• Advertisement

Разглеждане на Истанбул - моля за бърз отговор

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Разглеждане на Истанбул - моля за бърз отговор

Мнениеот Katrin_Vn » 15 Февруари 2015, 05:07:37

#-o
Предварително благодаря на тези, които могат да ми помогнат...
Пътувам в сряда за Прага през Истанбул. Имам престой на летище Ататюрк около 4 /четири/ часа и половина.
Била съм в Истанбул служебно само веднъж и не успях да видя много, поради заетост и повреда на служебният микробус ](*,)
а толкова чаках това пътуване...
Въпросът ми е следният:
Какво мога да видя за това време без да си изпусна самолета.
Проверих по някои сайтове, но не придобих ясна представа.
Чух, че до летището имало някаква забележителност-аквариум или нещо подобно, но не намирам информация в нета.
Дали ще ми стигне времето да видя нещо или просто да се поразходя.
Все си обещавам да отида на екскурзия за повече дни до там, но не намирам по-дълга от 4 дни /доколкото разбирам-това време е крайно недостатъчно, за да видиш и почувстваш атмосферата на града/, а ако планувам почивка, ще можем ли сами да се справим с намирането и организацията на посещенията на забележителности...
Всъщност - на връщане също имам около 3,5-4 часа престой в Истанбул.
Благодаря отново :)
Последна промяна boyko123 на 15 Февруари 2015, 15:04:08, променена общо 1 път
Причина: Заглавие
Katrin_Vn
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Разглеждане на Истанбул - моля за бърз отговор

Мнениеот Stojan » 15 Февруари 2015, 20:12:57

Аквариумът е действително точно на южния край на пистите на аерогарата в Бакъркьой и с едно такси се пътува не повече от 4-5 минути чисто пътуване.
Обаче! Четири часа и половина не са чак толкова много време и ако пред аерогарата има най-малко 50-60 таксита по всяко време, пред аквариума може да няма и едно, и то точно, когато на човек му трябва такси. А да върви човек 20 минути натам и после обратно, че и спокойно да гледа акулите.... и да е на тръни! Все пак над 2 км са, заобикаля се аерогарата. Като се сметнат всички тия обстоятелства, май не си струва. Трябва да се вземе и пред вид, че то е един вид магистрала, във всеки случай има една голяма детелина за преодоляване и кой знае как и дали може да се върви пеша. Тротоари има.
http://www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fmedia2.ntvmsnbc.com%2Fj%2FNTVMSNBC%2FSections%2FT%2525C3%2525BCrkiye%2F_ColorBoxes%2F100902-ataturk-havalimani-kavsak-bitti.300w.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.ntv.com.tr%2Farsiv%2Fid%2F25128531&h=229&w=296&tbnid=S6uKX8E_RK9FZM%3A&zoom=1&docid=2ip09MLmMLddjM&ei=3ODgVNamIcLvUKG8geAI&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=432&page=2&start=8&ndsp=12&ved=0CE8QrQMwDw
Адресът за всеки случай е: Bakırköy, Yeşilköy Halkalı Cad. № 93
Какво, обаче, си струва! Аз бих направил следното: бих карал два дена преди пътуването на много лека храна за да мога да ям в Истанбул с апетит - и бих си взел малко евро в джоба за една закуска/обяд/вечеря в многобройните заведения там или за да си купя наши, балкански специалитети. Истински и с превъзходно качество. Самата аерогара е вече удоволствие!
А вече за разглеждане - друг път. Най-добре няколко пътувания по 3-4 дена. Има невероятни неща за гледане, но това е друга тема и я има във всеки един пътеводител Марко Поло.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 233 пъти

Назад към Общ форум