• Advertisement

Ние и германците

Еми за тва, онова и т.н. Тука може да пише всеки по всички теми, които го вълнуват.

Допадат ли ви германците като хора?

Да, чудесни са
63
18%
Бива ги, общо взето
140
41%
Не особено
82
24%
Не мога да ги трая
32
9%
Нямам мнение - нямам познати
25
7%

Общо гласове : 342

Re: Ние и германците

Мнениеот Митака ФУ » 29 Януари 2018, 10:39:02

zlateto написа:
schachmatter написа:"Kein Preis ohne Fleiß"

Keine Leistung ohne Gegenleistung ;-)

,, За да получиш, трябва да дадеш..." - По спомен от един стар български филм :mrgreen:
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 1
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот rikiking » 29 Януари 2018, 14:59:51

schachmatter написа:"Kein Preis ohne Fleiß" всичко за германците се изчерпва в тази фраза.

zlateto написа: Keine Leistung ohne Gegenleistung ;-)

Те немците още много подобни изрази имат. :laughing6: Но все пак не се превъзнасяйте съвсем, щото... :???:

Изображение
Изображение
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
topalhasan
Рейтинг: 4%

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот gencho » 29 Януари 2018, 17:41:29

xора ... опити ... газ ... Германия

Понякога думи те не са просто думи появата на асоциации е неизбежно

Скандал с обгазяване на доброволци избухна в германския автомобилен сектор

https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/01/29 ... ts-wrapper

Потребители благодарили на автора gencho за мнението (общо 2):
baconsutantopalhasan
Рейтинг: 8%

Аватар
gencho
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот onufriy » 29 Януари 2018, 17:53:06

schachmatter написа:"Kein Preis ohne Fleiß" всичко за германците се изчерпва в тази фраза.

No pain no gain: прéдстави си за какво става НА въпрос :mrgreen:
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 266 пъти

Мнениеот schachmatter » 29 Януари 2018, 18:18:26

onufriy написа:

No pain no gain: прéдстави си за какво става НА въпрос :mrgreen:

Онуфри, представям си, че нещо в немско образование и възпитание има, което е ги е drill-вало, за да им щрака пипето сравнително по-бързо и добре от някои други народности. Понякога имам чувството, че срещу мене седи изчислителна машина.. Аз моите първи петилетки за жалост на такива дрилове не съм подлаган. И затова патим /днес/ :mrgreen:
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 140 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот rikiking » 29 Януари 2018, 19:07:49

schachmatter написа: Понякога имам чувството, че срещу мене седи изчислителна машина.. :mrgreen:

Аз пък като седи срещу мен някой от тях или ме е напушвало направо смях или съм имал чувството че тоя срещу мен е с доста осакатена психика и ограничено мироздание като цяло :mrgreen: Нямам впечатление да са толкова интелигентни. Трудолюбиви като магарета, абсолютно целенасочени и работоспособни - да , но интелигентни ???

Не бъркай механичния робот с изчисителна машина ...
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
topalhasan

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот schachmatter » 29 Януари 2018, 20:21:00

rikiking написа:
schachmatter написа: Понякога имам чувството, че срещу мене седи изчислителна машина.. :mrgreen:

Аз пък като седи срещу мен някой от тях или ме е напушвало направо смях или съм имал чувството че тоя срещу мен е с доста осакатена психика и ограничено мироздание като цяло :mrgreen: Нямам впечатление да са толкова интелигентни. Трудолюбиви като магарета, абсолютно целенасочени и работоспособни - да , но интелигентни ???

Ти от твоят опит от несполучлив брак с твоята Берта ли говориш или опит с тях в работата говориш? :mrgreen:
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 29 Януари 2018, 21:05:00

schachmatter написа:
rikiking написа:

Ти от твоят опит от несполучлив брак с твоята Берта ли говориш или опит с тях в работата говориш? :mrgreen:

Още един път твърдя,че масата като цяло са доста ограничени парчета. Може би някои са дори суперпрофесионалисти в своята област, абсолютно доказана способност да блъскат като мулета от пет сутринта до девет вечерта нон-стоп и то еднообразна работа 365 дни в годината, но оттам нататък половината нямат и идея дали Бисмарк им е бил канцлер или крал примерно ...

Освен това са абсолютно манипулируеми и имат свръхразвит стаден инстинкт, който ги е водил винаги до грандиозни провали и загуби и историята неведнъж го е доказвала.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението (общо 2):
topalhasanysmivka

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 30 Януари 2018, 02:45:16

rikiking написа:...
Освен това са абсолютно манипулируеми и имат свръхразвит стаден инстинкт, който ги е водил винаги до грандиозни провали и загуби и историята неведнъж го е доказвала.

А нашият супер, мега, гига индивидуалистичен геном, ни кара да си седим кротко 500 години на хранилка при комшиите, докато лошите руснаци не ни освободили(и тия са си нямали друга работа, но пък им се връща...прочутата българска благодарност, пардон гостоприемност :mrgreen: )

Същия този неповторим геном(разбирай не подлежи на никакви групови манипулации) ни е карал съвсем неманипулирано и с желание да следваме и придружаваме немчоците във всичките има грандиозни провали и загуби :mrgreen: . Да живей българо-немската дружба на наш гръб за тяхна сметка :mrgreen:
baconsutan написа:....Завистта ражда злобата.
или обратното....
РПУ на МВР търси рокери за работа в цигански квартали! :mrgreen:
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 190 пъти

Мнениеот rikiking » 30 Януари 2018, 06:44:28

ivo75 написа:
А нашият супер, мега, гига индивидуалистичен геном, ни кара да си седим кротко 500 години на хранилка при комшиите, докато лошите руснаци не ни освободили(и тия са си нямали друга работа, но пък им се връща...прочутата българска благодарност, пардон гостоприемност :mrgreen: )

Като са ни освободили , сме си и платили и от по международни цени с два вагона злато./писал съм доста по тази тема/. Или смяташ че трябваше да се подложим за Задунайская губерния или 16 - та Съветска , че да сме благодарни. На повечето българи ушанки не им се става.. :laughing6:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 30 Януари 2018, 11:12:28

rikiking написа:
Още един път твърдя,че масата като цяло са доста ограничени парчета. Може би някои са дори суперпрофесионалисти в своята област, абсолютно доказана способност да блъскат като мулета от пет сутринта до девет вечерта нон-стоп и то еднообразна работа 365 дни в годината, но оттам нататък половината нямат и идея дали Бисмарк им е бил канцлер или крал примерно ...

Какво да очакваш от хора, които по време на завладяването им от римската империя са живеели в колиби и са се изхранвали от корени и лов.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението (общо 2):
topalhasanrikiking

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 350
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 357 пъти

Мнениеот Ирка » 23 Август 2018, 21:46:02

Понякога не се траят германците. Доста от тях са много арогантни, но има и много мили хора, които гледат да помогнат с каквото могат. :) Аз живея от години тука. Като цяло немското високомерие и арогантност е много голямо. Гледат да те уличат винаги в грешка, но когато те грешат не си признават. Обичат да те смачкат с чувството си за непогрешимост, превъзходство и за мен това са едни машини.По важно е за тях откъде идваш, оттам се формира мнението, а не накъде отиваш и какво правиш.Съберат ли се с чужденци, отпускат се и показват неподозирани черти. :cheers: Останат ли помежду се, се ядат един друг. Мрачни хора, доста от тях гледат винаги лошо.Песимисти,за които животът е като чаша винаги пълна наполовина само. Митът за немската ефективност си е мит.Няма такова животно, някои са супер мързеливи и ако не са чужденците в тая страна няма да могат да се оправят. Живеят благодарение на стремежа си да трупат пари, скрит под маската на спестовността и скрънзливостта.Митът за немското чудо си е мит. Ако не бяха американците да налеят пари след ВСВ нямаше никога да има немско чудо.Склонни към депресии и самоубийства и неумеещи да се радват на живота истински, макар да имат всичко. Дотук с негативните черти. Като цяло и ние българите не сме стока и ние си имаме негативните манталитетни черти.Германците стават за делови партнери, бива ги да правят търговия , да използват,иначе за живот е трудно тука особено с манталитета.Но както навсякъде има и много изключения. :flower: Аз имам доста приятели и колеги, които винаги са доброжелателно настроени.За емигриращите в Германия , Успех! \:D/

Потребители благодарили на автора Ирка за мнението:
topalhasan

Ирка
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот amatama » 24 Август 2018, 13:14:57

ЖИВОТА ЗАПОЧВА ТАМ КЪДЕТО СВЪРШВА ГЕРМАНИЯ !
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот schachmatter » 24 Август 2018, 13:18:58

Ирка написа:. Като цяло и ние българите не сме стока и ние си имаме негативните манталитетни черти.

Не сме стока да. И този пост го доказва :mrgreen: И какво сега освен партнерството, други положителни манталитетни черти йок!?
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот andrian99 » 24 Август 2018, 13:39:08

Колкото повече човек живее в Германия, толкова по-малко му се живее в Германия. В началото е супер. Но само първите десет години.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 4 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум