• Advertisement

Накъде след Германия?

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Re: Накъде след Германия?

Мнениеот onufriy » 11 Януари 2018, 11:23:52

baconsutan написа:Някои немци се местят напоследък в Унгария. Купуват си имоти около езерото Балатон на ниски цени, понеже има немска общност и сигурност се чувстват добре. Даже Орбан е зачестил посещенията в DE на сбирките на местните Меркелови структури, където го посрещали доста радушно без нея. Лайтмотивът на Орбан е, че всеки немец е добре дошъл.

Има фабрики на AUDI в Гьор, филиали на T-Systems, IBM & Accenture в Будапеща. Последните работят почти експлицитно с немски и швейцарски фирми, се си мисля, че некой от вождовете е немец.
Има и германци, които отиват със семействата си в Русия. Привлечени от липсата на бежанци и ценностите на традиционното мъжко - женско семейство. Дават им земя, която могат да обработват.

Това са по-скоро изключения. Прибират се масово "руски" немци, така наречените Spätaussiedler. При тях обаче, немците наистина се осраха, те нещо, дето навремето четох в Spiegel.
Всеки вариант обаче си има предимства и недостатъци.
След апартейда богатите бели се изнесоха от ЮАР в Нова Зеландия, където наложиха сигурност и стана чудесна държава.
Чак пък да са променили държавата. Te са на четвърто място сред родените в чужбина, след Великобритания, Китай, Индия и Австралия. Емигранти от ЮАР има по целия свят, аз лично познавам двама.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 159 пъти
Благодарено: 260 пъти

Мнениеот itzo » 11 Януари 2018, 11:29:45

rikiking написа:...нека си зададем въпроса, защо и кои са причините тези хора да напускат родината си, която някой рекламират като едно от най-добрите места за живеене?!...

Защото има и по-добри страни за живеене, а има още повече хора, които мислят, че има по- добри страни за живеене. Твоят любим Президент на САЩ е половин германец по произход, все пак(не е заяждане) :)
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 196 пъти

Мнениеот baconsutan » 11 Януари 2018, 15:00:12

ivo75 написа:[
Мда, никого не обвиняваш, само констатаЦИИ. Да ме беше попитал, веднага щях да ти кажа, дали и защо няма да се върна(направих го, ако си го пропуснал). Затова цяла тема с гръмкото заглавие след Германия накъде? И, какво? На базата на констатаЦИИ до момента. Първо започна с оплюване на немците и страната им, като цяло на базата на лични впечатления опаковани, като разговори с местни, плюс rikiking и някакви частни статистики от "престижна гимназия". Така и не разбрах, къде искаш да отидеш, и какви плюсове и евентуални минуси има спрямо Германия. Само високопарни слова без конкретно покритие. Второ се оказа, че всъщност искаш можещите и знаещите да се приберат в БГ, защото страната е останала в ръцете на циганите, обградени от турци и руснаци. Къде са арабите в тази картинка не ми ясно, но съм сигурен, че и те задушават българския дух. Накрая, след любезна подкана изброи Финландия, Австралия, Чехия, Словакия и Холандия. От първата бяга собственото и население, споделих, че познавам финландци, затова си позволявам да го твърдя. Не спомена бил ли си, не си ли. За Австралия същото, като пропусна да споменеш, че провеждат рестриктивна политика спрямо емигрантите, работни визи и т.н. В Чехия имам престой от няколко месеца и не намирам и една, единствена причина да отида от Германия или, откъдето и да е от Западна Европа, там. Словакия, същото, като Чехия. За Холандия, нямам възражения, но не виждам, с какво е по-добре от Централна и Южна Германия. По висок стандарт, което автоматично означава, че изкарваш повече, но и харчиш повече...
И, какво сега? Трябва да гледаме, къде отиват някои немци, за да се ориентираме и ние, така ли? Ако това не е препоръка за нова дестинация, тури му пепел :mrgreen:

Сигурно си много близък с Орбан или някой от партията му, за да твърдиш, че зачестил посещенията в Германия. Официално няма такова нещо. Беше на гости на CSU, което може да е сестринска партия, но не са "Меркелови структури".
Имат си председател- Зеехофер, и управляват Бавария. Винаги са коалиционен партньор на Меркел/CDU, но определено в момента не се имат много с CDU. Така, че твърдението, че "Меркелови структури" посрещат "доста радушно без нея" Орбан го оставям на чистата ти съвест...

Чудех се, защо толкова си се отчуждил от България и защо си толкова агресивен към мен и към Рикикинг. Обаче като написа горното разбрах каква гореща привързаност съществува между теб, CDU, CSU и танте Меркел. Всяка дума срещу тяхната политика възпламенява твоя посейдонов гняв. Никакви високопарни думи, частни статистики, разкази на очевидци и родни призиви не могат да размекнат желязното ти дойче сърце. За това написах, че ти няма да напуснеш Германия. Но има хора които го правят и аз- обикновеният комплексар, предпичатам да ги видя обратно в родината ни. Може да изберат живот в друга страна, независимо от заклеймяващите ти слова.
Бил съм в Норвегия, в Швеция, в Дания, във Финландия и в Австралия. Братовчед ми преподава от дълги години във финландски университет. Знам каква техника се закупува, каква е образователната им система, какви са трудовите възнаграждения и обезщетенията на младите хора докато не си намерят работа по специалността. Държавата е сигурна от гледна точка липсата на изявена престъпност.
За Астралия няма да ти говоря, понеже трябва да го видиш с очите си. Вземи си слънчева шапка, слънчезащитни кремове, достатъчно парички от чичко Ханс и на самолета за Австралия. Като пристигнеш пиши за да ти дам още някои специфични съвети. Токувиж ти харесало и си решил да поостанеш. Хората там много спортуват, жените изглеждат различно от немкините, австралийките предпочитат любовта с мъжа пред студеното съжителство с него. Чешките жени също са много красиви. Чехите се обличат елегантно, умеят да живеят, може да се убедиш, минавайки вечер по моста в Прага. На връщане от работа пийват по биричка и винце без да бързат. Великолепни ресторанти и заведения с уникално вкусна храна под съпровода на цигулка и пиано. Препоръчвам ти да посетиш Моравия.
За мое голямо съжаление не съм близък с Орбан и не го познавам все още лично, но животът продължава и надеждата остава.
Ако някога се престрашиш и превъзмогнеш отвращението си, за да се върнеш в татковината ни, ми пиши за да те разведа из Малкия Багдат в центъра на София. Ще хапнем фалафел и овче, ще подрънкаме на тарамбука, ще потанцуваме арабски маанета. Вечерта ще те отведа в централната дискотека, наречена "Браун", заради цветът на посетителите в нея. Повечето са въоръжени, но ако не са безпаметно дрогирани, е възможно да излезеш здрав от нея.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението (общо 2):
noviarikiking
Рейтинг: 8%

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 109 пъти

Мнениеот rikiking » 11 Януари 2018, 15:32:36

ivo75 написа: Първо започна с оплюване на немците и страната им, като цяло на базата на лични впечатления опаковани, като разговори с местни, плюс rikiking и някакви частни статистики от "престижна гимназия"...В Чехия имам престой от няколко месеца и не намирам и една, единствена причина да отида от Германия или, откъдето и да е от Западна Европа, там...

baconsutan написа: Чешките жени също са много красиви. Чехите се обличат елегантно, умеят да живеят, може да се убедиш, минавайки вечер по моста в Прага. На връщане от работа пийват по биричка и винце без да бързат. Великолепни ресторанти и заведения с уникално вкусна храна под съпровода на цигулка и пиано. Препоръчвам ти да посетиш Моравия.

Тази есен с няколко съученика, пръснати по цял свят /също от елитна софийска езикова гимназия :mrgreen: / си направихме петдневна среща, като обиколихме кафаните и кръчмите на Будапеща и Прага. Изкарахме си повече от добре ... ядене, пиене, клубове, барове и пъбове .Всичко което колегата baconsutan пише за Чехия е истина - Прага е не по-малко интересен град от Виена или Будапеща, класика съчетана с най-модерното и авангардното.Добрата храната и пиенето са издигнати в култ /не като замразените претоплени заготовки, които дъвчат в 90 % от ресторантите в D/,а хората са далеч по-приятелски настроени и открити.Цените почти двойно по-ниски от Германия за абсолютно същите стоки.А чехкините са особено дружелюбни и доста хубавички и симпатични в по-голямата си част, за разлика от еманципираните феминистки-мъжкарани ;-)
На български спокойно се оправяш, навсякъде те разбират.

Що се отнася къде след Германия - след няколко ден летя отново за екватора - към едно също много добро място, особено за премръзнали от студената немска зима :mrgreen: Живот и здраве ще се включа директно оттам. :cheers:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението (общо 2):
noviabaconsutan

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 422 пъти

Мнениеот baconsutan » 11 Януари 2018, 17:57:57

И не само в Прага. Бърно и Пилзен са отлични за живот. Чешкият се научава за около 3 месеца, той е най- близо до българския. Имаме обща история още от времето на Св.Св. Кирил и Методий, техните ученици и Великоморавския княз Ростислав на когото сме помагали в битката срещу Людовик Немски. Силно развит туризъм, с много чужденци но под надзора на полицията. Без изцепки по улиците и нападения над местните граждани. За нарушенията безкомпромисно се налагат разни санкции и глоби. Нашите деца много бързо се интегрират в училище, те учат сред себеподобни, а не сред афганистанци, алжирци, мароканци, суданци и т.н.. Можеш да общуваш на няколко езика - немски, английски, чешки, унгарски и руски. Циганите не са им любимци, но ако става въпрос за бременна жена, жена с малки деца или възрастен човек ще им направят веднага място за сядане. Хората имат традиции в културата на поведение. Не си позволяват да ходят зле облечени или в неопрятен външен вид.
Дори да не знаеш чешки няма проблем да си купиш кафе, пица, сок или билет за метрото. Ще се разберете и хората ще ви се усмихнат, а няма да ви гледат накриво, злобно и господстващо. Цените са нормални, работи се балансирано, а не до припадък или под ужасяващ стрес. Има много улични музиканти, артисти, които забавляват хората и атмосферата под светлината на фенерите е много приятна. Икономиката се развива, инвестират доста чужди фирми. За час, два можеш да отидеш до Виена, Будапеща или друг интересен град. Чехкините трябва да ги опознаеш от близо, за да си съставиш мнение, аз мога да кажа единствено суперлативи.
Унгария също е интересна дестинация.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението (общо 2):
rikikingnovia

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 11 Януари 2018, 20:39:29

baconsutan написа:Има и германци, които отиват със семействата си в Русия. Привлечени от липсата на бежанци и ценностите на традиционното мъжко - женско семейство. Дават им земя, която могат да обработват. Всеки вариант обаче си има предимства и недостатъци.

Не помня къде четох, че когато са завладявали турците - тогавашните български земи, то голяма част от българските мъже са били по манастирите. Да четат богомолски книги, да пишат проповеди, да пеят църковни песни. Hе в армията.

Така че, няма как да се отседи човек там, дори и в руската пустош. Практически е невъзможно. Като усурийски тигър в шубраците.;-) А е необходимо да се изясни и разбере - какви процеси протичат в обществото (по света), защо, с каква цел - и какви резултати се целят. И оттам нататъкa вече - да се взимат решения.

И да, преди години бях мярнал такъв друг филм. Немец, тираджия, женен за рускиня - дали им земя, как минал с нея през цялата страна, те вдигнали къща. То зима, сняг, и т.н. Красота.. но - с какво ще живее човек там, какво полезно ще създаде? Щяха да гледат животни, зеленчуци - към монголската граница. Бе то тва си е пълна ссылка ;-)
Не е за мен тая работа. :mrgreen:

Но има и друго. Пак преди години, пак в ютуба, бях видял един филм за един немец - млекар. В Германия бил с малки квоти за добив на мляко. Бил на европейски субсидии, държавно определени изкупни цени - давайки добри печалби за изкупвачите - а малки за него, и т.н. А той отишъл там, не помня в коя област беше; видял че има прекрасни условия за пасенето на кравите, и много други неща - та сега е един от големите производители на мляко в Руската федерация. Има и други такива примери.

Отделно аз кво видях, разбрах, спечелих, отчасти загубих и пак спечелих. Защо и как ме арестуваха, от ФСБ - и как ме освободиха с извинения. Живял съм из Москва (която е страхотно място), Питер, и още много други градове и селца. Знам и руската полиция, прокуратура, МВД, съдебна система и т.н.

Свестни хора, но с едно малко но.. Това не е като в Европа. Не е като в Германия. Съвсем друг свят е. Не че в Европа е по-добре. Различно е.

Но, аз не живея там постоянно, 365 дена в годината. И засега това напълно ме устройва. Когато е необходимо, съм там - ако не - съм в Европа.

Както и, аз не бих искал да съм роден и израстнал там. Аз съм си българин, и си оставам такъв - където и да се намирам по света. А че там в Руската Федерация - много хора от какви ли народности - са ме взимали за свой човек, от техния род - отделно на ръка. За жените пък, съвсем друга тема. ;-)

Човек може и да се загуби там, из тия огромни простори. Не ми се е случвало никога ;-)

Потребители благодарили на автора bknf за мнението (общо 2):
onufriynovia

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 249 пъти
Благодарено: 391 пъти

Мнениеот rikiking » 11 Януари 2018, 21:47:49

bknf написа:Свестни хора, но с едно малко но.. Това не е като в Европа. Не е като в Германия. Съвсем друг свят е. Не че в Европа е по-добре. Различно е.

Със сигурност не е. Както и в Африка не е , но сърцето ми трепери при мисълта да си потопя отново въдичката за тилапия в Lake Victoria другата седмица и да си пия бирата на един скалист бар на Индийския Океан по-другата.
:fish:
Па после и да навестя племето топоза в Капоета в близка перспектива ...ако на някой му говори нещо... :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 11 Януари 2018, 22:01:24

bknf написа:...Не помня къде четох, че когато са завладявали турците - тогавашните български земи, то голяма част от българските мъже са били по манастирите. Да четат богомолски книги, да пишат проповеди, да пеят църковни песни. Hе в армията...

На извънредно глупаво място си го чел, по сайтовете на Болен Лидеров и компания. Поне аз там мярнах теорията. Ставаше въпрос за влиянието на исихазма и богомилството, не за манастирите.
Real stupidity beats artificial intelligence every time
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 196 пъти

Мнениеот bknf » 11 Януари 2018, 22:45:25

itzo написа:
bknf написа:...Не помня къде четох, че когато са завладявали турците - тогавашните български земи, то голяма част от българските мъже са били по манастирите. Да четат богомолски книги, да пишат проповеди, да пеят църковни песни. Hе в армията...

На извънредно глупаво място си го чел, по сайтовете на Болен Лидеров и компания. Поне аз там мярнах теорията. Ставаше въпрос за влиянието на исихазма и богомилството, не за манастирите.

Няма значение, май беше някъде по форумите на "бойна слава". Не това ми беше идеята. А че когато по света вървят глобални процеси - то не може човек да се отседи някъде на тихо място, и да очаква - че ще го отмине. Както и знам за руснаци, които имаха недвижими имоти - в Латакия, Сирия. Щото нали светска държава, спокойно място (е било), слънце и християнскo население. Това до войната. Не знам, какво е станало сега с тях. Ама и те бяха и бивши военни :mrgreen:
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bknf » 11 Януари 2018, 22:55:27

baconsutan написа: За Австралия няма да ти говоря, понеже трябва да го видиш с очите си. Вземи си слънчева шапка, слънчезащитни кремове, достатъчно парички от чичко Ханс и на самолета за Австралия. Като пристигнеш пиши за да ти дам още някои специфични съвети. Току- виж ти харесало и си решил да поостанеш. Хората там много спортуват, жените изглеждат различно от немкините, австралийките предпочитат любовта с мъжа пред студеното съжителство с него.

Съвсем случайно засякох един човек във Виена, беше опънал на една пейка едни книги и се опитваше да ги продава на минувачите. Те бяха на английски, всичките. Заприказвах се с него - откъде е, англичанин ли е и т.н. Нещо му имаше на кожата. Оказа се, че бил от Австралия. Та после стана ясно, че това с кожата е било заболяване, защото там в Австралия (според него) слънцето било по-опасно, отколкото в Европа и по други места.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот rikiking » 11 Януари 2018, 23:31:45

bknf написа:
baconsutan написа: За Австралия няма да ти говоря, понеже трябва да го видиш с очите си. Вземи си слънчева шапка, слънчезащитни кремове, достатъчно парички от чичко Ханс и на самолета за Австралия. Като пристигнеш пиши за да ти дам още някои специфични съвети. Току- виж ти харесало и си решил да поостанеш. Хората там много спортуват, жените изглеждат различно от немкините, австралийките предпочитат любовта с мъжа пред студеното съжителство с него.

Съвсем случайно засякох един човек във Виена, беше опънал на една пейка едни книги и се опитваше да ги продава на минувачите. Те бяха на английски, всичките. Заприказвах се с него - откъде е, англичанин ли е и т.н. Нещо му имаше на кожата. Оказа се, че бил от Австралия. Та после стана ясно, че това с кожата е било заболяване, защото там в Австралия (според него) слънцето било по-опасно, отколкото в Европа и по други места.

Това за кожите :mrgreen: - бяла или черна - е любима тема в Африка. Северните народи с млечнобяла кожа нямат или почти нямат меланин и за това стават червени като гущерите на слънце,вместо да почерняват, покрити са бенки и лунички и мрат яко от рак на кожата. Затова, а и по други причини навремето шведите си внесоха известно количество африканци за оправяне на генотипа на нацията, че бяха много зле с наследствените заболявания ...

Но после пък швабите, както винаги доразвиха по тяхному тая практика и виждаме докъде го докараха с арабите. Всъщност докъдето докараха първата и втората световна май и тепърва ще си сърбат яко попарата.
Въпросът е, че е би следвало само те да носят отговорност за грешките си , а не цяла Европа да страда за пореден път заради пагубните решения и действия на техните управници. :mrgreen:
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
bknf
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот baconsutan » 12 Януари 2018, 00:13:12

bknf написа:Свестни хора, но с едно малко но.. Това не е като в Европа. Не е като в Германия. Съвсем друг свят е. Не че в Европа е по-добре. Различно е.

Но, аз не живея там постоянно, 365 дена в годината. И засега това напълно ме устройва. Когато е необходимо, съм там - ако не - съм в Европа.

Аз съм си българин, и си оставам такъв - където и да се намирам по света.

Че не е като в Европа и аз го видях, ама изпитах и на немците номерата. На мнение съм, че руснаците са сто пъти по - човечни от дойчовците. Друг е въпросът как русите ще си опазят и развият огромната държава, щото на трансджендърите това хич не им харесва. Ние също сме НАТО . вци, воглаве с големият приятел на православието Мони Паси.
Пишеш с подсказка за българските мъже по време на турските кланета, а същевременно си 365 дни годишно извън РБ. Да си гражданин на света има своите предимства, но тук бабите, дядовците и неграмотните дето останаха нищо и никога няма да променят. Гледат по скайп внуците с чужди имена, плачат вечер пред снимките им, понеже някои от децата не знаят български и едно "липсваш ми" на роден език не могат да изрекат... За това не ги бъркайте с атакиста от Кубинския плаж. И той обикаля света.

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението:
bknf

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот EdiMi1 » 12 Януари 2018, 07:54:35

baconsutan написа:
.........., но тук бабите, дядовците и неграмотните дето останаха нищо и никога няма да променят. Гледат по скайп внуците с чужди имена, плачат вечер пред снимките им, понеже някои от децата не знаят български и едно "липсваш ми" на роден език не могат да изрекат... За това не ги бъркайте с атакиста от Кубинския плаж. И той обикаля света.

Колкото и директно, с подтекст, плачевно, напевно и както и да го правиш, с огромна болка за мен самия, това връщане на българи в БГ няма да се случи по този начин по който ти се иска. На талази, на талази...
Не ми се иска никак да влизам в детайлите на позицията си. Това е дълъг разговор. Но основните, според мен, причини са две.
Първо, света се променя, искаме-не искаме/отново голяма тема/и глобализира с едни контролирани процеси.
Второ, критичната маса от българи, които могат и искат да променят нещо, липсва в БГ. А тази маса липсва/дори и сега тръгващите, които не тръгват в никакъв случаи само заради доходи/, защото се умори да се бори с един апарат, система или както и да го наречеш.
Откровени българомразци и предатели, колкото и изтъркано да звучи това. Платени и интересуващи се за благополучието на своя живот/като продължителност/и най-много на следващите две поколения.Доста безскрупулни между другото.
Никъде не е розово, но точно като родната помия, няма никъде. Не ми се иска да го казвам, но е факт.
Щом на дърти години тръгнах......,доста време правих опити. Вервай ми.

Потребители благодарили на автора EdiMi1 за мнението:
bknf

EdiMi1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот baconsutan » 12 Януари 2018, 10:32:59

[quote="EdiMi1"]
Колкото и директно, с подтекст, плачевно, напевно и както и да го правиш, с огромна болка за мен самия, това връщане на българи в БГ няма да се случи по този начин по който ти се иска. На талази, на талази...
Второ, критичната маса от българи, които могат и искат да променят нещо, липсва в БГ. А тази маса липсва/дори и сега тръгващите, които не тръгват в никакъв случаи само заради доходи/, защото се умори да се бори с един апарат, система или както и да го наречеш.
Никъде не е розово, но точно като родната помия, няма никъде. Не ми се иска да го казвам, но е факт.
/quote]

Те и Априлското въстание жертвоготовните ни патриоти обявиха плачевно и напевно, макар да знаеха, че турците ще ги смажат. Заради бъдещето на България след тяхната кончина. А други харамии като Ботев се върнаха от чужбина на кораба с Българския флаг и сабя в ръка. Не ги отчаяха ни чорбаджии - изедници, ни османлии. И за да не ме обвините в поредния грях на собствено сравнение, ще кажа че давам примера само заради славните ни предци.
Критична маса между пенсионери и цигани няма, няма и да има. Критичен може да е младият, търсещ различно бъдеще и образованият човек, знаещ как е направено по света и как трябва да стане в родината му.
Ще се намерят хора да изчистят помията, има какво да ги привлече на нашата земя. Но за жалост ще са чужденци и тук ще растат техните деца, а не вашите. Вашите ще останат в Германия или в друга чиста държава, (където няма богати олигарси, нагли приватизатори, разни мошеници, безскрупулни използвачи, обирджии и всякакви други народни грабители).

Потребители благодарили на автора baconsutan за мнението:
bknf

baconsutan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 12 Януари 2018, 19:52:53

Темата от това, накъде да хванат отделните хора от Германия, направи завой към един друг въпрос.

Накъде върви България?

Те и Априлското въстание жертвоготовните ни патриоти обявиха плачевно и напевно, макар да знаеха, че турците ще ги смажат. Заради бъдещето на България след тяхната кончина. А други харамии като Ботев се върнаха от чужбина на кораба с Българския флаг и сабя в ръка. Не ги отчаяха ни чорбаджии - изедници, ни османлии.

Ботев както и всички останали, знайни и незнайни, паднали покрай Априлското въстание, показва и нещо друго.
Че една група хора, дори и с голям ентусиазъм, желание и смелост - не е в състояние да се противопостави успешно на една (държавна) организация, каквато е била тогава днешна Турция. Нито по логистика, снабдяване и т.н.

А да загинеш, било то и геройски - не е решение на въпроса. Или поне не за такава малка нация, каквато е била българската от времето на Османската империя. Щото тoва не са милиони, които да застанат в строя на тяхно място.
bknf
Професионалист
Професионалист

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум