• Advertisement

Адресна регистрация

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Адресна регистрация

Мнениеот mariya.angelova27 » 1 Януари 2017, 21:13:04

Здравейте,

Със съпругът ми който не е европейски гражданин искаме да се преместим да живеем и работим в Холандия, но не сме наясно какви точно документи ще ни бъдат необходими за адрестна регистрация. Информацията която намирам в интернет не ми е достатъчна, затова се надявам тук да намеря по добра.
mariya.angelova27
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Адресна регистрация

Мнениеот boyko123 » 1 Януари 2017, 23:14:12

Погледни тук
viewtopic.php?f=252&t=18793#p160345

Отделно от това на мъжът ти ще му трябва разрешително за престой в Холандия (verblijfsvergunning, VVR). Най-меродавната информация по този въпрос е на сайта на имиграционната служба - www.ind.nl.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
belev75
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 746 пъти
Благодарено: 682 пъти

Мнениеот mariya.angelova27 » 3 Януари 2017, 10:23:07

Благодаря за информацията!

Разгледах сайта и ще ми бъде от голяма полза.
Що се отнася за разрешителното за пребиваване най-вероятно ще му бъде необходима виза с която да изискаме такова разрешително. Както видях в сайта е необходима виза С, а не Д и то за постояно пребиваване. Така ли е?
mariya.angelova27
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 3 Януари 2017, 17:25:28

mariya.angelova27 написа:Както видях в сайта е необходима виза С, а не Д и то за постояно пребиваване. Така ли е?

Така е, ако съпругът ти е от държава, за която по принцип се изисква виза. Предполагам, че си проверила тази връзка, тя според мен е приложима във вашия случай:
https://ind.nl/en/other/eu-eea/Pages/Fa ... ality.aspx

От това, което знам аз, най-безпроблемния вариант във вашия случай би бил ако първо ти се устроиш в Холандия и започнеш работа (ако е възможно) и после го "изтеглиш" насам. Както вероятно си видяла в сайта, има изисквания партньорът, който е в Холандия да има достатъчен доход. Освен това е добре да сте женени. Може и без да сте, но тогава ще трябва да убедите имиграционната служба, че имате трайна и дълбока връзка, което не винаги е лесно.

Отделно от това, ако той е живял легално в страна от ЕС (напр. България) поне 5 години може да поиска в тази страна право на перманентен престой в ЕС. Пак има определени условия, не ги знам точно, ако случаят е такъв трябва да се провери при имиграционните власти в съответната държава.

Успех!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
belev75

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 746 пъти
Благодарено: 682 пъти

Мнениеот mariya.angelova27 » 3 Януари 2017, 21:14:37

Ние имаме сключен брак, повече от година. Връзка имаме от три години, като той пребивава тук с визи, но няма документи за постоянен престой.
Искаме да направим постъпления за такива, но и не искаме да живеем в бгългария и затова проучваме къде ще ни бъде най-лесно да се установим.
mariya.angelova27
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rula » 7 Януари 2017, 16:06:01

най-лесно да се установим?
https://money.bg/career/kanadski-ostrov ... te-mu.html
rula
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 33 пъти
Благодарено: 9 пъти

Мнениеот belev75 » 8 Януари 2017, 13:30:55

Здравейте. Процедурата не е лесна,но е много по-либерална от същата процедура в България. Съпругата ми не е гражданка на страна член на ЕС. Минали сме по този път. Бойко е прав, че най лесния начин е да се устройш и след това да започнеш процедура за съпруга си. Не разбрах за визите, с тях пребивава в Холандия, или България. Предполагам,че вече има карта за продължително пребиваване в България. Тук за щастите тези карти са за 5г и всичко което плащаш е само 56 Евро. Важното е да докажеш ,че можете да живете без да сте в тежест на държавата. Предполагам ,че ще имате още доста въпроси. Пишете ,ако можем ще помагаме с съвети.

Потребители благодарили на автора belev75 за мнението:
boyko123

belev75
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 12 пъти

Мнениеот mariya.angelova27 » 8 Януари 2017, 15:15:15

Здравейте. С визи е пребивалв България, както и е пътувал до други европейски страни. Постоянно пребиваване няма в България, тъй като за да подаде документи му искат виза Д, такава може да искара само от родната си държава.
Разбира се отиде той и подаде документи както си е реда, с всичко което са изискали е предоставено, но след 6 месеца чакане за отговор и размотаване му отказаха виза. Основанието беше, че сме подали неправилен адрес. И прави бяха, бяхме се изнесли от посочения адрес поради ред причини. Както и да е, коригирахме адреса и подаде на ново документи за нова виза и пак след 6 месеца получи отказа,защото не бил доказал причината за посещенние, което е пълна глипост. И така сега търсим варианти да се остановим в друга европейска държава и да бъдем заедно.
Каквато и информация да ми предоставите за мен ще е от голяма полза.
Благодаря за съветите :)
mariya.angelova27
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот belev75 » 8 Януари 2017, 16:09:52

Постоянно пребиваване в БГ се издава чак след 5години. 5 години ,всяка година трябва да се вади нова карта за продължително пребиваване . Тук е по улеснено,но ние подадвахме документи включително карта за временно пребиваване в България. Без нея сигорно и тук ще откажат, или трябва да сте доста убедителни в доказателствата си. Желателно е да пътувате винаги заедно,защото данните остават в системата и и виждат ,че наистина сте съпруг и съпруга, иначе може да решат ,е брака е фиктивен. Моя съвет е подаите пак за виза Д за Бг и след това за тук.

Потребители благодарили на автора belev75 за мнението:
boyko123

belev75
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mariya.angelova27 » 8 Януари 2017, 19:54:42

Добре ако няма документи за временно пребиваване в българия, какви други документи ще са необходими за него там. Т.е. може ли да ми разкажеш през каква процедура сте преминали вие?
mariya.angelova27
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот belev75 » 10 Януари 2017, 22:17:59

При нас мина много лесно,но докато стигнем до самата процедура по искане на разрешение за пребиване ми отне 6 месеца. Намиране на работа ,която да ти заверят ,че имаш постоянни доходи. Намирането на квартира,което общо взето е най трудното и после вече в IND (това е тяхната служба по миграция). Там просто поискахме час, дадоха ни го след месец и половина(може би през това време са ни пручвали). Получихме докуемнти по пощата които трябва да попълниш , част от тях са за работодателя ти , попълнихме ги и взехме с нас ,банкови извлечения от банката тук, фишове за заплата и с тях на интервю. След интерюто и сложиха стикер ,който и разрешава да пребивава тук до получаване на отговор от тяхната служба по миграция. След 4 месеца получихме отговор,че има право да пребививава тук. Но мисля ,че най важния документ за тях беше картата за продължително пребиваване от България. Мисля,че не задължителна . В общи линии пътя а такъв, намиране на работа, квартива, желателно самостоятелна, а не а я делиш с някой и после в службата по миграция. Сигорно имаш още много въпроси. Пиши ,ако мога да помогна ,съм насреща.

Потребители благодарили на автора belev75 за мнението (общо 2):
Mr.Bombasticboyko123
Рейтинг: 8%

belev75
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mariya.angelova27 » 18 Януари 2017, 22:13:37

Много благодаря за информацията и сигурно ще се възползвам от помощата ти, ако се наложи :)
mariya.angelova27
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Новобранец