• Advertisement

Цитати - гатанка

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Цитати - гатанка

Мнениеот itzo » 26 Февруари 2018, 07:45:49

ivo75 написа:...завинаги остана в съзнанието ми факта, че един Р. ми отвори очите за първия куплет на "Аз съм българче"....

Мда, помня го тоя конфузен за всичкото патриоти момент. Тогава Веждито май каза нещо от сорта "абе аз ще ви го изрецитирам, ама кой ли ще ми повярва, че съм българче..."
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 221 пъти

Мнениеот ivo75 » 26 Февруари 2018, 11:16:30

itzo написа:
ivo75 написа:...завинаги остана в съзнанието ми факта, че един Р. ми отвори очите за първия куплет на "Аз съм българче"....

Мда, помня го тоя конфузен за всичкото патриоти момент..."

За всичкото патриоти не отговарям, но аз бях разочарован, от себе си, от учителката ми по литература...Днес е само един спомен, на фона от камарата разочарования от българите, като някакво цяло, което може и да може да е народ, ама не иска.
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 196 пъти

Мнениеот ivo75 » 26 Февруари 2018, 14:41:53

Когато прегреят албанските реотани...

Борисов е Меркел на Балканите!
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 27 Февруари 2018, 06:35:00

ivo75 написа:Когато прегреят албанските реотани...

Борисов е Меркел на Балканите!

Хъ - хъ - хъ , едва ли е станал точно г-жа Меркел. По скоро бих цитирал един мой предишен пост, че Мути и леко да приклекне, нашият тича през глава с две гърнета да отговори на височайшата понуда. :mrgreen:

Същото и с "балканските" напъни. От цялата работа най-много да разселят още ибрици по Балканите и да дозатрият или окончанелно изгонят и малкото останало нормално население по Албания, Косово и Македония.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот gencho » 27 Февруари 2018, 13:15:57

"Имигранти от малцинствата развалят имиджа на България ... в Германия"

Този дето го е казал ме изненада. Още повече ме изненада на какви места му дадоха трибуна.
Аватар
gencho
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот rikiking » 28 Февруари 2018, 06:34:46

gencho написа:"Имигранти от малцинствата развалят имиджа на България ... в Германия"

Този дето го е казал ме изненада. Още повече ме изненада на какви места му дадоха трибуна.

https://www.dnevnik.bg/intervju/2018/02 ... imidja_na/
Имигранти от малцинствата развалят имиджа на България, каза почетен консул в Германия
Има данни, че цели 80% от българските граждани, които пристигат в Германия с цел да работят, са турскоговорящи представители на ромското малцинство. Много от тях не могат нито да четат, нито да пишат, говорят лошо български, нямат никакви познания по немски език, но успяват някак да дойдат в Германия....
....Голяма част от тези хора не само нямат никакво образование, но и не се придържат към правилата на играта, към общоприетите норми на поведение. Тоест - отказват да се интегрират, което неминуемо създава проблеми - не само в България, но и тук в Германия....
...в много от случаите става дума за хора, които просто не желаят за бъдат интегрирани. В тази връзка ще цитирам една наистина смущаваща статистика: според изследване на фондация "Бертелсман", над 40% от турците в Германия не желаят да се интегрират в страната, в която живеят вече от второ, дори трето поколение..

==================================

Много точно и ясно го е казал човекът. Самата истина е , така че не виждам никаква причина за чудене. Тия ислямизирани мангусти са всичко друго, но не и българи, нито пък европейци. Просто са се докопали до български паспорти по стечение на обстоятелствата и поради безотговорността на управниците.

От друга страна, дано всичките си ги приберат на хранилка в Германия и им дадат немски паспорти по най-бързия начин, че напоследък в България нацията съвсем се циганизира. Като излезеш на улицита вече нормален бял българин почти не можеш да видиш.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
Митака ФУ
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 1 Март 2018, 09:31:04

Ей не спряха да се подиграват! Станете вие милионери, като сте толкова оШфорени :mrgreen:

Как ще прецени Гинка дали един трафопост трябва да бъде сменен, като тя не знае какво е трафопост?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1185 пъти

Мнениеот itzo » 2 Март 2018, 07:07:17

zlateto написа:...Станете вие милионери, като сте толкова оШфорени :mrgreen: ...

А вуйчо владика откъде? ;-)

Пазарджик отвръща на удара:

От лидера на една политическа сила беше зададен въпросът как може Гинка от Пазарджик на 43 години да си купи ЧЕЗ. Мога ли и аз да върна въпрос в същия стил: А как може млада дама от село Крушовица на 28 години да си купи "Техноимпекс"?
Последна промяна itzo на 2 Март 2018, 08:07:43, променена общо 1 път
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 2 Март 2018, 08:04:35

В страната на Гинките, Калинките, Детето чудо, КОЙ възможностите са неограничени ...

... току-що завършил студент от Белене на 26 години си купи „Кремиковци“.

... третокурсник по право от Пазарджик на 21 години оглави пристанище „Варна“.

... трима младежи от Стара Загора – на 20, 21 и 24 години си купиха Дипломатическия клуб в Бояна.

... младеж от Разград на 28 години си купи „Каолин“.

... младеж с рода от Сирищник на 27 години си купи петзвезден СПА хотел.

... бедняк от преградията на Никозия на 42 години си купи ски съоръженията в Банско и на Витоша.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 4 Март 2018, 21:03:00

... ццц дойде, благослови и си тръгна огорчен ...

Много ме огорчи, че в официалната риторика на представителите на държавата наравно с Русия същата роля се оказва, че са играли Полша, Литва, Финландия. Никаква политкоректност не може да оправдае лъжлива историческа интерпретация.
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo75 » 4 Март 2018, 21:24:55

zlateto написа:... ццц дойде, благослови и си тръгна огорчен ...

Много ме огорчи, че в официалната риторика на представителите на държавата наравно с Русия същата роля се оказва, че са играли Полша, Литва, Финландия. Никаква политкоректност не може да оправдае лъжлива историческа интерпретация.

Според патриарха става дума за полкове на руската гвардия, позиционирани в Полша и Финландия.

...което всАщност си е така. Аз лично не си спомням да съм прочел някъде, че Финландия или Полша са обявили война на Турция, воювали ли са, като представители на Полша и Финландия заедно с Русия във войната срещу Османската империя, участвали ли са в преговорите в Сан Стефано или поне в Берлинския конгрес, като Полша и Финландия...Ако има такива исторически данни е хубаво да се запознае широката общественост с тях. Иначе си е кука ....на крива бука. Или иначе казано, как робът пише собствената си история....поРобски
Последна промяна ivo75 на 4 Март 2018, 23:58:26, променена общо 1 път
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 4 Март 2018, 22:00:30

А кога официалните лица са упоменавали финландци, поляци и прочее, пропуснал съм? Президентът се измъкна малко йезуитски, "вечна признателност към воините на Цар- Освободител", ама това не се брои. В смисъл, че не е благодарил персонално на Владимир Владимирович за освобождението не се брои ;-)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 4 Март 2018, 22:35:55

Без да искам да засегна когото и да било искам да отбележа, че ако не бяха рашките сега щяхме да носим фесове и да се кланяме на Аллах и неговя Пророк.
Което обаче по никакъв начин не ни задължава да се чувстваме част от някаква Задунайская губерния или да имаме зависимости от разни нещастни комунисти, кагебисти, антихристи, джуджета итн. :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 4 Март 2018, 23:44:18

rikiking написа:Без да искам да засегна когото и да било искам да отбележа, че ако не бяха рашките сега щяхме да носим фесове и да се кланяме на Аллах и неговя Пророк.
Което обаче по никакъв начин не ни задължава да се чувстваме част от някаква Задунайская губерния или да имаме зависимости от разни нещастни комунисти, кагебисти, антихристи, джуджета итн. :mrgreen:

Не съм си и помислял, че може да сме на едно мнение...То сигурно и не сме съвсем, но считай, че съм ти лайкнал коментаро :thumbleft:
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 9 Март 2018, 13:43:38

Според мен българските социалисти не съществуват, откакто България пое председателството на Съвета на Европейския съюз, защото Бойко е най-успешният шеф в Европа. Единственият начин да се покажат е да говорят за Бойко и какво прави Бойко.
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум