• Advertisement

Накъде след Германия?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Накъде след Германия?

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 09:59:11

Немските граждани не са "крепостни", разбира се. Hо и не са като нас (българите). Ние където и да идем, сигурно и на Луната - все ще направим нещо ;-).

Те, немските граждани - живеят и се развиват само в тяхната си, немска система. Измислена и създадена за тях , не за нас. И разбира се, не става дума за тия, които са по света като в собствения си двор.

Но има и едно друго място в света, което не се спомена като подходяща дестинация ;-). Където има мноoго място, и е студено зимъска. Доста под нулата. Най-много място в цял свят.

Там не само, че не ми предложиха много бърз стационарен интернет за 1 месец, за да мога да следя с камери производството в реално време. Както и да знам (онлайн), всяка машина колко ток харчи - всеки ден. А ми казаха, че въобще не можело. Щото трябвало да се прекарва 20-30 км кабел, далеч от цивилизацията.

И сигурно щях да го и прекарам, някъв си там кабел - ама стана иначе. Или както се казва (без да съм религиозен): "човек предполага, а бог разполага" ;-)

Такава подобна държавна система (като немската), или нещо леко подобно - имаше и в България. Наша, българска система. Когато и миеха с вода (със стари ЗИЛ-ове), софийските улици. Но вместо да се подобри и усъвършенства, тя се разруши. Как и защо, вече няма значение.

Та въпроса на темата в случая е, ние чужда система ли искаме да намираме - или искаме да създадем своя собствена?

Потребители благодарили на автора bknf за мнението (общо 3):
Mr.Bombasticschachmatteronufriy
Рейтинг: 13%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 247 пъти
Благодарено: 387 пъти

Мнениеот baconsutan » 10 Януари 2018, 15:47:32

Ясно е, че хер Иво75 няма да се върне в РБ, той вече е натурализиран германец и се е отказал от родината си.
Обаче ако не се върнете и вие, България остава на циганите, които с нищо положително няма да я променят. Освен с увеличаване броя на този етнос. Държавата ни ще бъде населена с други субекти, защото имаме стратегическо географско положение, хубав клима и плодородна земя. Морското ни крайбрежие вече е собственост на руснаците, южна България - на турците, а в централната част се разпореждат араби и евреи. Идват и китайците.
Но на кого ли му пука, нали системата ни е виновна, статистиката е грешна, а материалът е лош....

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 106 пъти
Благодарено: 106 пъти

Мнениеот onufriy » 10 Януари 2018, 16:31:35

Темата пак изби на ебем страна... И аз не мисля да се връщам, освен за пенсия. Жена ми и за това е против. Не мисля, че внуците ми, ако ги имам, ще говорят български. Макар че, казано честно, децата напоследък имат изместване: вече се чустват полу-българи. Преди една година си се чустваха чисти немци. Това е то цената на интеграция. Другият вариант е като турците, трето поколение, родено тук не може да говори немски. Туй то. Майка ми е избрала да се прибере от Германия (всъщност ГДР), но нито веднъж е каза, че изборът ми е погрешен. Не мисля, че baconsutan може да държи сметка на някого, къде е решил да живее.
И да си кажа, ако някой случайно го интересува, аз не останах заради парите. В България щях да имам повече. Просто не исках децата ми да израстнат в такава среда. Да го разбира кой както си иска.
А, да, той и М'Бвана вади пачките по Третия свят, ма жилището му тука...

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението (общо 4):
noviaEdiMi1bknfschachmatter
Рейтинг: 17%

onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 252 пъти

Мнениеот schachmatter » 10 Януари 2018, 16:42:25

baconsutan написа:Ясно е, че хер Иво75 няма да се върне в РБ, той вече е натурализиран германец и се е отказал от родината си.
Обаче ако не се върнете и вие, България остава на циганите, които с нищо положително няма да я променят. Освен с увеличаване броя на този етнос. Държавата ни ще бъде населена с други субекти, защото имаме стратегическо географско положение, хубав клима и плодородна земя. Морското ни крайбрежие вече е собственост на руснаците, южна България - на турците, а в централната част се разпореждат араби и евреи. Идват и китайците.
Но на кого ли му пука, нали системата ни е виновна, статистиката е грешна, а материалът е лош....

Възхищавам се и споделям този идеализъм, но уви факт е, че България я владеят мафиотизирано и корумпирано зло и за това, тези които сме емигрирали не сме виновни. Имам познати програмисти и адвкокати в България, които се борят, но и те не ме съветват да се връщам, понеже и аз като Вас къде от идеализъм, къде от социална изолация, къде заради родителите ми, играя с мисълта да се връщам. Мене примерно всяка новина от България, ме потвърждава в решението ми да остана и да се боря. Поне тук зависи добруването ми от собствените усилия, демек никой не ми пречи да постигна това, което искам освен ако сам не си преча...

Потребители благодарили на автора schachmatter за мнението:
baconsutan

schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 108 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 19:02:38

Обаче ако не се върнете и вие, България остава на циганите, които с нищо положително няма да я променят. Освен с увеличаване броя на този етнос. Държавата ни ще бъде населена с други субекти, защото имаме стратегическо географско положение, хубав клима и плодородна земя. Морското ни крайбрежие вече е собственост на руснаците, южна България - на турците, а в централната част се разпореждат араби и евреи. Идват и китайците. Но на кого ли му пука, нали системата ни е виновна, статистиката е грешна, а материалът е лош....

Българската земя и местоположение е най-уникалното, което съм засичал по света. Но и не съм бил навсякъде, така че ако някой е засичал - да се обади.. Що се отнася до останалите засегнати мисли: не системата е виновна, а "световното положение" + някои български граждани ; що се отнася до турците и многото настроени джамии в Родопите и по други места, както и продадените имоти на английски, руски и други граждани - то какво ти пречи това? Празни ли да стоят, щом са вече построени? Да ги сринат?
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот baconsutan » 10 Януари 2018, 21:11:24

Аз нямам право и никого не обвинявам за неговия личен избор. Но във вашите вени тече кръвта на потомците на хан Кубрат, а не на Бисмарк. Знаете поговорката "кръвта вода не става"! Всеки ден се сблъсквам с българските проблеми в министерствата, общините, медицинските заведения, по улиците. И се надявам министър или мениджър да стане някой живял в Германия или в друга развита държава. Като се умножат тия хора простотията и далаверите в РБ няма да могат да бъдат в сегашните им размери.
Руснаците, англичаните и турците не ми пречат, но те си имат стратегия. Придобиват влияние и права в една обезлюдена страна, чиито успели чада сега са я заличили от сърцето си. Старците ще измрат, брадчедите ще се умножат. Децата на изселилите се българи в DE ще се казват Ханс, Гюнтер, Мюлер или по друг начин, в зависимост от темповете на бежанското настаняване и умножаването на половете. По повод на последната перспектива ето един интересен линк от любимата Германия:
https://www.youtube.com/watch?v=GFMkVkeYpx0
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 10 Януари 2018, 21:15:35

А темата беше къде да се преместим след престой в Германия. Засега има 2-3ма, които дадоха идеи. Австрия е добра идея. Щатите също е вариант. Други идеи?

Потребители благодарили на автора Mr.Bombastic за мнението:
novia

Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 411 пъти
Благодарено: 298 пъти

Мнениеот baconsutan » 10 Януари 2018, 21:39:25

Щом България отпада, да обсъдим Финландия, Австралия, Чехия, Словакия и Холандия.
Финландия: Лош климат, северна страна. Отлична образователна система, използван английски език, високи възнаграждения, инвестиране в иновации, спокойна страна. Напоследък шведите започват да се местят във Финландия.
Австралия: Англо - езична система, много висок стандарт, мултикултурно общество, голяма македонска диаспора, здравословен начин на живот - хранене, спорт. Неравномерно населена страна, възможни срещи с влечуги и насекоми, екстремни температури.
Чехия: Централно - Европейска държава с близки европейски столици, изключително красива природа, отворена за бизнес, развит туризъм, прилични доходи, достатъчни ако живееш в страната. Език, лесен за бързо научаване, славянска страна. Липсва им собствено море.
Словакия: Почти като Чехия, но с по . негативно отношение към българите и пристрастия към македонците.
Холандия: Уредена и спокойна държава с мултикултурно общество, но с влияние на крайно - десните партии. Висок стандарт. Не всеки българин одобрява храната им, влажно - ветровит климат, равнинен релеф, без планини.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението:
novia

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот VaskoLeon » 10 Януари 2018, 23:39:18

Mr.Bombastic написа:А темата беше къде да се преместим след престой в Германия. Засега има 2-3ма, които дадоха идеи. Австрия е добра идея. Щатите също е вариант. Други идеи?

Австрия е полицейска държава, никога не бих отишъл там да работя и живея. Скоро карах австриец за България, студент по археология, отиваше на платена практика да разкопава в една зона за добив на злато! Според него австрийците са скептичен народ, разговорите помежду им са доста хапливи!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот bknf » 10 Януари 2018, 23:51:58

VaskoLeon написа:Скоро карах австриец за България, студент по археология, отиваше на платена практика да разкопава в една зона за добив на злато

В Родопите ?
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот VaskoLeon » 10 Януари 2018, 23:55:18

bknf написа:
VaskoLeon написа:Скоро карах австриец за България, студент по археология, отиваше на платена практика да разкопава в една зона за добив на злато

В Родопите ?

Да, Крумовград. Не съм му се обадил да го питам какво са намерили!

Понеже бързаше да фане рейс от София прередих няколко турски коли на българската граница, а между тях на гранична полиция! :mrgreen: :mrgreen: За малко ми се размина да ми вземат книжката! :)

И понеже изпусна рейса го закарах до там безплатно! ;-)
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 41 пъти

Мнениеот baconsutan » 11 Януари 2018, 09:01:28

Някои немци се местят напоследък в Унгария. Купуват си имоти около езерото Балатон на ниски цени, понеже има немска общност и сигурност се чувстват добре. Даже Орбан е зачестил посещенията в DE на сбирките на местните Меркелови структури, където го посрещали доста радушно без нея. Лайтмотивът на Орбан е, че всеки немец е добре дошъл.
Има и германци, които отиват със семействата си в Русия. Привлечени от липсата на бежанци и ценностите на традиционното мъжко - женско семейство. Дават им земя, която могат да обработват.
Всеки вариант обаче си има предимства и недостатъци.
След апартейда богатите бели се изнесоха от ЮАР в Нова Зеландия, където наложиха сигурност и стана чудесна държава.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 11 Януари 2018, 09:09:51

baconsutan написа:...Има и германци, които отиват със семействата си в Русия. Привлечени от липсата на бежанци и ценностите на традиционното мъжко - женско семейство. Дават им земя, която могат да обработват...

Нямаш предвид привлечените в сектата на Висарион, надявам се? Бях чел някъде, че имало такива.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%B5%D1%82
Real stupidity beats artificial intelligence every time

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
bknf

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 194 пъти

Мнениеот ivo75 » 11 Януари 2018, 11:01:55

baconsutan написа:Аз нямам право и никого не обвинявам за неговия личен избор. Но във вашите вени тече кръвта на потомците на хан Кубрат, а не на Бисмарк. Знаете поговорката "кръвта вода не става"! Всеки ден се сблъсквам с българските проблеми в министерствата, общините, медицинските заведения, по улиците. И се надявам министър или мениджър да стане някой живял в Германия или в друга развита държава. Като се умножат тия хора простотията и далаверите в РБ няма да могат да бъдат в сегашните им размери....

Мда, никого не обвиняваш, само констатаЦИИ. Да ме беше попитал, веднага щях да ти кажа, дали и защо няма да се върна(направих го, ако си го пропуснал). Затова цяла тема с гръмкото заглавие след Германия накъде? И, какво? На базата на констатаЦИИ до момента. Първо започна с оплюване на немците и страната им, като цяло на базата на лични впечатления опаковани, като разговори с местни, плюс rikiking и някакви частни статистики от "престижна гимназия". Така и не разбрах, къде искаш да отидеш, и какви плюсове и евентуални минуси има спрямо Германия. Само високопарни слова без конкретно покритие. Второ се оказа, че всъщност искаш можещите и знаещите да се приберат в БГ, защото страната е останала в ръцете на циганите, обградени от турци и руснаци. Къде са арабите в тази картинка не ми ясно, но съм сигурен, че и те задушават българския дух. Накрая, след любезна подкана изброи Финландия, Австралия, Чехия, Словакия и Холандия. От първата бяга собственото и население, споделих, че познавам финландци, затова си позволявам да го твърдя. Не спомена бил ли си, не си ли. За Австралия същото, като пропусна да споменеш, че провеждат рестриктивна политика спрямо емигрантите, работни визи и т.н. В Чехия имам престой от няколко месеца и не намирам и една, единствена причина да отида от Германия или, откъдето и да е от Западна Европа, там. Словакия, същото, като Чехия. За Холандия, нямам възражения, но не виждам, с какво е по-добре от Централна и Южна Германия. По висок стандарт, което автоматично означава, че изкарваш повече, но и харчиш повече...

baconsutan написа:Някои немци се местят напоследък в Унгария. Купуват си имоти около езерото Балатон на ниски цени, понеже има немска общност и сигурност се чувстват добре. Даже Орбан е зачестил посещенията в DE на сбирките на местните Меркелови структури, където го посрещали доста радушно без нея. Лайтмотивът на Орбан е, че всеки немец е добре дошъл.
Има и германци, които отиват със семействата си в Русия. Привлечени от липсата на бежанци и ценностите на традиционното мъжко - женско семейство. Дават им земя, която могат да обработват.
Всеки вариант обаче си има предимства и недостатъци.
След апартейда богатите бели се изнесоха от ЮАР в Нова Зеландия, където наложиха сигурност и стана чудесна държава.

И, какво сега? Трябва да гледаме, къде отиват някои немци, за да се ориентираме и ние, така ли? Ако това не е препоръка за нова дестинация, тури му пепел :mrgreen:

Сигурно си много близък с Орбан или някой от партията му, за да твърдиш, че зачестил посещенията в Германия. Официално няма такова нещо. Беше на гости на CSU, което може да е сестринска партия, но не са "Меркелови структури".
Имат си председател- Зеехофер, и управляват Бавария. Винаги са коалиционен партньор на Меркел/CDU, но определено в момента не се имат много с CDU. Така, че твърдението, че "Меркелови структури" посрещат "доста радушно без нея" Орбан го оставям на чистата ти съвест...
"Принципът на солидарната демокрация- Путин е виновен до доказване на противното и въпреки това"
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 169 пъти

Мнениеот rikiking » 11 Януари 2018, 11:22:47

В началото на темата ви пуснах официалната статистика.

Факт е , че около милион всяка година напускат пъстроцветната Германия, от които сто и петдесет хиляди са немци, родени в Германия, хора с немско образование и дълбоки семейни корени.

Не мисля че тези цифри са сериозен проблем за почти 80 милионна Германия, но все пак нека си зададем въпроса, защо и кои са причините тези хора да напускат родината си, която някой рекламират като едно от най-добрите места за живеене?!

И кой компенсира загубата на тези хора ? Кои са тези които пък се заселват в държавата и с които се подменя напускащото коренно население ?! Дали са хора със същите качества, способни да се интегрират,с образование на същото ниво и какви са трудовите им способности ? На тези въпроси отговорът е повече от ясен...
Последна промяна rikiking на 11 Януари 2018, 11:24:37, променена общо 1 път
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
novia

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 231 пъти
Благодарено: 421 пъти

ПредишнаСледваща