• Advertisement

България поема председателството на ЕС

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

България поема председателството на ЕС

Мнениеот rikiking » 1 Януари 2018, 12:22:48

Дами и Господа, Другарки и Другари, да е хаирлия Новата Илядо ... Сори Две Иляди и осемнадесета година !!! :mrgreen:

България поема ротационното председателство на ЕС

България официално поема ротационното председателство на Съвета на ЕС от 1 януари 2018 г. под мотото "Съединението прави силата". Девизът е свързан с българската история, но отразява и идеята за обединена и солидарна Европа.Българското председателство ще работи за "сигурна, стабилна и солидарна Европа", а трите основни послания са "консенсус, конкурентоспособност и кохезия".

We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 210 пъти
Благодарено: 396 пъти

Re: България поема председателството на ЕС

Мнениеот itzo » 1 Януари 2018, 12:40:41

Лиляна Павлова ще да го оправи, тоз Евросъюза :evil3:

Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 186 пъти

Мнениеот rikiking » 1 Януари 2018, 12:48:27

Добре коригирано и отбелязано. :thumbleft:

Обаче си се престарал със запетайката , щото пред и запетайка се не пише... :laughing6:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 1 Януари 2018, 12:59:45

Аз лично нищо не съм коригирал и отбелязвал, така си циркулира скрийншотът из е-пространството. Внучка на член на ЦК на БКП, дъщеря на университетски преподавател, отличничка от УНСС, доктор по икономика и министър от ненам си колко там години. Страх ме е даже и да си помисля за нивото на по- посредствените кадри :laughing6:
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 186 пъти

Мнениеот ivo75 » 1 Януари 2018, 14:12:39

itzo написа:Аз лично нищо не съм коригирал и отбелязвал, така си циркулира скрийншотът из е-пространството. Внучка на член на ЦК на БКП, дъщеря на университетски преподавател, отличничка от УНСС, доктор по икономика и министър от ненам си колко там години. Страх ме е даже и да си помисля за нивото на по- посредствените кадри :laughing6:

Ей, дайте и шанс на момата да покаже наистина, какво не може :mrgreen: . Оформил се е супер тийм, с външното недоразумение, съдебния акт на прокуратурата, и разбира се над всички Бат Боце Слънцето. Подозирам, че за нашето предЦедателство дълго време ще се говори. Ще ги смаем чуждоземците с незнание и неможене, гарнирано с неискане :mrgreen: .
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 165 пъти

Мнениеот zlateto » 1 Януари 2018, 15:16:03

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 129 пъти
Благодарено: 1137 пъти

Мнениеот rikiking » 1 Януари 2018, 22:39:56

Сайт на българското предеседателство на ЕС.

http://www.eu2018bg.bg
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 2 Януари 2018, 00:28:36

. Бг-екзитът вече се е случил. Преди около десетина години българите започнаха да се отказват от стремежа да следват и достигнат по-напредналите народи. Това написа във фейсбук карикатуристът Христо Комарницки.

Най-тарикатите от тях решиха, че е по-добре да го направят индивидуално, премествайки се физически. Останалите се вкопчиха в ненадминатата Оникалност и Ентелегентност на българския народ, полегнаха в сладкия бутафорен спомен за славното Минало, гарниран с уюта на соц- носталгията. Отказът от полагането на усилия закономерно дойде с добрия бат'Коледа за ежедневна употреба, който щедро раздава всичко необходимо казва още той.

А Западът ставаше все по-лош, загниващ и пропаднал, досущ като в доброто старо време на „Работническо дело”.

Така България се превърна в остров на агресивната алчна посредственост и простащина, тъмна дупка в покрайнините на Империите. Тук не важат универсалните правила, ценности и добродетели. Ако решиш да живееш почтено, се превръщаш в аутсайдер, обект на насмешки и подигравки. Стана престижно и гаранция за успех да си невъзпитан, невеж, неук, дори неграмотен, обобщава карикатуристът.

До къде, мислите, ще ви доведе всичко това?, пита Комарницки..
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот VaskoLeon » 2 Януари 2018, 22:19:57

ivo75 написа:Оформил се е супер тийм, с външното недоразумение, съдебния акт на прокуратурата, и разбира се над всички Бат Боце Слънцето.

Знаем, че вие бившите комуненца си аресвате Курнелия! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И че Боко не ви е дал поне един цял мандат да изкарате в управлението. СерГейчо стана евродепутат.
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот ivo75 » 2 Януари 2018, 22:58:39

VaskoLeon написа:
ivo75 написа:Оформил се е супер тийм, с външното недоразумение, съдебния акт на прокуратурата, и разбира се над всички Бат Боце Слънцето.

Знаем, че вие бившите комуненца си аресвате Курнелия! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И че Боко не ви е дал поне един цял мандат да изкарате в управлението. СерГейчо стана евродепутат.

VaskoLevski, брадчед, пак ли ръсиш мозък :mrgreen: ? Недей така, при теб тоз артикул е дефицитна стока...Чакам първо Боце да изкара пълен мандат, па после ще видим, на кой дава, какво дава и къде си ти в цялото уравнение. По повод Корнелия, дори ти си ми по-симпатичен ;-) . И виж там разберете се, един разправя няма бивши комунисти, теб се някакви бивши комунисти те преследват :mrgreen: .

Знам, че не ти е лесно, една глава, а вътре сте поне двама. Не се напъвай много да не си докараш нещо, че без твойта подкрепа, или руснаците ще загубят войната, или Тръмпи ще го импийчнат, или най-лошото Бат Боце няма да може да изкара мандата :mrgreen: Като казах мандата се сетих, че това правителство е пълно с толкова некъдърни безличности, че определено разполагат с качества, за да да изместят недоразумението Орешарски и неговата банда некадърници, от пиедестала най-вредно правителство на България за последните 30-на години....

П.П. Гледам написал съм недоразумението Орешарски, поправям се престъпника Орешарски...
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот VaskoLeon » 2 Януари 2018, 23:23:38

ivo75 написа:
VaskoLeon написа:

VaskoLevski, брадчед, пак ли ръсиш мозък :mrgreen: ?

Каканижев, ти да не си ромче, бре? :) :) :)

Брадчет ша викаш на събратята си от Факултето. :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот ivo75 » 3 Януари 2018, 19:19:28

VaskoLeon написа:
ivo75 написа:
VaskoLeon написа:

VaskoLevski, брадчед, пак ли ръсиш мозък :mrgreen: ?

Каканижев, ти да не си ромче, бре? :) :) :)

Брадчет ша викаш на събратята си от Факултето. :mrgreen: :mrgreen:

Аз те бъркам...,

velingrad те бърка:

VaskoLeon написа:
velingrad написа:И ти Васко, па и всички, които са "търсещи, но не намиращи": кое точно ти попречи, да отвориш страницата залинкната по-горе, та да погледнеш сам? Точно ти, който отдавна не си новобранец... Да ти се даде посоката, а ти да очаваш и бензина да ти се плати?!
Не ми се сърдете, че съм бил "неясен", "груб", че и всичко негативно, срещнало се извън пределите на България. Онази приказка, за вълка и вратът му обаче, явно сте забравили. Където и с каквото можем помагаме, но и личната инициатива е повече от желана.

Велинград, много ни бъркаш нас двамата с брадчеда! Ама нейсе, моят интернет е през стик, много бавен и аз също бих имал проблем да кириза дали е на немски или не! Щото ако е на английски нема нужда да си хабя интернето,клар?

estira те бърка

estira написа:Ще помоля Vasko Leon/Vasko Levski да реши от кой свои акаунт ще пише и да използва само него. В противен случай другият ще бъде незабавно изтрит. Изтрити ще бъдат и всички по-нататъшни мнения, неспазващи добрия тон. Няма нищо по-красиво от полемика, обоснована на факти, а не на обиди. Благодаря! ...

Само ти си знаеш, каква перзона си:

VaskoLeon написа:...Е и, ти като комунягите, като нямаш аргументи почваш със съмненията?

Не си първият, дето ме бърка с друга перзона! Ама дерзай с комсомолски плам ... :mrgreen:...

Едва ли ще разбереш, но вече ти е време да спреш да се излагаш, не ти отива...чудя се, на какво не ти отива? Това си си ти в цялата си прелест и възможности...
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот zlateto » 12 Януари 2018, 09:14:00

Открихме с "Отечество любезно, как хубаво си ти", сега някой да закрие ПреЦедателството и с "Боят настана, тупкат сърца ни, ето ги близо наще душмани." :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Писач без спирка
Писач без спирка

Статии: 1
Благодарил: 129 пъти
Благодарено: 1137 пъти

Мнениеот schachmatter » 12 Януари 2018, 11:56:59

zlateto написа:Открихме с "Отечество любезно, как хубаво си ти", сега някой да закрие ПреЦедателството и с "Боят настана, тупкат сърца ни, ето ги близо наще душмани." :mrgreen:

или "бял автобус /мерцедес ни преследва на площада" :mrgreen:
schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот ysmivka » 12 Януари 2018, 12:27:11

Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка