• Advertisement

Избори в Германия 2017

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Избори в Германия 2017

Мнениеот asenbg » 3 Септември 2017, 22:54:54

Скъпи "съфорумци" благодаря ви за непродуктивният дебат и вашите мнения и вярвания.
Резултатът ще бъде на 24 ясен.. вие може да продължите да вярвате в каквото вярвате.
С най-добри пожелания и всичко най-добро на всички.
asenbg

Мнениеот bknf » 3 Септември 2017, 23:00:58

И малко картинки за реклама-)
никъде не съм забелязал плакати за АфД. Сякаш не съществуват.
Прикачени файлове
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 199 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот bknf » 3 Септември 2017, 23:04:27

За Сара Вагенкнехт от Ди Линке също не съм видял реклама по улиците.
Прикачени файлове
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bknf » 3 Септември 2017, 23:13:04

И като става дума за немската политика - някой знае ли, защо на Кристиян Вулф му организираха скандала със неплатената хотелскa сметка, отстраняването му като президент и разделянето с бившата му съпруга Бетина?
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 3 Септември 2017, 23:15:35

asenbg написа:Скъпи "съфорумци" благодаря ви за непродуктивният дебат...

И аз ти благодаря. Позволи ми един съвет обаче: като си решил да агитираш за партия тип АФД/Атака, не се отплесвай в километрично дълги постове с привеждане на колони от доводи, които заемат цяла страница. Потенциалният електорат на АФД/Атака не обича да чете. В много случаи даже и не може да чете или просто му омръзва да плъзга пръст по дисплея :laughing6: На него трябва да му се говори с кратки фрази и изчистени лозунги, достигащи не до ума, а до сърцето на избирателя. Ето така:

"Четири крака-Да!!!! Два крака- Не!!!"

itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 156 пъти

Мнениеот bknf » 3 Септември 2017, 23:24:59

asenbg написа:´Нали разбираш че разходите за арабите не са още в статистиката за социалните и само една част от тях са вече в статистиката за социални помощи

По принцип не гледам телевизия, още по малко официалната немска пропаганда (ония, които събират задължителите милиарди от хората и фирмите). Но одеве ми се мярна за няколко минути нещо по АРД.
Играеха волейбол, разни немци (м/ж), и 1 черeн африканец и 1 арабин. Да е малко омешано-) Така че, занапред ще има такива предавания. Или нещо за готвене, където главния готвач е африканец, а помощничката му - руса немкиня-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 4 Септември 2017, 05:38:42

bknf написа:
asenbg написа:´Нали разбираш че разходите за арабите не са още в статистиката за социалните и само една част от тях са вече в статистиката за социални помощи

По принцип не гледам телевизия, още по малко официалната немска пропаганда (ония, които събират задължителите милиарди от хората и фирмите). Но одеве ми се мярна за няколко минути нещо по АРД.
Играеха волейбол, разни немци (м/ж), и 1 черeн африканец и 1 арабин. Да е малко омешано-) Така че, занапред ще има такива предавания. Или нещо за готвене, където главния готвач е африканец, а помощничката му - руса немкиня-)

Хе хе хе , още миналата година болните либерални мозъци публикуваха официалното ръководство по секс и самозадоволяване на немския правителствен сайт http://www.zanzu.de - Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung, което е изпълнено с картинки на съвъкупляващи се тъмни мъже и бели жени. Та немкините да си знаят какво ги чака. :laughing6:

Наслаждавай се за какво Маминото правителство харчи парите от данъците на редовите работещи данъкоплатци. Вместо да направят сайт, където да покажат на новодошлите как ханъма мете улицата и чисти тоалетни, а арабин мъкне тухли на строежа, Мути им направила сайт ,в който да ги учат как да си пипат подробностите , че да не им стане скучно докато се излежават по цял ден и усвояват социала.

Всички дивотии в тоя сайт са преведени на фарси и арабски. После що аналфабетите гледали мазно по улиците и се чешели по циповете на панталоните къде що жена видят. :mrgreen:

https://www.zanzu.de/de/arten-von-sex и https://www.zanzu.de/de/selbstbefriedigung

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 289 пъти

Мнениеот bknf » 4 Септември 2017, 06:36:04

След "допитване" на АРД в нощните часове на неделята /след 22 ч в неделя) - Меркел била спечелила вчерашния тв дуел.-)
Прикачени файлове
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 4 Септември 2017, 07:37:18

rikiking написа:....

Никоя власт не е застрахована от изцепки и прояви на малоумие. Гледам обаче, и на твоя частен случай са обърнали внимание, нямаш повод да се чувстваш дискриминиран :mrgreen:
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 4 Септември 2017, 08:11:45

Ицо: Никоя власт не е застрахована от изцепки и прояви на малоумие

Нито са изцепки, нито е проява на малоумие. Просто такова е състоянието в сегашните либерални власти. Било то в Германия, Франция или някъде другаде (в ЕС). България - същата работа. Унгарски за съжаление- не разбирам, та не знам там как e. Но и помня, как беше когато аз отидох в Германия. Средата- края на 90-те. Заплашителни писма, ако работиш някъде, а не си пуснал документи да ти разрешат (Арбайтсерлаубнис от Арбайтсамт-), никакво соц. подпомагане и т.н.-)

Що се отнася до оня толкова важен ТВ дуел снощи, дето уж го спечелила Меркел (според нощното допитване до трудещите се-), то тогава вървеше и мача на руснаците срещу немците по волейбол. Немците наистина играеха добре, и даже си помислих че ще победят. На някаква сцена руснаците разбиха една бутилка - но точно това не го видях-)
Но точно в последния момент, когато немската победа беше в кърпа вързана - те взеха, че победиха-)
http://www.focus.de/sport/mehrsport/vol ... 47544.html
https://www.youtube.com/watch?v=sZ8jcsR161s

Реклама и реално подпомагане за "бялата раса" няма и не може да има. Според либералната концепция. Ho хомо- маршовете - да, те са нещо нормално-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 4 Септември 2017, 09:13:50

bknf написа:...Нито са изцепки, нито е проява на малоумие. Просто такова е състоянието в сегашните либерални власти...

Зависи от гледната точка. Но, докато при онова, което наричаме либерални власти всяко взето решение- глупаво или не подлежи на преразглеждане, то "здравата ръка", за която гледам са се затъжили много хора не предлага подобни опции. Не, че няма да ми е весело да наблюдавам как на франкфуртското летище слагат белезниците на Бвана Риккинг по подозрение за съмнителни връзки с унтерменши, ама едва ли ще имам подобна възможност :laughing6:

bknf написа: ...Ho хомо- маршовете - да, те са нещо нормално-)

Аман от пустите му геюве. Какво предпочиташ- да са ти открито пред очите или да те изненада някой неприятно? :laughing6: :laughing6:
itzo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 4 Септември 2017, 09:43:17

bknf написа:
Ицо: Никоя власт не е застрахована от изцепки и прояви на малоумие

Нито са изцепки, нито е проява на малоумие. Просто такова е състоянието в сегашните либерални власти. Било то в Германия, Франция или някъде другаде (в ЕС). България - същата работа. Унгарски за съжаление- не разбирам, та не знам там как e. Но и помня, как беше когато аз отидох в Германия. Средата- края на 90-те. Заплашителни писма, ако работиш някъде, а не си пуснал документи да ти разрешат (Арбайтсерлаубнис от Арбайтсамт-), никакво соц. подпомагане и т.н.-)

Реклама и реално подпомагане за "бялата раса" няма и не може да има. Според либералната концепция. Ho хомо- маршовете - да, те са нещо нормално-)

Ауу, страхотии. Заплашителни писма края на 90-те. Пък ако знаеш, какво разправят докараните на държавни разноски
в периода 1942-1945. При това белички на външен вид...
Пустият социал и всебългарският комплекс за многоценност....
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 142 пъти

Мнениеот ivo75 » 4 Септември 2017, 11:14:18

itzo написа:
ivo75 написа:... И даже ще сънувам един монумент, какъв точно не съм решил, но какво ще пише, знам....
....Спасителю, признателна Германия(както там е на немски)....

Какво, нямаш въображение ли? Той монументът си стои, само трябва да му променят надписите, когато се наложи. Ако се наложи, тоест...щото може и да не се. Наложи :laughing6:

Soviet_Cenotaph_in_Berlin-Tiergarten_1-e1397559374977.jpg

Благодаря за предложението. Тази нощ не можах да го сънувам, но довечера благодарение на картинката,
ще успея, надявам се. Независимо от местоположението, само от естетическо-културна гледна точка другия във Виена ми харесва повече....

По повод надписите, що да ги променят? Нали сам сподели, че липсата на документ за превод не е пречка за взаимно-следствените връзки и тяхното проследяване, само ще трябва да добавят приноса на немските бюргери с миграционсхинтергрунд....
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 142 пъти

Мнениеот bknf » 4 Септември 2017, 12:30:12

ivo75 написа:Ауу, страхотии. Заплашителни писма края на 90-те..

Не си ли чувал? Ще го намеря и ще го кача тука. Обявената глоба беше май 50.000 немски марки - или нещо такова. Тогава идеята беше, че дори и да си със студентска виза, 1) имаш право на работа само след разрешение от Арбайтсамта (до 20 ч/ седм) и 2) само ако след 1-2 месечна проверка няма желаещи за "работното място" - немски граждани или такива от страните на стария ЕС.
По принцип не всички фирми са го знаели това - и след нормална регистрация са получавали съобщение - и в/ и от "Арбайтсамта".
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bknf » 4 Септември 2017, 12:49:53

ivo75 написа:Пустият социал и всебългарският комплекс за многоценност....

Май нещо не си разбрал. Или аз не разбирам - "иронията" ? Не става дума за социал или комплекси и многоценности. А за това, че "нас" ни "гонеха по устав, само за това, че трябваше- беше жизнено необходимо - да си изкараме някой лев със собствен труд. Докато в днешно време, на така наречените "мигранти" - им се осигурява всичко това - безплатно. Плюс реклама в медиите. Нищо лошо - просто такива са фактите.

Като казах за "бялата раса" - то и не става дума за нещо кой знае кво. А за това, че се прави реклама (явна -неусетна- квато искаш) на едни - но не и за други. Които трябва да бъдат нормални - за една нормална европейска държава.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
rikiking
Рейтинг: 4%

bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум