• Advertisement

работа чрез uitzendbureau???

Форумът, който касае всеки!

работа чрез uitzendbureau???

Мнениеот Dada-14 » 28 Август 2016, 23:19:23

Напоследък разпитвам доста хора как се намира работа чрез т.н.uitzendbureau,всеизвестно е ,че повечето плащат от 8е нагоре(чух и за 7,50е в турско).Имам питане към някого с опит-заслужава ли си да се търси работа чрез uitzendbureau? в някои направо може да кандидатстваш в офис,дори без СV ,оставяш си данните.....в по-големите е чрез интернет....Но в нета срещнах и репортажи с изпатили си поляци с неизплатени пари (нищо ново).....
Така въпростите ми са:

Как минава цялата процедура с кандидатстване и наемане?(хората,който питах са стигали до кандидатстване само)
Как да изберем в кое бюро да кандидатстваме(кои са най-известни),какви критерий да гледаме ...?
Какъв е шанса да ти се обадят,ако си с недобър холандски ?
Освен за фабрики,парници и ферми други идеи за нискоквалифициран труд?

](*,) Да темата "намиране на работа" е до болка позната,но решението обади се на приятел не винаги действа ;-)

Моля не четете само,но и коментирайте,повече идеи и мнения,повече шансове :)
Dada-14
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 12 пъти

Re: работа чрез uitzendbureau???

Мнениеот boyko123 » 29 Август 2016, 12:03:49

Е хайде сега и ти - пишете, та пишете... то за цяла Германия пишат 5 души, че какво остава за малка Холандия :( Ама това е вопъл на депресиран модератор ;)

Та понеже трябва да пишем, ще кажа каквото мога, макар и да не е много
Dada-14 написа:заслужава ли си да се търси работа чрез uitzendbureau?

Ами при липса на алтернатива uitzendbureau не чак толкова лош вариант. Има ги в много браншове и за много професии. Познавам хора, които работят повече от 10г. през uitzendbureau, имат си къща, деца и котка и си живеят съвсем нормално. Зависи от бюрото и особено от професията. Най-голямото uitzendbureau както вероятно знаеш е randstad. Има ги из цяла Холандия. Според мен е добре да избягваш бюра, специализирани в набиране на чуждестранни работници - там стават основните далавери и измами, макар че има и нормални и измежду тях. Това при положение, че вече живееш в Холандия, но доколкото знам е така.

Dada-14 написа:Какъв е шанса да ти се обадят,ако си с недобър холандски

По-малък, отколкото ако си с добър холандски, но за доста видове работа не е кой знае какъв проблем. Има голяма разлика между "недобър холандски" и "никакъв холандски". Ако имаш някакво "доказано" ниво на езика (примерно А2), или какъвто да е документ за какъвто и да курс по холандски, приложи го при кандидатстване.

Dada-14 написа:Освен за фабрики,парници и ферми други идеи за нискоквалифициран труд?

Чистене на къщи, на собствена отговорност :). Доста разпространено измежду "започващите" българи. Трябва обаче да си намериш клиенти. Обяви в marktplaats, в супера, листчета в пощенските кутии, контакт с българи, дето са им много къщите за чистене (любимия ви Фейс? ;)) и пр.
Разнасяна на храна, например пици и дюнер, или на вестници. Може да питаш директно в заведенията, а ако видиш някъде табела "bezorger gezocht" си на правилното място. Или питай Google за същото. В интерес на истината повечето разносвачи са мъже, а понякога се иска и собствен brommer, но онзи ден едно много симпатично девойче ми донесе пицата ;).

Накрая едно клише, ама да си кажа все пак. Виждал съм хора, които се подценяват, особено като дойдат в чужбина. Помисли дали не можеш да правиш нещо по-квалифицирано, дори и с твоето езиково ниво. Нямам представа какво можеш и искаш... Един познат си направи съвсем приличен бизнес за принтиране върху тениски, докато разнасяше дюнери. Една позната дава уроци по пиано, чак толкова холандски не трябва там, ама без хич не става.

Хайде сега ти пиши :). Както и всички останали с опит от uitzendbureau.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
illina
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 746 пъти
Благодарено: 682 пъти

Мнениеот Dada-14 » 12 Септември 2016, 14:13:06

Мерси за съветите Бойко :) ако има резултати ще споделя,дразни ме само факта,че от над 700 човека които са прочели питането ми,ей един не се намери да сподели нещо...........после бъди горд ,че си българин :(
Dada-14
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 12 пъти

Мнениеот boyko123 » 12 Септември 2016, 18:31:23

Dada-14 написа:после бъди горд ,че си българин

Ако това ще те успокои малко, ето тук има дискусия по въпроса ;)
viewtopic.php?f=25&t=5216
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 746 пъти
Благодарено: 682 пъти

Мнениеот juventus » 13 Януари 2017, 22:59:38

Това са посредници между работодатела и работника,но на практика вашият работодател е самото бюро с него подписвате договор и то ви плаща.Лично аз съм скептичен относно тези бюра.Ако ви предложат работа в някое от тях най-добре вземете човек който добре говори и чете холандски за да не останете след като започнете работа разочарован,защото има доста уловки.Една от тях е така наречения ,,nul uren contract,, тоест договор с нула гарантирани часове каквито се предлагат по повечето такива бюра.Тоест на думи ви казват че работата е за 40 часа седмично,но след две седмици могат да ви се обадят и да ви кажат ,,че за сега работата намалява,, и ще работите по 16 часа седмично тоест два дена,а с такъв ,,nul uren contract,, по закон за останлите 24 часа които са ви обещали че ще работите не са длъжни да ви плащат.Аз съм работел с такъв договор и не знаех тази подробност,договора уж беше за 6 месеца и след втория месец просто трябваше да си потърся друга работа...Относно езика,ако не владеете на едно прилично ниво поне говоримо холандския шанса ви е много много малък.Относно плащането плащат толкова колкото е по закон в зависимост от възрастави,позицията и опита който имате на такава позиция.Никога не съм имал проблеми с плащането,винаги е било на време включително и всички бонуси които ми се полагат по закон.За мен тези бюра са по скоро за временна заетост или допълнителен доход,примерно в домакинството вече има един основен доход и това да е нещо допълнително 10-15 часа седмично.Но да разчиташ на него като основен доход в дългосрочен план па макър и за година - две по добре си потърсете нещо което се дава директно от работодатела и да не е на базата на ,,nul uren contract,, Но както има една българска поговорка: ,,Ако няма риба и рака е риба,,

Успех!

Потребители благодарили на автора juventus за мнението (общо 2):
noviaboyko123
Рейтинг: 8%

juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот juventus » 15 Юли 2017, 19:39:42

Малък ъпдейт по темата,наскоро мой познат който има фирма и си е наемал персонал през uitzendbureau ми сподели че ако работника взима минимума 7,50 нето на час, 25 евро на час взима бюрото от работодатела за този работник ,от които приблизително 18 лапат бюрото,другото за работника.Това си е чисто пр..аване бе...най-вече за работника.И най-вероятно за тоя минимум ще ти се наложи да се блъскаш със скапаното холандско колело в дъжд,пек ,сняг и вятър ден из ден понеже в почти всички градове в града паркирането е платено или дори и да не е като си платиш бензина нищо няма да остане от тоя минимум, понеже ако работата ти е по близо от 25км не ти се полагат пътни разходи.И като вида такъв холандец който вече 20 години го прави това и тръгне да ми обеснява колко бил кадърен че го държали толкова време на тази работа ми идва да го набия барем се осъзнае че до като има такива тиквеници като него ще има и такива тарикати като въпросните бюра.
juventus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 4 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки