦИИ, НИЩО...а Антималигноцит, който е доказан, макар и преди години, безвредно, с лечебен ефект-пълно излекуване на пациенти с мес. живот, не може да се прилага състрадателно. ЗАЩО, какъв ти е проблема?
Искаше всички гледни точки имаш ги и пак не млъкваш, стана смешна с твоите мнения намерени из нета от недоброжелатели на лекарството. ИСТИНАТА СИ Е В ДОКУМЕНТАЦИЯ ,за която се произнесоха специалисти, които стоят с подписите си и с имената си. Премиера това искаше също- "СПЕЦИАЛИСТИТЕ ДА КАЖАТ, аз нямам нищо против".
Христов си е свършил работата, остава признанието и като иновация да бъде подкрепено от съответните институции, както казва проф. Бояджиева. През всичките години това сме искали, другото е търсене под вола теле и ценизъм.
Последна промяна katia61 на 13 Декември 2012, 13:19:56, променена общо 1 път
katia61
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nenko70 » 13 Декември 2012, 12:32:51

Ех, Почева, Почева, защо не си продаваш помадите, а пак опитваш да ръсиш мозък. :)
Не ти ли стана ясно, че на тази измама и дойде края? Куфарната ви търговийката умря. Дъртия шарлатанин се покри след предупрежденията от австрийските служби. На тази преклонна възраст едва ли му се разправя със следствия и съдилища. Кюта си с социалната пенсийка (няма друга защото няма нито един трудов ден в биографията си) и едва ли вече му е до вашата престъпна групичка. Даже и рекламното ви сайтче изчезна, което ме навежда на мисълта, че и тук сте били предупредени какво ви очаква, ако продължаваш с тази измама . Дамянов също те отсвири защото видя, че от теб полза няма. Опита се да те употреби като маша за да узакони мародерството си, в незаконното си медицинско заведение, над терминално болни хора, но и този номер не мина. То нямаше и как да мине на фона на идиотизмите, които опитваше да вкараш в народното събрание. Така че нещата приключиха, Почева.
Я по-добре кажи върви ли бизнеса с помадите за разкрасяване. Тестваш ли ги върху себе си и ако е така дай да видим дали има резултат. :) :) :)
Или това е поредната измама с която се занимаваш вместо да си намериш някоя почтена работа. Явно е тежко да си шивачка и затова от години се чудиш как да изкарваш по-лесно парички от нетрудови доходи.
Не хранете форумните тролове!

http://nenko70.blogspot.com/
Мои снимки в Panoramio

Изображение
Аватар
nenko70
Редовен писач
Редовен писач

Статии: 1
Благодарил: 37 пъти
Благодарено: 9 пъти

Мнениеот katia61 » 13 Декември 2012, 13:52:38

Както винаги на Ненко свободните съчинения. Напиши нещо ново, това се изтърка.
katia61
Роден писач
Роден писач

Мнениеот olga » 13 Декември 2012, 14:45:27

Няма ли да заключите вече тая тема?! Срамота е!
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот nenko70 » 13 Декември 2012, 15:03:24

katia61 написа:Както винаги на Ненко свободните съчинения. Напиши нещо ново, това се изтърка.

И какво стана с рекламния ви сайт, Почева, щом това са свободни съчинения?
Първо от сайта изчезнаха всички файлове наречени "документация" след като специалисти в областта започнаха да коментират небивалиците в тях. На същия този сайт се мъдреше манипулираното писмо на доцент Пейчев. Там бяха обявявани и сметките на мародера Продан, чрез които наивните жертви превеждаха пари на измамника.
След като бяха сезирани отговорните органи тези сметки изчезнаха, а сега изчезна и самия сайт.
И вярно е срамота да се използват отчаяни от тежката диагноза рак хора, като се върти бизнес продавайки им измамна надежда. И това, че някой опитва да прикрива този мръсен бизнес под формата на "състрадателно лечение" не променя неговата гнусна същност.
Не хранете форумните тролове!

http://nenko70.blogspot.com/
Мои снимки в Panoramio

Изображение
Аватар
nenko70
Редовен писач
Редовен писач

Статии: 1
Благодарил: 37 пъти
Благодарено: 9 пъти

Мнениеот olga » 13 Декември 2012, 15:35:21

Ненко, не хранете форумните тролове! :)
Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 13 Декември 2012, 22:41:11

Olga,
Напълно съм съгласна с Вас, че не бива да се хранят форумните тролове!

Да, съгласна съм, за всеки друг, но не и когато става въпрос за г-жа Katia61! Защото ако темата беше заключена преди три години (както мнозина предлагаха, впрочем), тази госпожа щеше да продължи да „цвъка” интернет пространството с дълбокомислените си съждения, медиите да се надпреварват да я канят за „събеседник по желание”, рекламата на илача щеше да се върти на бързи обороти и наивни пациенти да търсят нейните услугите за да се доберат до заветните шишенца.
Е, все пак тази тема (и заключената) свърши доста работа за изясняване истината по този казус. ( Естествено, за тези които проявяват желание да я научат. Видяхме, че хора като г-жа Любима Бучинска нямат такова желание!)

Фактът, че изявите на госпожата са сведени САМО до спорадични бележки из контролирани от нея fB-групи не е за пренебрегване. Аз, разбира се, не смятам, че тя ще се спре. Съдя по тия нейни писаници:
Катя Почева
Здравейте!
Знаете, че преди вече 3г. премиера даде политическа подкрепа за решаване казуса с Антималигноцит..Смениха се няколко здравни министри, като единствено с Нанев нещата вървяха. Следваше поправка в закона която дава право с такива продукти за състрадзателно лечение, Но не се гласува с мнозинство, ОБЕЩАХА ДА ВЛЕЗНЕ ТЕКСТА ОТНОВО И ЧЕ ВЪПРОСА ЩЕ СЕ РЕШИ, предстои да се разглежда закона, текста е внесен, НО НЕЩО СЕ ОСЛУШВАТ ОТНОВО.
НЕЗНАМ КАКВО ДА КАЖА и какво да правим??!! МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ!!

Катя Почева
Продан Христов ще навърши 89г. само след два
месеца, ЩЕ ЗАГУБИМ ЕДНО ОТКРИТИЕ ОТ БЕЗХАБЕРИЕ...

Катя Почева
Постоянно ни уверяваха да не се притесняваме, че ще РЕШИМ ВЪПРОСА за състрадателно лечение, а не става въпрос само за Антималигноцит има много други методи, които биха помогнали на болните..

Катя Почева
ГЕРБ в лицето на г-н Борисов се ангажира да се разреши лекарството в нашите болници...за жалост нищо не се случи вече 3г.ЖАЛКА ИСТОРИЯ, на път сме да зяагубим ОТКРИТИЕТО НА 20 век-отново от БЪЛГАРИН, но този прът касаещ живота ни. ПАК СПИМ, НЕЩО НЕ ПРАВИМ. Ако имате идея, аз съм готова да я осъществим. Обещават , не отказват, но и нищо не се случва, а Христов е на 89г. вече.СЪБУДЕТЕ СЕ БЪЛГАРИ!!!

Катя Почева
Нито се случва, нито отказват..незнам какво да кажа, просто отлагат във времето, но защо и до кога ............Не се отказваме обаче. В същото време в Страсбург се водят дело от 10 човека поради факт, че се отказва лечение с подобни продукти като състрадателно лечение в БГ., въпреки че има евр. директива. В много евр. страни има такова лечение, за което у нас са необходими законодателни промени-всъщност за тях мотаят, НЕ ОТКАЗВАТ /а нямат и право/ но и няма действия...

Катя Почева
.На 3.12.Продан Христов навърши 89г...на път сме да затрием това ОТКРИТИЕ което касае човешки животи, включително и нашия, защого никой не е застрахован от болестта рак. Дано Бог му даде здраве и дълголетие, за да види трудът си на живота реализиран.
За съжаление българинът е готов да умре, да загуби и децата си, НО ДА СТОИ КРОТКО И МИРНО И ДА НЕ СЕ БОРИ..ЖАЛКА ИСТОРИЯ!
Управляващите обещаха решаване на проблема само месеци след каато бяха избрани, но до днес само обещания без реален резултат...
НО КЪДЕ СМЕ НИЕ? КАКВО ПРАВИМ??!!

Тези, които са следили темата ще забележат колко неистини има в нейните думи. Последната е за делото в Страсбург по жалби 47039/11 и 358/12 . Ами по делото ВЕЧЕ има решение от 13 ноември 2012 г. Е, ищците могат да обжалват решението до 3 месеца, но госпожата ДОРИ това не казва.

Наистина, ако аудиторията не желае да чете тази тема аз ще спра да пиша ТУК , но няма да оставя госпожата да си развява коня за сметка на болни и нещастни хора!
Последна промяна KOMEHTATOPKA на 13 Декември 2012, 22:46:48, променена общо 1 път
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~

Потребители благодарили на автора KOMEHTATOPKA за мнението (общо 3):
nenko70velingradvessy72
Рейтинг: 13%

Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Мнениеот olga » 13 Декември 2012, 22:44:58

Мисълта ми е, че ако вие спрете да пишете, и тя ще спре. Като няма кой да и отговаря на глупостите. А иначе сте свършили добра работа.

Потребители благодарили на автора olga за мнението (общо 3):
nenko70KOMEHTATOPKAvessy72
Рейтинг: 13%

Аватар
olga
Златен писач
Златен писач

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 13 Декември 2012, 23:18:24

Olga,
С най-голямо удоволствие аз бих спряла да пиша, защото това ми коства много лично време. Но не мога да търпя, когато някой най-нагло манипулира хората и аз да си казвам „Щом има наивници – ами да ги подмамва! Какво ме засяга това?”

Лично мен писаниците на Katia61 ме стимулират да ги проверявам за степен на истинност. Именно такива думи като тия, че от ЕМЕА били потвърдили, че Антималигноцит НЕ СЕ регистрира в Лондон, а у нас накараха мен и други хора да проверим това твърдение (което се оказа НЕВЯРНО); проверката на твърдението, че „много добре били работили с бившия здравен министър Нанев” ме доведе до дело, заведено от бай Продан срещу здравно министерство (сигурно за добра съвместна работа?); сега, след проверка, разбрах за делото в Страсбург. Та нека Katia61 си пише – аз ще проверявам нейните думи и още истини ще излязат наяве!

Сега мисля да проверя КАКВИ документи са предали на проф. Бояджиева и проф. Ламбов и ТОЧНО какви становища са дали те.
Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~

Потребители благодарили на автора KOMEHTATOPKA за мнението:
Antonia
Рейтинг: 4%

Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща