• Advertisement

Люксембург

Добре дошъл във форумите на Люксембург. Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

Re: Люксембург

Мнениеот Mr.Bombastic » 8 Юни 2012, 23:29:07

Приемате ли вече българи на работа в Люксембургско? Искам една работа като шофьор за 3000 евро, че да се отърся от стреса. :mrgreen:
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 30
Благодарил: 369 пъти
Благодарено: 275 пъти

Мнениеот daisy » 30 Септември 2012, 00:00:34

Бомба, първо трябва да вземеш гражданство. :mrgreen:
Още не е отворен пазарът за българи, ако за това питаш.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 30 Септември 2012, 19:59:55

Информирай ме, когато го отворят, защото отдавна искам да се позаседявам с вестник в ръка чакайки клиенти и да се нося по улиците като хала. :)
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 30
Благодарил: 369 пъти
Благодарено: 275 пъти

Мнениеот daisy » 1 Октомври 2012, 21:32:12

Да, до последно ще се стискат.
В момента безработицата е достигнала ужасяващата цифра от почти 5 % и всички са се завайкали. Правят икономии от субсидиите на яслите и градините, но иначе се одобряват безумно скъпи проекти за строителство. Не ги разбирам тези хора и вероятно това едва ли ще се промени.
Иначе шофьорите на автобуси карат като Шумахер. Ти притежаваш ли такива умения?
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот zanzibar4o » 29 Декември 2012, 01:45:53

Здравейте драги сънародници !

Искрено съм щастлив, след като намерих този форум. Видях, че на много хора им е помогнато и реших да пробвам с моят въпрос.

От известно време насам, мисля за пътуване към Люксембург. Разгледах няколко варианта за пътуване до там, и така и не успях да се убедя със сигурност, че са правилните решения.

Самолет - Има полети до кралството, но по-голямата част са със смяна и излизат доста солено. Пък и директните не са много евтини. Разбира се ако няма прекачване се стига бързо, но като сметнем и обратният полет ....цяла година хляб и сол.

Автобус - Видях в нета, че има оферта за автобус Бургас-Търново-София-Люксембург и обратно за 320 лв. Много добра цена за отиване и връщане. Само, че и двете посоки се заминава само в Събота. Като сметнеш по ден и половина - два , път излиза много странно, но пък е решение за проблема с финансите.

Комбинирано - Мислех за вариант със самолет до Париж, Франкфурт или Кьолн и от там с влак или автобус до Люксембург, но не знам как стоят нещата с влакове и подобни. Дали въобще има такива до Люксембург. Този начин ако наистина съществува, и се комбинира с билет за автобус на връщане (няма да се губи време за отиване) може да излезе най-удобен и евтин.

Въпросът ми е : Има ли ветерани в пътуванията до кралството и кой начин бихте ми препоръчали. Ще съм много благодарен и ако има кой да ме светне за Комбинираният вариант или по-точно за това, как стоят нещата с влакове и автобуси до Люксембург от Франкфурт, Париж или Кьолн - Колко са начесто, колко струват, колко време пътуват ...и подобни :)

Благодаря
Най-обичам пуканки !
zanzibar4o
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zanzibar4o » 29 Декември 2012, 17:59:09

Супер !! Много благодаря !
Най-обичам пуканки !
zanzibar4o
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот uida » 10 Август 2013, 00:16:54

popwill написа:Летиш до Хан с Уизаир от София и от там с Flibco za 5 do 20 евро (купуваш онлайн) Пътува към 2часа през Триер. Това е най-евтиното.

Точно това щях да кажа и аз!

uida
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 16 пъти

Предишна

Назад към Люксембург