• Advertisement

Накъде след Германия?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Накъде след Германия?

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 10:09:39

rikiking написа:
zlateto написа:Шегата настрана, "цялото форум" разбра за (не)симпатиите ти към Ицо и Иво ...

Че те/особено втория/не са си и за понасяне... :mrgreen:

А пък на първия целта в живота не е да го харесват разни Васковци. За коя shithole заминаваш този път, ако не е тайна?

https://www.theguardian.com/us-news/201 ... ranslation
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот rikiking » 14 Януари 2018, 10:22:05

itzo написа:
rikiking написа:
zlateto написа:Шегата настрана, "цялото форум" разбра за (не)симпатиите ти към Ицо и Иво ...

А пък на първия целта в живота не е да го харесват разни Васковци. За коя shithole заминаваш този път, ако не е тайна?

https://www.theguardian.com/us-news/201 ... ranslation

Не е от shithole-тата тоя път /не че и там не сме били/. Заминавам за тая африканска държава, дето Мути не дава азил на жителите ѝ,щото била спокойна и развивала много добре икономиката си. Даже и там напъват да се заселват бежанци от shithole-тата ...
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 11:20:22

Форумът е на м - р Бомбастик. Той преценява и контролира кой да участва в него. Всички останали сме равнопоставени, включително ВаскоЛеон. Иначе ще останат трима души да си сипят взаимни комплименти, което нито е интересно, нито е полезно. Плурализъм на мнения трябва да има.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 120 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот zlateto » 14 Януари 2018, 11:55:35

baconsutan написа:Форумът е на м - р Бомбастик. Той преценява и контролира кой да участва в него. Всички останали сме равнопоставени, включително ВаскоЛеон. Иначе ще останат трима души да си сипят взаимни комплименти, което нито е интересно, нито е полезно. Плурализъм на мнения трябва да има.

Като ти е кеф да четеш кой колко е недоклатен, къв долен лузер е - минете на лични и си дуднете. И точно, щото форумът е на м - р Бомбастик, ей ти малко цитати за размисъл:

Mr.Bombastic написа:Форумът го правят пишещите, ако се ругае и брутализира, ще стане като дир-а, това ли ви е целта? На мен не. Надявам се и на вас.

Mr.Bombastic написа:Надявам се потребителите да вземат нещата в ръце и сами да рапортуват публикации, които не отговарят на добрия тон.

Mr.Bombastic написа:... цинизмите си ги пазете за вкъщи.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1172 пъти

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 11:57:40

baconsutan написа:Форумът е на м - р Бомбастик. Той преценява и контролира кой да участва в него. Всички останали сме равнопоставени, включително ВаскоЛеон. Иначе ще останат трима души да си сипят взаимни комплименти, което нито е интересно, нито е полезно. Плурализъм на мнения трябва да има.

Съгласен. Тънките намеци на бкнф за някакво предстоящо нашествие върху пропадналата Европа на зелени русийски човечета намирам за поне също толкова забавни, колкото шумното развяване от мистър Рик на раираното знаме с петдесет звезди и оранжева перука, прикована към дръжката :laughing6: Но все пак, мисля приказки от сорта на

VaskoLeon написа:...Ицко СерГей-чов, недоклатено комуне...

идват малко преиграни. Ясно ми е, че Васко се опитва да предизвика някаква още по-цветиста реакция в отговор, ама понеже няма да стане...какъв е смисълът?
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 14 Януари 2018, 12:19:12

zlateto написа:Като ти е кеф да четеш кой колко е недоклатен, къв долен лузер е - минете на лични и си дуднете.

Изобщо не ми е кеф, аз не обиждам никого, въпреки че мен ме наричаха с всевъзможни епитети. Щом някой обижда другиго админът/модераторът да го санкционира по своя преценка. Но не и ти да бъдеш ментор, защото твоята преценка е субективна, продиктувана от: симпатии/несимпатии, дуднячи/недуднячи, живущи в DE/живущи в РБ и так далее...
Харесват ми някои от постовете на Ицо, както и някои от постовете на ВаскоЛеон. Хората имат по различните теми разни мнения, всеки има различен опит и желания в живота. Вижда се и от написанато в темата за Германия - на едни съфорумци им харества в държавата, други искат да я напуснат.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 120 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот zlateto » 14 Януари 2018, 12:40:01

baconsutan написа:Щом някой обижда другиго админът/модераторът да го санкционира по своя преценка. Но не и ти да бъдеш ментор, защото твоята преценка е субективна, продиктувана от: симпатии/несимпатии, дуднячи/недуднячи, живущи в DE/живущи в РБ и так далее ...

Не се мъчи да разгадаваш преценката ми ... На свободни съчинения съм се начела/наслушала ...

Концентрирай се в/у думите на админа и защо той е против такъв вид "плурализъм на мнения". Ако имаш затруднения, ще ударя едно рамо, но първо опитай сам. :flower:

Mr.Bombastic написа:Форумът го правят пишещите, ако се ругае и брутализира, ще стане като дир-а, това ли ви е целта? На мен не. Надявам се и на вас.

Mr.Bombastic написа:Надявам се потребителите да вземат нещата в ръце и сами да рапортуват публикации, които не отговарят на добрия тон.

Mr.Bombastic написа:... цинизмите си ги пазете за вкъщи.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1172 пъти

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 12:54:13

rikiking написа:Заминавам за тая африканска държава, дето Мути не дава азил на жителите ѝ,щото била спокойна и развивала много добре икономиката си. Даже и там напъват да се заселват бежанци от shithole-тата ...

Между другото рики, тоя американец, с който обикалях из Русията - много се беше навил, да си намери и купи - африкански паспорт. ;-)

Щото да си американски гражданин, който обаче не живее в Щатите, а по света - си има своите недостатъци. Няма смисъл, да разказвам и за тях. Но, първо - там те смятат за предател, и второ - трябва да плащаш данъци там, в Щатите.
Дори и да не живееш там.

Но пък и понеже разбра, че живота в Русия не е лесен за американци - но затова пък българите могат да плуват там, като риба в морето (по неговите думи) - аз се грижа за руския бизнес, а той се занимава с останалия свят.

С който американец се запознах още по време на следването. Живеехме в едно студентско общежитие. Него го мързеше, да учи нещо сериозно - та се беше записал в Германия да учи - "американска и английска литература" :mrgreen:

Та така че, тая работа с Африка не е хич за подценяване.

А един из подводните камънчетa из Русия са - жените. Защо и как.. има какво да се разкаже ;-)
Последна промяна bknf на 14 Януари 2018, 14:44:34, променена общо 1 път
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 273 пъти
Благодарено: 406 пъти

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 13:18:52

baconsutan написа: Пишеш с подсказка за българските мъже по време на турските кланета, а същевременно си 365 дни годишно извън РБ. Да си гражданин на света има своите предимства, но тук бабите, дядовците и неграмотните дето останаха нищо и никога няма да променят. Гледат по скайп внуците с чужди имена, плачат вечер пред снимките им, понеже някои от децата не знаят български и едно "липсваш ми" на роден език не могат да изрекат..

Да, така е - интересно и много точно забелязано. Но не e само така - само това. По време на турското робство, османското владичество, присъствие - или както и да го наречем там - къде е имало българи, които не са искали да живеят на окупираната територия? Белград, Румъния, и т.н. Някой можел ли е да ги упрекне, че не искат да живеят на завладяна територия?

Да ама сега и времената са различни. Както и няма башибозук с ятагани, които да колят неверните. А какво има тогава? И каква е разликата между тогава, и сега?

Така че и да седя в България, то аз нищо не мога да променя. Нито в държавен план, може би и в личен.

Докато ако съм в движение, по света и у нас - то мога по-независимо да наблюдавам някои процеси. Както и евентуално да се включа в тях. От България - едва ли.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 14:37:30

itzo написа: Съгласен. Тънките намеци на бкнф за някакво предстоящо нашествие върху пропадналата Европа на зелени русийски човечета намирам за поне също толкова забавни, колкото шумното развяване от мистър Рик на раираното знаме с петдесет звезди и оранжева перука, прикована към дръжката

Не уважаеми. Ти май съвсем не си разбрал, какво искам да кажа. Какви зелени човечета са те подгонили тебе в България? Защо и с каква цел? България никога не е била част от Русия - което не може да се каже за Крим, Киев, Одеса, Харков, Днепропетровск. А те и там не са отишли.;-)

Твоите фантазии не знам откъде са се родили - но ти не си в състояние да аргументираш, с факти и доказателства. Къде отидоха доказателствата за "диктатора" ? Няма ги. И къде са фактите и доказателствата - че аз съм бил написал - за какви зелени човечета - в България? ;-)

Бългaрските земи сега са под пряко "американско" и "европейско" управление. И ако от Европейския парламент решат, че в България трябва да бъдат заселени - "бежанци" на европейска издръжка - то така и ще бъде.

Това "нашествие" имах предвид. Което не е такова, разбира се. Това е част от Европейския път - на бъдещето развитие на Европа.

Както и никога не съм споменал думата - "нашествие", използвана от твоя милост. И дума не може да става за такова нещо. То е просто - облагородяване на Европа с бъдещи лекари, инженери и квалифицирана работна сила. Дали това е така, или е нещо друго - знаят най-добре от Европейския парламент.

И не (само) България имам предвид, а целия Европейски Съюз. Освен бивша Чехия, Унгария и Полша - които май са се усетили, каква хубава съдба ги чака.

А ако това наистина стане - то от къв зор Русия да спасява Европа ? Че те европейците, сами са си избирали на изборите - техните си политици. Това е техния, европейски избор. Демократично решение на ойро - пейските избиратели.
Последна промяна bknf на 14 Януари 2018, 15:02:59, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
onufriy
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 14:59:42

bknf написа:...Щото да си американски гражданин, който обаче не живее в Щатите, а по света - си има своите недостатъци. Няма смисъл, да разказвам и за тях...

Спомени поне основния, че американският гражданин остава данъчно задължено лице в САЩ, независимо в коя част на света живее и си изкарва доходите. Това е, така да се каже цената на лукса да заплашиш със Седми Американски Флот всеки басурман, който би си помислил да ти направи нещо.

bknf написа:...Твоите фантазии не знам откъде са се родили - но ти не си в състояние да аргументираш, с факти и доказателства. Къде отидоха доказателствата за "диктатора" ? ...Няма ги

Не виждам смисъл да убеждавам нито някого, че бялото е бяло, нито теб, че Путин е диктатор. Кел файда, като ви резнат свободния достъп до Интернет след няколко годинки, за да не се поддавате на буржоазното разложение, пак ще си, или по- скоро, няма да си говорим :laughing6:

bknf написа:...И къде са фактите и доказателствата - че аз съм бил написал - за какви зелени човечета - в България? ;-...

Айде бе. Казах в Европа. Паметта ти изневерява, що ли?

bknf написа:...Или както се казва в тая весела песничка - за тоя който е забравил, или отново е хитър - пак ще се повтори урока :mrgreen: ..

Где-то не любят учитывать нас
Тешат боярскую спесь
Но если нами получен приказ
Мы отвечаем: есть!

Вежливо щелкнет ружейный затвор
Вежливо стукнет курок
Тем кто забыл или снова хитер
Вновь повторится урок...

Ако си забравил какво е да ти щракне оръжейният затвор до ухото, скоро батюшка Владимир ще се погрижи да ти го припомни, нямай грижи :laughing6:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 15:11:38

itzo написа:Нед Ян 14, 2018 12:59

Няма да ти обяснявам - като на първокласник :mrgreen: . Чети повече, вниквай, разбирай.. и силата да бъде с тебе ;-)

А урока по история, немците са го разбрали много добре.

Ho eдни други юнаци - не са внимавали в часовете по история. И обичат да си бутат гагата - навсякъде по света.
Искаха да строят своя военна база - даже в Севастопол. Щот не им стигат техните, дет са ги разпръснали по цял свят ;-).

За тях се отнася, напомнянето.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот itzo » 14 Януари 2018, 15:23:25

bknf написа:...Няма да ти обяснявам - като на първокласник :mrgreen: . Чети повече, вниквай, разбирай.. и силата да бъде с тебе ;-)...

Не се налага да ми обясняваш нищо, схващам от половин дума. Само имай предвид, че когато shit hits the fan много хора, които са си мислели, че на тая сватба са от страната на младоженеца, са се оказвали откъм булката :laughing6: Особено често това се получава в Мадър Раша.

bknf написа:...Ho eдни други юнаци - не са внимавали в часовете по история. И обичат да си бутат гагата - навсякъде по света.
Искаха да строят своя военна база - даже в Севастопол. Щот не им стигат техните, дет са ги разпръснали по цял свят ;-).

За тях се отнася, напомнянето.

Аз там не се бъркам, на тях юнаци Бвана Риккинг е фен, с него се оправяй.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 14 Януари 2018, 15:45:14

itzo написа:Аз там не се бъркам, на тях юнаци Бвана Риккинг е фен, с него се оправяй

Него може да го свържа с американците - ако те имат интерес. Рики има опит в Африка - което може и да е интересно за тях. Не знам още.

И не трябва да се забравя, че Тръмпи (които и аз поддържам) - не е Клинтън.

И другата важна уговорка е, че бизнесът, и "нормалните" хора са едно - някои политически интереси - съвсем друго.
Има - нюанси ;-).
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ivo75 » 14 Януари 2018, 18:39:23

rikiking написа:

---------------------------------------------------------
VaskoLeon написа:
Той е един каканижеш лузър, утайка на обществото....!
:laughing6:

Аз пък ти се радвам, оценявам прогресът, който направи в последните две години. Белите християни, и ти, кат изявен представител, почти отсъстват от постовете ти. За сметка на лъжите и особено измислиците и откровенните заблуждения, в които се опитваш да вкарваш хората относно ситуацията в ДЕ. Защото, каквито и локуми да разтягаш за немците и ситуацията тук, истината е, че се прибираш тук, купил си жилище(всъщност при толкова много лъжи, дали...)...А ако ти вярва човек, те протестантите тук са толкова зле, пълно e с друговерци, пък в Африка рай, избивате се за едно работно място и ти разбира се си винаги победител :mrgreen: . Можеш да отидеш, където си искаш по света с европейския паспорт, но ти предпочиташ Германия, малко чудно, ама не много :mrgreen:

Единственото, което за мен е важно е истината. Докато някой лъже, независимо, дали от незнание или с негови си користни намерения ще се включвам( :) с любезното съдействие на модериращите и админа). Същото се отнася и за опитите да се извъртат фактите с половинчати сравнения...Иначе нямам нищо против, когато някой споделя собствените си несполуки и разочарования от Германия, те са си негови, въпреки опитите за генерализация...
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 182 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум