• Advertisement

Избори в Германия 2017

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Избори в Германия 2017

Мнениеот bknf » 5 Септември 2017, 12:41:29

itzo написа:Де да знам. Може да са се престарали с фойерверките за Кочбайрям?

Тая снимка Ице, дето си я сложил - нищо не ми разказва. Нито къде е точно, нито предисторията - какво е било там през последните 10-20 години и 2-3 месеца.
За определена сума + българско оръжие + няколко ислямски проповедника, може да се организира управляем хаос в почти всяка една точка на света. След което могат да тръгнат хиляди и стотици хиляди - като бежанци.
Тях всичките - къде ще ги настаняваме?
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 201 пъти
Благодарено: 361 пъти

Мнениеот ivo75 » 5 Септември 2017, 12:43:59

bknf написа:
ivo75 написа:Пустият социал и всебългарският комплекс за многоценност....

Май нещо не си разбрал. Или аз не разбирам - "иронията" ? Не става дума за социал или комплекси и многоценности. А за това, че "нас" ни "гонеха по устав, само за това, че трябваше- беше жизнено необходимо - да си изкараме някой лев със собствен труд. Докато в днешно време, на така наречените "мигранти" - им се осигурява всичко това - безплатно. Плюс реклама в медиите. Нищо лошо - просто такива са фактите.

Като казах за "бялата раса" - то и не става дума за нещо кой знае кво. А за това, че се прави реклама (явна -неусетна- квато искаш) на едни - но не и за други. Които трябва да бъдат нормални - за една нормална европейска държава.

Много добре я разбираш, и не Еронията, а фактите. Сравняваш ябълки с круши, и описваш резултати като джибри.
"Вас и нас" ни гонят по устав, защото по устав сме дошли. Пробвай да се удавиш в Средиземно море влачен на буксир в
гумена лодка от мили търговци на хора, тогава ще мога да разбера твоя и на теб подобните вой, за различния начин на
третиране. Всичко останало си е точно, както го разбираш, многострадалната Геновева измъчвана от комплекс за малоценност.
И когато се водиш по акъла на расисти не забравяй едно, ако АфД или подобни индивиди се докопат до властта, със
сигурност ще получиш така бленуваното равнопоставено отношение, точно по ред на пристигането.
И когато смяташ, че в "нормална европейска държава" трябва да се прави реклама на "бялата раса", защото е нормално...
явно не разбираш не само, какво е нормално, но същността на рекламата и нейните цели не са ти ясни.
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 146 пъти

Мнениеот ivo75 » 5 Септември 2017, 12:47:03

bknf написа:
itzo написа:Де да знам. Може да са се престарали с фойерверките за Кочбайрям?

Тая снимка Ице, дето си я сложил - нищо не ми разказва. Нито къде е точно, нито предисторията - какво е било там през последните 10-20 години и 2-3 месеца.
За определена сума + българско оръжие + няколко ислямски проповедника, може да се организира управляем хаос в почти всяка една точка на света. След което могат да тръгнат хиляди и стотици хиляди - като бежанци.
Тях всичките - къде ще ги настаняваме?

Иначе снимките, които постна краля ти казват всичко. Все едно ти сам си снимал, или к'во?

Резултатът е ясен, ще затворите поредната тема с едни и същи писъци и ревове, пропити от човеконенавист и
религиозни расистки предразсъдъци...
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 5 Септември 2017, 13:56:12

ivo75 написа: Много добре я разбираш, и не Еронията, а фактите. Сравняваш ябълки с круши, и описваш резултати като джибри."Вас и нас" ни гонят по устав, защото по устав сме дошли. Пробвай да се удавиш в Средиземно море влачен на буксир в гумена лодка от мили търговци на хора, тогава ще мога да разбера твоя и на теб подобните вой, за различния начин на третиране. Всичко останало си е точно, както го разбираш, многострадалната Геновева измъчвана от комплекс за малоценност. И когато се водиш по акъла на расисти не забравяй едно, ако АфД или подобни индивиди се докопат до властта, със сигурност ще получиш така бленуваното равнопоставено отношение, точно по ред на пристигането.
И когато смяташ, че в "нормална европейска държава" трябва да се прави реклама на "бялата раса", защото е нормално...
явно не разбираш не само, какво е нормално, но същността на рекламата и нейните цели не са ти ясни.

Въпроса е сложен, особено са ми интересни и тия НПО, които ги прекарват от Африка на кораби - за да ни показват после и снимките. Нямам илюзии относно АфД. Но и относно останалите нямам.
А може и да има нещо съвсем друго. Ha принципа - "ако не можеш да спреш едно движение, то влез в неговото ръководство".
Що се отнася до различното отношение към "новодошлите" в Германия - не трябва да забравяме, че в случая се отнася до различни периоди във времето.
И явно някой, някъде е решил, че "проекта Европа" трябва да се промени. Как ще се промени - ще разберем през следващите години.
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот bknf » 5 Септември 2017, 14:01:25

"Вас и нас" ни гонят по устав, защото по устав сме дошли. Пробвай да се удавиш в Средиземно море влачен на буксир в гумена лодка от мили търговци на хора, тогава ще мога да разбера твоя и на теб подобните вой, за различния начин на третиране.

Спор няма. Обаче като бутаха Кадафи, той и им каза (на Eвропейските либерали) - "не разваляйте Либия, защото ще тръгне цяла Африка.
А за гоненето по "устав", ябълките, крушите и джибрите - в случая измениха самия "устав". Да са живи и здрави ;-)
Свят широк - хора разни-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 5 Септември 2017, 14:07:36

rikiking написа:...Нещо не ти изнася да отговориш директно на въпроса ми ?...

Директно ти отговарям, че системата за отбор между истински и фалшиви бежанци не е добра. Само, че наистина добра може да я направи само следващият Хитлер. Да, има много мигранти, които идват тук за да лапат социални помощи. Не, това не е чак толкова съществен проблем, както го раздуват, та да си въздигаме новия фюрер...все още не :laughing6:

bknf написа:...Тая снимка Ице, дето си я сложил - нищо не ми разказва...

Кобане, Сирия. Преди няколко (пет) години е изглеждал така:

Изображение

А това е Алепу:

Изображение

Нарича се гражданска война. Не, не всички бежанци а.к.а. мигранти идват от Пакистан, Нигерия или Маймунистан. Повечето са от Сирия и Ирак.
itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 162 пъти

Мнениеот ivo75 » 5 Септември 2017, 14:50:42

itzo написа: .....Нарича се гражданска война. Не, не всички бежанци а.к.а. мигранти идват от Пакистан, Нигерия или Маймунистан. Повечето са от Сирия и Ирак.

Проблемът е, че не повечето, а под 50% идват от Сирия и Ирак. Ако добавиш и Афганистан може и да са 50%,
но не повече....
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 5 Септември 2017, 14:53:57

itzo написа: Нарича се гражданска война. Не, не всички бежанци а.к.а. мигранти идват от Пакистан, Нигерия или Маймунистан. Повечето са от Сирия и Ирак.

Или война на наемниците - срещу сирийския народ. Подкрепени с българско оръжие.
И като хвърляха 2 годишните деца по релсите в Унгария - туй 100% са били техните, собствени. А не откраднати.
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот rikiking » 5 Септември 2017, 16:02:40

ivo75 написа:
Проблемът е, че не повечето, а под 50% идват от Сирия и Ирак. Ако добавиш и Афганистан може и да са 50%,
но не повече....

Сирийците са не повече от 30 % . И кой канеше останалите ислямски орди ... Wir schaffen das .... Мути май имаше нещо общо, ако не ме лъже паметта .... :mrgreen:

И пак питам , тия ще си ходят ли като свърши войната в Сирия или ще стане както с останалите с отказан азил - никой не ги закача ,камо ли да ги екстрадират , лапат си социала и се чудят по цял ден каква диващина в името на Аллах да извъртят.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 317 пъти

Мнениеот schachmatter » 5 Септември 2017, 16:45:09

Проблемът произтича не само от идващите бежанци, а и от това, че се активизира и агресивен потенциал в обществото сред, да кажа, неевропейската маса от джагали. Полицията и държавата са очевидно überfordert, да не кажа unfähig да възпрат тия диваци, чужди на европейската култура /днешен, пореден пример - посред бял ден насилена джогерин в Лайпциг/...
Агресията се увеличава и джагалите стават от ден на ден по-нагли.
А блок-партиите говоря, че Obergrenze за бежанци не трябва да има. Е как да гласуваш за тях #-o

http://www.spiegel.de/panorama/justiz/l ... 65845.html

Потребители благодарили на автора schachmatter за мнението:
rikiking
Рейтинг: 4%

schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 88 пъти
Благодарено: 45 пъти

Мнениеот ivo75 » 5 Септември 2017, 17:14:41

rikiking написа:
ivo75 написа:
но не повече....

Сирийците са не повече от 30 % . И кой канеше останалите ислямски орди ... Wir schaffen das .... Мути май имаше нещо общо, ако не ме лъже паметта .... :mrgreen:

И пак питам , тия ще си ходят ли като свърши войната в Сирия или ще стане както с останалите с отказан азил - никой не ги закача ,камо ли да ги екстрадират , лапат си социала и се чудят по цял ден каква диващина в името на Аллах да извъртят.

Сигурно си ги броил на гарата в Мюнхен, аз не се наемам да кажа, колко точно са сирийците. И надали някой
доброволно, ще излезе с някакви близки до истината числа. Не сега. От директните ми наблюдения и от новините(основно за престъпления и т.н.), най-малко сирийци и иракчани са замесени. Проблеми създават африканци(90%) и разни самостоятелни азиатски араби, с една определена религия...

Колкото до Мути, за толкова време и се наложи по мои спомени два-три пъти да решава нещо сега и веднага, и
всичките и решения бяха 100% грешни. Но искам да ви видя, такива, като теб, които освен за собствения си г.з не са поемали отговорност и не са се грижили за никой. Със сигурност, с кеф щеше да наредиш гаубиците на границата и подпалиш баварските гори с напалм...Ордите ги пусна Ердоган(който за малко не си плати за гяволъка). И когато повече от милион са на път, през цивилизовани страни, просто не можеш да действаш, като във виетнамската джунгла. Колкото
и да ти се иска. Мути просто не трябваше да казва Herzlich Willkommen...

А коректният въпрос е, защо въобще сте стигна до тук? И кой продължава да спонсорира тероризма и разни НПО-та?
И отговорът е не само един единствен, но и съвсем ясен.....Само една тотално фалирала държава има интерес от целия
световен хаос. За да продължи на изкуствено дишане и с нашите пари...Иначе ти се свидят стотинките данъци, но доларa го поддържаме всички...
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 5 Септември 2017, 17:30:37

Съгласен съм и с Иво, донякъде - от последното му мнение преди мен-)
Така че въпроса е доста омазан и завъртян, и кой знае - дали ще се реши някога.
Пък и не виждам - някой да иска и да има желанието, да го решава. ;-)

Сигурно си ги броил на гарата в Мюнхен, аз не се наемам да кажа, колко точно са сирийците. И надали някой
доброволно, ще излезе с някакви близки до истината числа. Не сега..

Но все пак - не е наша задача, да пазим и охраняваме границите на ЕС. И да броим - кой влиза и откъде.
За това би трябвало да има - държавни органи. Те са с тия функции - не частните лица.
И това че някой им е наредил, да не си вършат работата - също нещо означава.

Със сигурност, с кеф щеше да наредиш гаубиците на границата и подпалиш баварските гори с напалм...Ордите ги пусна Ердоган(който за малко не си плати за гяволъка).

И не току така е била строена - Великата китайска стена. ;-) А аз ако бях - какво щях да направя? Събирам достатъчен брой гранични войски - и който е тръгнал нелегално и без документи, го прибирам в съответните лагери. Докато се установи самоличността.

Но не, няма как да стане така. На съответните позиции - стоят необходимите хора. Те, според указанията - ще разказват, колко са полезни и жизнено необходими (за Бъдещето на Европа) - съответните господа. После ще разрешат, да пристигнат и булките, и останалата рода. Ако нямат булки - ще докарат такива, които искат да бъдат такива.-)
bknf
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo75 » 5 Септември 2017, 19:09:57

bknf написа:Съгласен съм и с Иво, донякъде - от последното му мнение преди мен-)
Така че въпроса е доста омазан и завъртян, и кой знае - дали ще се реши някога.
Пък и не виждам - някой да иска и да има желанието, да го решава. ;-)

доброволно, ще излезе с някакви близки до истината числа. Не сега..

Но все пак - не е наша задача, да пазим и охраняваме границите на ЕС. И да броим - кой влиза и откъде.
За това би трябвало да има - държавни органи. Те са с тия функции - не частните лица.
И това че някой им е наредил, да не си вършат работата - също нещо означава.

Със сигурност, с кеф щеше да наредиш гаубиците на границата и подпалиш баварските гори с напалм...Ордите ги пусна Ердоган(който за малко не си плати за гяволъка).

И не току така е била строена - Великата китайска стена. ;-) А аз ако бях - какво щях да направя? Събирам достатъчен брой гранични войски - и който е тръгнал нелегално и без документи, го прибирам в съответните лагери. Докато се установи самоличността.

Но не, няма как да стане така. На съответните позиции - стоят необходимите хора. Те, според указанията - ще разказват, колко са полезни и жизнено необходими (за Бъдещето на Европа) - съответните господа. После ще разрешат, да пристигнат и булките, и останалата рода. Ако нямат булки - ще докарат такива, които искат да бъдат такива.-)

Какви лагери, какви пет лева? Става въпрос за повече от милион в рамките на месец. Няма да добавям и какви гранични
войски, 'щот е безмислено, това да не е компютърна симулация? Въобще не зависи от определени хора, а е следствие от дълго игнорирани събития и пренебрегване на взаимовръзки. Въобще, където и по света да е стъпил каубойският ботуш, остава тежък отпечатък. Прахта и смрадта, която предизвикват каубоите със стъпките обаче се разнася по света.
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 5 Септември 2017, 19:36:34

ivo75 написа: Мути просто не трябваше да казва Herzlich Willkommen...

Да, но го каза ...

ivo75 написа:Прахта и смрадта, която предизвикват каубоите със стъпките обаче се разнася по света.

Ха ха ха , че оня сомалийският мюсюлманин с атавизма на ушите, какъв каубой е бе ? :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 186 пъти
Благодарено: 317 пъти

Мнениеот itzo » 5 Септември 2017, 19:54:48

rikiking написа:...Ха ха ха , че оня сомалийският мюсюлманин с атавизма на ушите, какъв каубой е бе ? :mrgreen:

Че кой е питал Обамата иска ли да е каубой, не иска ли? :mrgreen: Империите нямат врагове и приятели, имат интереси. Това интервю на бившия командващ НАТО в Европа отпреди десет години май ти го бях показвал някъде?

itzo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 162 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум