• Advertisement

Цитати - гатанка

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Цитати - гатанка

Мнениеот k_mihailov » 17 Октомври 2012, 21:48:22

Неизправностите в правителствения еърбъс могат да се поправят и с тиксо. В това се убедиха президентът Росен Плевнелиев, министрите Лиляна Павлова и Ивайло Московски, представители на бизнеса и журналисти. Всички те станаха свидетели на спешни ремонтни работи преди излитането на българската делегация, водена от държавния глава на официално посещение във Виена. Сребристо тиксо и няколко минути търпение от страна на персонала в самолета решиха проблема с падащо табло над главата на един от бизнесмените, придружаващи президента. Капакът придържаше маските, които падат в случай на разхерметизация на машината. Ако таблото не бе залепено, уредът щеше да виси в самолета през целия полет.
Пътуването на президента бе само дни след като премиерът Б. Б. обяви, че закупеният на многократно по-висока цена от предходния кабинет самолет е под всякаква критика. Министър-председателят дори си носел масичка, за да не се разлива кафето му. Експремиерът Станишев тогава контрира: "Като не му харесва, да не го ползва".
Аватар
k_mihailov
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот velingrad » 18 Октомври 2012, 16:58:43

Поскарах се малко на държавите, които само искат пари от Германия, а в същото време не си привеждат бюджетите и дефицитите в съответствие с Маастрихтските критерии.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот vessy72 » 28 Октомври 2012, 12:45:33

Аз се радвам, че – колкото и непрофесионално да звучи за някои икономисти, втора поредна година правителството не планира данъчните приходи на база на формули по БВП, а по друга система на планиране, която е доста по-консервативна и която гарантира, както, между другото, ще се случи и за 2012 г., тези приходи наистина да бъдат изпълнени. Защото за бюджета не е толкова важно колко точно ще е ръстът на БВП. Важно е да се изпълни неговата приходна и неговата разходна част най-вече, тъй като тя... планирайки тя се случва. И в този смисъл, „Бюджет 2013 година” има планирани в повече разходи. Естествено, те се базират на повече приходи, тъй като всички знаят, че и дефицитът за 2013 г. е в рамките на този за 2012, а именно около 1,3 от БВП или около 1,3 милиарда. Така че разходната част на бюджета е важна.

Така че мен ще ме забравите, магистралите и мостовете ще си останат
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот velingrad » 1 Ноември 2012, 21:16:56

Всичко, което трябва, сме предприели. Това, което мога да направя като призив към тези млади момчета и момичета, които излизат извън страната и смятат, че могат да осъществят трафик или престъпна дейност, или да източват пари с фалшиви кредитни карти, е да знаят, че законодателството във всяка една от държавите, които посещават, е много по-строго, отколкото в България.

Ако в България можем да кажем, че сме оазис на организираната престъпност или на лица, които се занимават с престъпна дейност, в чужбина нещата са коренно различни”, обяви...

...нЕмам думи (освен тези), нЕма дъно, нЕма такава държава, нЕма такъв министър- Бегайте деца!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 1 Ноември 2012, 23:08:01

Кой е по-по-най-Speedy ?

Ако учителката по математика е тук може да сметне, че съм около 29 пъти по-бърз от Станишев.

Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 111 пъти

Мнениеот velingrad » 10 Ноември 2012, 11:23:09

"Нашите министри и кметове са предимно млади хора, завършили навън, с по няколко езика, много добри експерти са, заедно с мен знаем по два-три езика"
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот didona » 10 Ноември 2012, 22:09:45

velingrad написа:
"Нашите министри и кметове са предимно млади хора, завършили навън, с по няколко езика, много добри експерти са, заедно с мен знаем по два-три езика"

Това не съм го слушала на живо и ми е интересно дали е казано с присъщия за Тато хумор или съвсем сериозно
Аватар
didona
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот vessy72 » 11 Ноември 2012, 22:42:45

Тя всяка година затваря и досега не е затворила. Защото не е затворила, затова не ме смущава. Всяка година ги слушам, че затварят обсерваторията. Вие не го ли пишете всяка година. Питам ви – затворила ли е досега

...
От една непазарна икономика 20 години по-късно ние се ползваме с добро име и репутация по света и той иска да работи и да прави бизнес с нас. Нека да имаме самочувствие. Имаме нужда от по-голямо самочувствие. Ние успяваме, ние сме на прав път, ние се развиваме. Вижте Банско - къде беше то преди 20 години и къде е сега. Това е и за държавата
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vessy72 » 13 Ноември 2012, 01:01:16

В коя страна на чудесата сме се родили???
Венета Марковска е заместник-председател на Върховния административен съд (ВАС), ако погледнем – обемът работа и компетентността й като зам.-председател на ВАС е много по-голяма и много повече вреди могат да настъпят след нейни решения от дейността й като зам.-председател на ВАС, отколкото като конституционен съдия.

...
Тогава е бил още гадже със сегашната си съпруга, през 1983
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vessy72 » 16 Ноември 2012, 23:33:57

Този цитат просто изби рибата, пардон мечката:
Трябва да имате система, след като ги забраняваме по този начин, където има нападнати животни, система - веднага да бъдат платени на хората и най-вече да им се осигури веднага спокойствие с отстрела на това животно, защото то, като напада крава или овца, ако свари и сам човек, ще го нападне и него
...
Мечката е сигурно, че ако те гони, ще те хване
...
Електропастири – добре, но те не могат да обхванат цялата територия на хората. Аз ще гласувам „за” приемането на тази точка, но все пак много внимателни бъдете, бдителни с тези проблемни животни. Хората там си живеят и ако трябва да избираш между мечка и човек, все пак… Дори не става въпрос за избор
...
Много обичам животните, това нашите гори да са пълни с мечки, вълци, лисици, елени, сърни, глигани – това е прекрасно, това е жива природа. Все пак и за хората да се внимава в тези високопланински места и за техния поминък, защото за тях овчицата или агнето или кравичката не е по-малоценна отколкото за нас мечката. От мечка скриване няма, нито можеш на високо да се качиш, нито да избягаш, тя се движи с 56-57 км в час
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ysmivka » 17 Ноември 2012, 20:19:52

Изображение
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 351 пъти

Мнениеот velingrad » 7 Декември 2012, 20:23:58

Искате да изкарате, че ние сме направили България бедна за управление три години, а всъщност СТЕ бедни открай време заради дългогодишното управление на БСП. А София е напред, защото аз бях кмет и 75% от инвестициите идваха тук”

Едни сте, други СМЕ...
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот velingrad » 9 Декември 2012, 12:45:46

Цветан Цветанов е мой приятел и е сред хората, които боготворя и са пример за мен. За мен той е най-честният човек, когото съм срещал. Той ме накара да повярвам, че България може да се пооправи и че има свестни хора в политиката

WTF?
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот vessy72 » 9 Декември 2012, 20:39:43

Ако има убиец на СДС, той се казва Иван Костов. Той е като като частник – меркантилен

Потребители благодарили на автора vessy72 за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 7 Януари 2013, 21:48:05

"Хубаво, ще отиде до магистралата до морето, но ако има археология, ако има дюни, ако има атракции, тогава е истинският туризъм, това е истинската дестинация. И тогава като дойдат - и българите като отидат, и от чужбина като дойдат, ще кажат: Ей, тая държава върви по правилен път. Като отиде в Слънчев бряг да се напие с бира и уиски, той почва да я прави тази дестинация с друго разбиране. И като няма дюните, като няма природата, той друго не вижда"
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум