• Advertisement

Ние и германците

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Допадат ли ви германците като хора?

Да, чудесни са
63
19%
Бива ги, общо взето
139
41%
Не особено
80
24%
Не мога да ги трая
30
9%
Нямам мнение - нямам познати
25
7%

Общо гласове : 337

Re: Ние и германците

Мнениеот Митака ФУ » 29 Януари 2018, 10:39:02

zlateto написа:
schachmatter написа:"Kein Preis ohne Fleiß"

Keine Leistung ohne Gegenleistung ;-)

,, За да получиш, трябва да дадеш..." - По спомен от един стар български филм :mrgreen:
Аватар
Митака ФУ
Тукашен
Тукашен

Снимки: 1
Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 45 пъти

Мнениеот rikiking » 29 Януари 2018, 14:59:51

schachmatter написа:"Kein Preis ohne Fleiß" всичко за германците се изчерпва в тази фраза.

zlateto написа: Keine Leistung ohne Gegenleistung ;-)

Те немците още много подобни изрази имат. :laughing6: Но все пак не се превъзнасяйте съвсем, щото... :???:

Изображение
Изображение
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 222 пъти
Благодарено: 410 пъти

Мнениеот gencho » 29 Януари 2018, 17:41:29

xора ... опити ... газ ... Германия

Понякога думи те не са просто думи появата на асоциации е неизбежно

Скандал с обгазяване на доброволци избухна в германския автомобилен сектор

https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/01/29 ... ts-wrapper
Аватар
gencho
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот onufriy » 29 Януари 2018, 17:53:06

schachmatter написа:"Kein Preis ohne Fleiß" всичко за германците се изчерпва в тази фраза.

No pain no gain: прéдстави си за какво става НА въпрос :mrgreen:
onufriy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 154 пъти
Благодарено: 249 пъти

Мнениеот schachmatter » 29 Януари 2018, 18:18:26

onufriy написа:

No pain no gain: прéдстави си за какво става НА въпрос :mrgreen:

Онуфри, представям си, че нещо в немско образование и възпитание има, което е ги е drill-вало, за да им щрака пипето сравнително по-бързо и добре от някои други народности. Понякога имам чувството, че срещу мене седи изчислителна машина.. Аз моите първи петилетки за жалост на такива дрилове не съм подлаган. И затова патим /днес/ :mrgreen:
schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 108 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот rikiking » 29 Януари 2018, 19:07:49

schachmatter написа: Понякога имам чувството, че срещу мене седи изчислителна машина.. :mrgreen:

Аз пък като седи срещу мен някой от тях или ме е напушвало направо смях или съм имал чувството че тоя срещу мен е с доста осакатена психика и ограничено мироздание като цяло :mrgreen: Нямам впечатление да са толкова интелигентни. Трудолюбиви като магарета, абсолютно целенасочени и работоспособни - да , но интелигентни ???

Не бъркай механичния робот с изчисителна машина ...
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот schachmatter » 29 Януари 2018, 20:21:00

rikiking написа:
schachmatter написа: Понякога имам чувството, че срещу мене седи изчислителна машина.. :mrgreen:

Аз пък като седи срещу мен някой от тях или ме е напушвало направо смях или съм имал чувството че тоя срещу мен е с доста осакатена психика и ограничено мироздание като цяло :mrgreen: Нямам впечатление да са толкова интелигентни. Трудолюбиви като магарета, абсолютно целенасочени и работоспособни - да , но интелигентни ???

Ти от твоят опит от несполучлив брак с твоята Берта ли говориш или опит с тях в работата говориш? :mrgreen:
schachmatter
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 108 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот rikiking » 29 Януари 2018, 21:05:00

schachmatter написа:
rikiking написа:

Ти от твоят опит от несполучлив брак с твоята Берта ли говориш или опит с тях в работата говориш? :mrgreen:

Още един път твърдя,че масата като цяло са доста ограничени парчета. Може би някои са дори суперпрофесионалисти в своята област, абсолютно доказана способност да блъскат като мулета от пет сутринта до девет вечерта нон-стоп и то еднообразна работа 365 дни в годината, но оттам нататък половината нямат и идея дали Бисмарк им е бил канцлер или крал примерно ...

Освен това са абсолютно манипулируеми и имат свръхразвит стаден инстинкт, който ги е водил винаги до грандиозни провали и загуби и историята неведнъж го е доказвала.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
ysmivka
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 30 Януари 2018, 02:45:16

rikiking написа:...
Освен това са абсолютно манипулируеми и имат свръхразвит стаден инстинкт, който ги е водил винаги до грандиозни провали и загуби и историята неведнъж го е доказвала.

А нашият супер, мега, гига индивидуалистичен геном, ни кара да си седим кротко 500 години на хранилка при комшиите, докато лошите руснаци не ни освободили(и тия са си нямали друга работа, но пък им се връща...прочутата българска благодарност, пардон гостоприемност :mrgreen: )

Същия този неповторим геном(разбирай не подлежи на никакви групови манипулации) ни е карал съвсем неманипулирано и с желание да следваме и придружаваме немчоците във всичките има грандиозни провали и загуби :mrgreen: . Да живей българо-немската дружба на наш гръб за тяхна сметка :mrgreen:
"Не си въобразявам, че ако трима души са ми лайкнали изказването, значи съм много умен или готин. Или, че ако с някой друг на моя акъл си лайкваме всяка дума един на друг, това означава нещо друго,освен, че сме на един акъл." ;-)
Аватар
ivo75
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 167 пъти

Мнениеот rikiking » 30 Януари 2018, 06:44:28

ivo75 написа:
А нашият супер, мега, гига индивидуалистичен геном, ни кара да си седим кротко 500 години на хранилка при комшиите, докато лошите руснаци не ни освободили(и тия са си нямали друга работа, но пък им се връща...прочутата българска благодарност, пардон гостоприемност :mrgreen: )

Като са ни освободили , сме си и платили и от по международни цени с два вагона злато./писал съм доста по тази тема/. Или смяташ че трябваше да се подложим за Задунайская губерния или 16 - та Съветска , че да сме благодарни. На повечето българи ушанки не им се става.. :laughing6:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 30 Януари 2018, 11:12:28

rikiking написа:
Още един път твърдя,че масата като цяло са доста ограничени парчета. Може би някои са дори суперпрофесионалисти в своята област, абсолютно доказана способност да блъскат като мулета от пет сутринта до девет вечерта нон-стоп и то еднообразна работа 365 дни в годината, но оттам нататък половината нямат и идея дали Бисмарк им е бил канцлер или крал примерно ...

Какво да очакваш от хора, които по време на завладяването им от римската империя са живеели в колиби и са се изхранвали от корени и лов.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
rikiking
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 353 пъти

Предишна