• Advertisement

Истанбулската Конвенция - акт за защита на жените и уязвимите или опит за диктат на едно патологично малцинство ?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Истанбулската Конвенция - акт за защита на жените и уязвимите или опит за диктат на едно патологично малцинство ?

Мнениеот ivo75 » 12 Февруари 2018, 18:29:09

bknf написа:...Иво, а какво е твоето разбиране за понятието gender - то има ли значение за България, и как би го превел (ти) - на български език?

bknf, тръпна в очакване, как е превода на руски :mrgreen: . Но, понеже питаш любезно(избягваш обаче да отговаряш на поставените конкретни въпроси към теб), ще ти отговоря, не съм лингвист. И ако си беше направил труда да прочетеш интервюто на проф. Киров(цялото, а също беше видял, и кой е автор на статията) и го беше разбрал, щеше да установиш, че бившият конституционен съдия се оплаква от превода извършен от министерството на външните работи и собственото си неучастие в него. Как и, от коя квота е бил конституционен съдия, даже нямам намерение да коментирам. Защо го пиша това ли? Защото първо проф. Киров твърди, че чужди граждани нямат право да коментират превода на български, не разбирали езика и цяла дирекция на МВнР за занимава само с такива преводи. По надолу твърди сам, че преводът е калпав, щото той не участвал. И за капак:
Смятате ли, че министър Захариева и министър Цачева не разбират за какво става дума? Защото непрекъснато ни убеждават, че Конвенцията касае само защитата от насилие над жени.

Достатъчно ги уважавам, за да смятам, че разбират....

Едва след този чистосърдечен въпрос и отговора на проф. се зачудих, Кой е тоЙ?
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 167 пъти

Re: Истанбулската Конвенция - акт за защита на жените и уязвимите или опит за диктат на едно патологично малцинство ?

Мнениеот bknf » 12 Февруари 2018, 21:51:12

ivo75 написа:
bknf написа:...Иво, а какво е твоето разбиране за понятието gender - то има ли значение за България, и как би го превел (ти) - на български език?

bknf, тръпна в очакване, как е превода на руски..

Ако някой ден немските (натовските) танкове минат на 9-ти май на парада в Москва самостоятелно - то може и там да се появи тая велика дума ;-). Oще не е дошло туй време.

ivo75 написа:Но, понеже питаш любезно, ще ти отговоря - не съм лингвист..

Да ама тука имаме еднo понятие, която e повторенo в Конвенцията около 20 пъти. Нещо, което което не e жена, не е и мъж - а нещо друго.

Не става дума в Конвенцията за жената, или за насилието около нея. A за джендър-а. Ти като някой, който разбира тая Конвенция, нейното значение и последици, би трябвало да знаеш значението на най-важното понятие там. Основата и смисъла на Конвенцията.

Че да разберем и ние, защо уж проблема за решаване трябвало да бъде домашното насилие над жената, а после става дума основно дума за джендър-а.
Последна промяна bknf на 13 Февруари 2018, 08:47:25, променена общо 1 път
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 241 пъти
Благодарено: 384 пъти

Мнениеот KOMEHTATOPKA » 12 Февруари 2018, 23:22:52

Qui quaerit, reperit
~~~~~~~~
Аватар
KOMEHTATOPKA
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 113 пъти

Мнениеот itzo » 13 Февруари 2018, 13:57:50

Отвреме-навреме в битката с джендъризма падат и collateral damages:

https://www.dnes.bg/obrazovanie/2018/02 ... eto.367862

Колко струва роклята на момченцето?

Авторката на изданието научи, че всъщност грешката е скандализирала обществото във връзка с настъпването на джендър идеологията, понеже пише момченце, което носи рокля.

"Дори не се бях сетила за това. Ама как може някой да си помисли такова нещо, ние нямаме нищо общо с такива джендър-мендър неща. Имам нормално семейство, съпруг и деца, ние сме доказани хора на образованието и истински християни. Дори не би ми хрумнало такова нещо", коментира Милкоева и се извини на всички родители и деца за допуснатата грешка, която категорично заяви, че не е злоумишлена.

A каква е истината? Ами един дявол знае, като се има предвид, че преди някой изобретателен местен борец с джендъризма, като наш Бвана Риккинг да си поиграе с фотошопа, в учебника изобщо не е ставало и дума за момченце:

Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 190 пъти

Мнениеот bknf » 13 Февруари 2018, 20:33:54

itzo написа:Отвреме-навреме в битката с джендъризма падат и collateral damages. Колко струва роклята на момченцето.. Авторката на изданието научи, че всъщност грешката е скандализирала обществото във връзка с настъпването на джендър идеологията, понеже пише момченце, което носи рокля. "Дори не се бях сетила за това. Ама как може някой да си помисли такова нещо, ние нямаме нищо общо с такива джендър-мендър неща. Имам нормално семейство, съпруг и деца, ние сме доказани хора на образованието и истински християни. Дори не би ми хрумнало такова нещо", коментира Милкоевa

И ти искаш да рекламираш тука - по тоя начин - това? Да не би да си носил и ти рокля, като си бил в тая възраст?
Kакво общо има темата за Конвенцията - с тия писания?
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 241 пъти
Благодарено: 384 пъти

Мнениеот itzo » 13 Февруари 2018, 20:53:33

bknf написа:...И ти искаш да рекламираш тука - по тоя начин - това? Да не би да си носил и ти рокля, като си бил в тая възраст?
Kакво общо има темата за Конвенцията - с тия писания?

На рисунката е Пебълс, другарю умник. Сещаш се, дъщерята на Фред Флинтстоун от рисувания филм. Какво очакваш да носи, ако не е тайна? Мислете малко с тия глави, дето не ви ги е дал Господ да си окачвате синия зъб за айфоня на тях,м@@мустара. На същото основание мога да те попитам какво общо имат немските танкове с конвенцията, не ли?
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 190 пъти

Мнениеот rikiking » 14 Февруари 2018, 19:58:32

Борисов: Приемаме Конвенцията само с пълен консенсус

ГЕРБ отегля ратификацията на Истанбулската конвенция :mrgreen:

.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 222 пъти
Благодарено: 410 пъти

Мнениеот ivo75 » 14 Февруари 2018, 22:59:34

rikiking написа:

.

Уф, най-сетне. Поздравям всички майки и бащи спасили децата си от джендеризма.
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Митака ФУ » 15 Февруари 2018, 15:00:07

ivo75 написа:
rikiking написа:

.

А, кога ли ще се поздравяваме с теб, за спасението от Костовизма, Бойковизма и Байганьовщината..?
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 45 пъти

Мнениеот ivo75 » 15 Февруари 2018, 15:32:09

Митака ФУ написа:
ivo75 написа:
rikiking написа:

.

А, кога ли ще се поздравяваме с теб, за спасението от Костовизма, Бойковизма и Байганьовщината..?

Вероятността да се оттървем от чалгата е по-голяма. Андрешко може да избяга от селото, но то е в него навсякъде. Изповядвам демократични и социални ценности, но с напредване на годините, все по-често си мисля, че масата очаква следващия поробител..
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот dido_73 » 18 Февруари 2018, 23:55:39

rikiking написа:Борисов: Приемаме Конвенцията само с пълен консенсус

Едва ли външният натиск над България за задължителното приемане на доброволната Истанбулска конвенция ще намалее. Едва ли НПО-тата ще се откажат от многомилионните бюджети. Нали точно те ще имат почти неограничена власт да решават казусите с насилие.

Няма да се изненадам, ако съставят скоро и една конвенция срещу ПТП-тата. Така де, имаш превенция, само ако имаш конвенция. Застраховката си е застраховка, но друго си е да има и една конвенция в колата, която да забранява ПТП.
dido_73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 4 пъти

Предишна

Назад към Общ форум