• Advertisement

плащане на визи когато си омъжена

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

плащане на визи когато си омъжена

Мнениеот Akten » 15 Септември 2012, 07:31:23

здравейте имам проблем наскоро склуцих брак с турски гражданин. тук се затруднявам при посещение при лекари защото ЕГН то ми е с по малко цифри а още не са ми издали ново ЕГН казват че най-рано след 6 месеца. освен това дочух че в продължение на 3 години трабва да плащаме визи за престоя ми тук. и това което най-много ме тревожи е че за да имам всички права тук трабва да се откажа от българското си гражданство и да стана турска гражданка няма ли начин а си запазя гражданството и правата в бг. съпруга ми не иска да губи турското си гражданство и аз не искам да губя своето няма възможност за двойно гражданство.извинете че пиша на латиница нямам бг клавиатура и не знам как да преведа буквите на бг.

red: vel...
Akten
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: plastane na vizi kogato si omajena

Мнениеот bknf » 15 Септември 2012, 10:18:46

За кирилицата, в горния десен ъгъл на страницата има линк, латиница- кирилица.
Относно другия проблем - вие двамата сега живеете в Турция, така ли ?
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 334 пъти

Мнениеот Akten » 15 Септември 2012, 10:37:34

DA JİVEEM V TURCİA
Akten
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 15 Септември 2012, 10:44:01

Правила за ползване - zaedno.de / zaedno.eu ("ZAEDNO")

6. Задължително е писането на кирилица (както теми така и заглавия). Тези, които нямат кирилица могат да използват вградената в страницата кирилизация (най-горе в дясно - синьо/червено квадратче с избрания език за писане). Освен това са предоставени и допълнителни езикови средства, непосредствено до нея. Инструкции за работа с наличните възможности за писане на кирилица можете да намерите в как да си инсталирате кирилица. Мнения на български език написани на латиница се приемат само ако модераторът/администраторът прецени, че темата и нейното съдържание е от голямо значение за форума. Мнения на друг език се приемат само ако темата го изисква. Потребителите които често нарушават тези правила може да бъдат официално предупредени. Моля, ценете труда на модераторите и не им отваряйте излишна работа.
УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК! Това е български форум.

Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 709 пъти

Re: плащане на визи когато си омъжена

Мнениеот bknf » 15 Септември 2012, 11:52:13

Според мен, най-доброто решение на тоя проблем е, да не живееш изобщо в Турция. Все пак ти си чужденката там, той си е местен.
Какви точно права има за тях, които за теб няма? Ти знаеш ли добре турски, какво е отношението на местните към теб?
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 334 пъти

Мнениеот neliya » 13 Юни 2014, 16:03:02

Akten написа:здравейте имам проблем наскоро склуцих брак с турски гражданин. тук се затруднявам при посещение при лекари защото ЕГН то ми е с по малко цифри а още не са ми издали ново ЕГН казват че най-рано след 6 месеца. освен това дочух че в продължение на 3 години трабва да плащаме визи за престоя ми тук. и това което най-много ме тревожи е че за да имам всички права тук трабва да се откажа от българското си гражданство и да стана турска гражданка няма ли начин а си запазя гражданството и правата в бг. съпруга ми не иска да губи турското си гражданство и аз не искам да губя своето няма възможност за двойно гражданство.извинете че пиша на латиница нямам бг клавиатура и не знам как да преведа буквите на бг.

можеш да имаш двойно гражданство да си и еднакво Българка и Туркиня това не е ЕГН ,което ти вадят в страната ,а това е кимлик на чужденеца с който можеш да ходиш на лекар фактически той не служи за нищо повече ,а и също да си откриеш банкова сметка за това служи този номер ,който за чужденците задължително започва с 99....докато не стане турски гражданин. Не може да са казали,че трябва да си само с турско гражданство и трябва да се лишиш от нашето. моя приятелка рускиня е с двойно гражданство също,а живее от 2002 гв Турция Анкара.Ще бъде абсолютна тъпня например както в моя случай имам син голям в България ,който живее с майка ми и аз ,за да го посетя в България след като придобия вече турско гражданство трябва да си вадя виза това е лишено от всякакъв разум и мисля че не е възможно за това поне не мога да ти дам повече ıнформация,но ще се интересувам това касае и мен пряко!
Аватар
neliya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот seli » 28 Юни 2014, 09:02:21

Akten написа:здравейте имам проблем наскоро склуцих брак с турски гражданин. тук се затруднявам при посещение при лекари защото ЕГН то ми е с по малко цифри а още не са ми издали ново ЕГН казват че най-рано след 6 месеца. освен това дочух че в продължение на 3 години трабва да плащаме визи за престоя ми тук. и това което най-много ме тревожи е че за да имам всички права тук трабва да се откажа от българското си гражданство и да стана турска гражданка няма ли начин а си запазя гражданството и правата в бг. съпруга ми не иска да губи турското си гражданство и аз не искам да губя своето няма възможност за двойно гражданство.извинете че пиша на латиница нямам бг клавиатура и не знам как да преведа буквите на бг.

В Турция се сменят закони като носни кърпички, не разчитай на слухове, а питай тук - http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/Yaban ... rlugu.aspx
Няма такова нещо като да загубиш българското си гражданство. Моите родители са с двойно - Турско/Българско.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Назад към Документи