• Advertisement

Акт за раждане

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци с шофьорските книжки и др.

Акт за раждане

Мнениеот bombichko » 3 Ноември 2016, 16:10:23

Приятел ми каза ако тръгвам за Холандия задължително да си взема с мен акт за раждане. Рових малко и открих много малко информация само за някакви Многоезични актове за разждане, които би трябвало да се издават от общината, където си роден. Потърсих на сайта на общината, но тук има само стандартен български акт като услуга, която се предлага от тях. Някой може ли да ми даде насока, къде и как да намеря това нещо.
bombichko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Акт за раждане

Мнениеот bknf » 3 Ноември 2016, 21:49:08

Ами взимаш каквото ти дадат - и евентуално после го превеждаш и заверяваш. А може и вече да е по ЕС- образец.
bknf
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 331 пъти

Мнениеот Dada-14 » 4 Ноември 2016, 13:19:12

Ще ти опиша процедурата:
Отиваш в общината където си родена(някои не живеят там където е издаден акта им за раждане) и искаш да ти извадят:
Дубликат на Акта за раждане за чужбина на триезичие
Подчертай им добре триезичие!!! Това означава,че ти го издават на три езика-български,английски и френски.Това е единствено което трябва да направиш-без преводи,без легализации.Много хора незнаят за този документ,защото е приет от 2014г.Ето линкhttp://dstranslations.blogspot.nl/2014/01/blog-post.html
До няколко дни ще ти е готов и това е всичко ;-)
Аз също незнаех,а и в общината никой не ти обяснява-взимат по-висока такса затова,че е за чужбина,но ако не споменеш триезичие-получаваш само на бг.От което следва-агенция за превод и легализация(апостил) и излиза двойно по-скъпо...
Същото важи за Акт за граждански брак(който има де)-но имам позната,която така го е вадила и знам че става.
Пиши някога как е станало при теб...Има много четящи хора,а ще е полезна информация :)

Потребители благодарили на автора Dada-14 за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Dada-14
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 12 пъти

Мнениеот warfather » 4 Ноември 2016, 23:04:50

Вторник ще ги посетя тия от общината
warfather